Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 14:00, 11 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Właśnie skończyłam ciąć róże. Jestem zła bo bardzo źle przezimowaly. Kilka obawiam się, że nie przeżyły. Poczekam co prawda czy odbija od korzeni ale nie jestem dobrej myśli. Szkoda bo miały być już piekne
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasya 14:07, 11 kwi 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42033
jolanka napisał(a)
Właśnie skończyłam ciąć róże. Jestem zła bo bardzo źle przezimowaly. Kilka obawiam się, że nie przeżyły. Poczekam co prawda czy odbija od korzeni ale nie jestem dobrej myśli. Szkoda bo miały być już piekne


No właśnie
Ja to ciagle nie mogę się doczekac pięknych duzych krzaczków
Róże chyba nie na mój klimat
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 14:18, 11 kwi 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
O jak mi przykro . Ale daj im czas, może odbiją. Ja zamierzam dziś zajrzeć do tej mojej jedynej i ją przyciąć - tez jestem ciekawa co z nią, bo nie była okryta wcale. A Ty swoje okrywałaś, prawda?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makao_J 14:28, 11 kwi 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Aż nie możliwe że jakaś róża Ci nie przezimowała. Przecież masz osłonięty teren drzewami i do tego zawsze zabezpieczasz przed zimą (w przeciwieństwie do mnie ) Na pewno odbiją. Daj im czas.
Pamiętasz jak rok temu wiosną walczyłam o jedną róże co kupiłam z Floribundy? Długo nic nie wypuszczała. Dopiero pod koniec lata ruszyła. Teraz wypuszcza jak wszystkie inne.
Będzie dobrze Jola. Cierpliwości.

Ja nie okryłam żadnej róży (wstyd ) ale wszystkie mi przezimowały.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
jolanka 22:19, 11 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Kasya napisał(a)


No właśnie
Ja to ciagle nie mogę się doczekac pięknych duzych krzaczków
Róże chyba nie na mój klimat

Klimat mamy taki sam, szkoda by było
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:27, 11 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
mrokasia napisał(a)
O jak mi przykro . Ale daj im czas, może odbiją. Ja zamierzam dziś zajrzeć do tej mojej jedynej i ją przyciąć - tez jestem ciekawa co z nią, bo nie była okryta wcale. A Ty swoje okrywałaś, prawda?

Czas to im dam, taka niecierpliwa to jest jestem.
Róże kolczykowałam ziemią kupiona w workach, może nie byla odpowiednia, za lekka?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:32, 11 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Makao_J napisał(a)
Aż nie możliwe że jakaś róża Ci nie przezimowała. Przecież masz osłonięty teren drzewami i do tego zawsze zabezpieczasz przed zimą (w przeciwieństwie do mnie ) Na pewno odbiją. Daj im czas.
Pamiętasz jak rok temu wiosną walczyłam o jedną róże co kupiłam z Floribundy? Długo nic nie wypuszczała. Dopiero pod koniec lata ruszyła. Teraz wypuszcza jak wszystkie inne.
Będzie dobrze Jola. Cierpliwości.

Ja nie okryłam żadnej róży (wstyd ) ale wszystkie mi przezimowały.

Czas im dam ale 2-3 pewnie przepadną. U mnie las powoduje, że robi sięe taki tuunel zimnego powietrza. Poza tym zazwyczaj jest 1-2 stopnie mniej niż ! kilkaset metrów dalej. Taki mikroklimat. Zima robią się takie zastoiny mrozu
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:35, 11 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Po południu zaczęliśmy porządkować trawnik. Wyciągamy z niego suchmelce tymi drutami w wertykulatorze. Nie wiem czy kroić wałkiem z nożami bo trawnik ma półtora roku? Jak myślicie?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasia_CS 22:58, 11 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jolu, a jakie różyce w takiej złej kondycji po zimie?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
makadamia 08:18, 12 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
jolanka napisał(a)

Czas im dam ale 2-3 pewnie przepadną. U mnie las powoduje, że robi sięe taki tuunel zimnego powietrza. Poza tym zazwyczaj jest 1-2 stopnie mniej niż ! kilkaset metrów dalej. Taki mikroklimat. Zima robią się takie zastoiny mrozu


O rany! Masakra!
Tak jak Ania myślałam, że pod lasem, to masz zacisznie

Trawnik jak najbardziej możesz aerować.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies