Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 21:35, 20 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa777 napisał(a)
2 tygodnie temu.

Po takim czasie ma prawo być małą. Cierpliwości... Tylko moją podlewam od spodu. Na tackę i spodem podsiąka woda. Boję się lania z góry, bo rok temu mi padła... Wtedy pamiętasz Ewo, od Ciebie dostałam sadzonki.

W ogrodzie zauważyłam, ze niektóre zeszłoroczne stipy żyją. Ciekawe doświadczenie. Nigdy nie miałam dwuletnich sadzonek.
____________________
Ogródek Iwony II
ren133 22:11, 20 mar 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwonko Ale masz siewek!!! Podziwiam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Iwk4 00:43, 21 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zimą planowałam kącik na basen. Postanowiłam jednak, ze miejsce wykorzystam pod kolejną, trzecią rabatę warzywną. Nie wiem, czy już w tym roku uda mi się pozyskać odpowiednią ilość ziemi, ale będzie trzecia skrzynka warzywna w ogrodzie użytkowym.
http://majawogrodzie.tvn.pl/233,Permakultura-w-warzywniku,porada.html

Ponieważ w podobny warstwowy sposób robiłam poprzednie dwie rabaty warzywne, to teraz wiem, dlaczego buraki mi tak porosły

Ktoś podpowie, co na rabaty siejemy jako pierwsze?
____________________
Ogródek Iwony II
06:26, 21 mar 2017
Iwk4 napisał(a)
Zimą planowałam kącik na basen. Postanowiłam jednak, ze miejsce wykorzystam pod kolejną, trzecią rabatę warzywną. Nie wiem, czy już w tym roku uda mi się pozyskać odpowiednią ilość ziemi, ale będzie trzecia skrzynka warzywna w ogrodzie użytkowym.
http://majawogrodzie.tvn.pl/233,Permakultura-w-warzywniku,porada.html

Ponieważ w podobny warstwowy sposób robiłam poprzednie dwie rabaty warzywne, to teraz wiem, dlaczego buraki mi tak porosły

Ktoś podpowie, co na rabaty siejemy jako pierwsze?

Ja zawsze wcześniej sieję rzodkiewkę, marchewkę, pietruszkę, koper i sałatę, potem w kwietniu/ maju buraki, górki i fasolkę. Patrzę na instrukcje czyli pory siania na opakowaniu.
Madzenka 06:34, 21 mar 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iwonka odkryłbym hortensje ogrodowe, bo widać że pod okryciem juz ruszyły. Jesli natomiast będą zapowiadać przymrozki to wtedy je trzeba chronić, np przykryć kartonem. Tylko ja nie mam takich wielkich kartonów..... Będe biegać wieczorami z agrowłokniną. Obiecałam sobie jednak, ze w tym roku nie pozowolę im przemarznąć na wiosne, bo w poprzednim seoznie nie miałam ani jednego kwiatka...

Ps. Popsuł mi sie mój poprzedni odkurzacz i kupiłam Lidera i jestem bardzo zadowolona
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
bacowa 06:59, 21 mar 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Jestem bardzo ciekawa kiedy ty do mnie przyjedziesz po rośliny ? , może zrezygnowałaś ?
bacowa 07:03, 21 mar 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Iwk4 napisał(a)

Mirko, to bardzo ważny wpis. Łatwiej się komponuje, jesli nie tylko nam się podoba.
Kilka osób namawiało mnie, by róze zostawić w tym miejscu, gdzie są. Wczoraj Zbyszek się pytał o ich przesadzanie. Powiedziałam, że zostaną. Powietrze z niego zeszło. Ulżyło. dosadzę im kilka stip, by dodały lekkosci. I werbennę wymienię. Jakos nie widzę, by odbijała. A siewek na rabacie też jeszcze nie widzę. Moze później.


Też jestem za pozostawieniem tam róż, bez nich to jak nie twój ogród.
Iwk4 07:31, 21 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa, kocham Cię
Co do przyjazdu -Zbyszek się już pytał, kiedy. A ja czekam na hasło od Ciebie.
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 07:33, 21 mar 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka odkurzałam dwa razy i pewnie znowu będę musiała, bo po wichurze syfu nawiało.

Tam gdzie wschodzą iryski to widać trawę Carex Ice Dance?

Dojrzałam zielone źdźbła w Twojej stipie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 07:57, 21 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tak, tak. To ID. Jeszcze jej nie skubałam. Tam, gdzie cała była pod śniegiem, jest ładniutka
Stipa, co była ścięta, niektóra jest zielona w środku. Ciekawa jestem dwuletniej stipy.
Dziś pada. A właściwie leje
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies