Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

polinka 23:05, 19 mar 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Iwk4 napisał(a)
Polinko, mokre jest. Jeszcze balona nie przebiłam. Miękkie. Zbyszek mówi, że z nich powinna woda odparować, by gips stwardniał. Jakby już złapały formę, to bym przebiła balon. Nie wiem, czy wszystko zrobiłam dobrze. Samą mnie ciekawi, co w środku powstało


Iwonko a chcesz uzyskać całe jajo-pełne? Czy tylko połówkę, czyli skorupkę strusiego jaja??
Moje balony przecinam delikatnie nożyczkami po 30 min.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Iwk4 23:10, 19 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Najpierw chciałabym skorupę strusiego. Pełne, to chyba wyższa szkoła jazdy.
Polinko, a jak przecinałaś, to ścianki były jeszcze miękkie?
Mój balon powiesiłam na sznurku. Wyciągnął się trochę
Zbyszek szukał w necie balony jaja. Chciał mi zamówić ...100 sztuk
____________________
Ogródek Iwony II
polinka 23:20, 19 mar 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Iwk4 napisał(a)
Najpierw chciałabym skorupę strusiego. Pełne, to chyba wyższa szkoła jazdy.
Polinko, a jak przecinałaś, to ścianki były jeszcze miękkie?
Mój balon powiesiłam na sznurku. Wyciągnął się trochę
Zbyszek szukał w necie balony jaja. Chciał mi zamówić ...100 sztuk


Iwonko, jak przecinam balona nożyczkami to jajo jest jeszcze miękkie, świeże i te górne ścianki automatycznie się wykruszają.

Jaki masz kolor balonów w których masz teraz gips?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Iwk4 23:36, 19 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
One są takie perłowe.

Polinko, pierwsza próba nieudana. Przecięłam balon, wypłynęła najpierw woda, a balon wypuścił powietrze. Było jedno wielkie Pssssss... i balon się zrobił malutki. Wypełniony gipsem po brzegi. Teraz mam wulkan, wylewa się gipsowa lawa

Jutro poszukam inne balony. Te się nie nadają. Są mało rozciągliwe. Spowrotem się kurczą... I chyba za rzadka mieszanka była, skoro tak długo i się nie stężało.
____________________
Ogródek Iwony II
polinka 23:41, 19 mar 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Iwk4 napisał(a)
One są takie perłowe.

Polinko, pierwsza próba nieudana. Przecięłam balon, wypłynęła najpierw woda, a balon wypuścił powietrze. Było jedno wielkie Pssssss... i balon się zrobił malutki. Wypełniony gipsem po brzegi. Teraz mam wulkan, wylewa się gipsowa lawa

Jutro poszukam inne balony. Te się nie nadają. Są mało rozciągliwe. Spowrotem się kurczą... I chyba za rzadka mieszanka była, skoro tak długo i się nie stężało.


Iwonko, zrobię jutro dokładną zdjęciową instrukcję.
Musi się udać!

Po wlaniu mieszanki z butelki do balona trzymasz balon pod wodą i czekasz aż stężeje mieszanka w balonie i dopiero odkładasz go na blat/stół??
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Iwk4 23:46, 19 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Trzymałam pod wodą 20 minut. Gips miejscami robił się ciepły. Myślę, że też po to trzymać należało w wodzie, by schłodzić i gładkie ścianki były
Czekam na instrukcję zdjęciową. Fajnie
Do butelki półtora-litrowej wsypałam 1/4 gipsu, potem woda, wstrząsałam, ładnie się zmieszało...konsystencja śmietany, ale chyba za rzadkie jednak

Balon chciał mi ciągle wypływać spod wody na powierzchnię
Obracałam go co jakiś czas
____________________
Ogródek Iwony II
inag 23:58, 19 mar 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Kurcze no, powinno się udać.. A masz ten szybko tężejący gips? Ja takiego używam i już po 5 minutach zaczyna wiązać. I jeszcze trzymasz ten balon całkowicie pod wodą? Ja po prostu umieszczam go w misce z wodą i obracam na powierzchni. U mnie wody jest tylko tyle by balon unosił się na powierzchni. obracam go delikatnie bez żadnego nacisku jedną ręką coraz wolniej w miarę tężenia gipsu. Jak będziesz na siłę zanużała w wodzie balon wypełniony gipsem i powietrzem to on nigdy nie stężeje ładnie a się zdeformuje wg mnie.
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Iwk4 00:01, 20 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ok. Jutro nie wiem, czy dam radę drugą próbę zrobić, bo mnie nie będzie, ale przy okazji zobaczę za balonami. Gips budowlany powinien szybko wiązać. Ten jakiś leniwy. Może jutro w Obi kupię inny.
No i Polinka zrobi instrukcję foto
Buziaki. Lecę spać M pada na kanapie
____________________
Ogródek Iwony II
polinka 00:04, 20 mar 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Iwk4 napisał(a)
Ok. Jutro nie wiem, czy dam radę drugą próbę zrobić, bo mnie nie będzie, ale przy okazji zobaczę za balonami. Gips budowlany powinien szybko wiązać. Ten jakiś leniwy. Może jutro w Obi kupię inny.
No i Polinka zrobi instrukcję foto
Buziaki. Lecę spać M pada na kanapie


Gips mam budowlany, balony najzwyklejsze
Zrobię instrukcję zdjeciową i się uda.
Spokojnej nocy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Iwk4 06:46, 20 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zbyszek w środku nocy zamiast paść do końca, wstał z kanapy i udał się do kuchni robić jajo. Chciał sprawdzić, czy to tylko mi nie wychodzi. Za nim powędrowała reszta rodzinki, która nie spała i nasz gość. Była niemal pierwsza w nocy, a my kibicowaliśmy w tworzeniu jaja
Miałam zakaz dotykania się do gipsu, żebym nie zrobiła zbyt rzadkiej konsystencji
Najpierw była próba w słoiczku wiązania gipsu. Niby zareagował dobrze, zaczął gęstnieć... Więc było wsypywanie gipsu do butelki przez lejek, wlewanie wody, mieszanie, wsypywanie gipsu, mieszanie, nakładanie na butelkę balona, przelewanie, obracanie w wodzie przez dłuższy czas. Balon został w wodzie jako pływak, a my poszliśmy spać.
Godzinę potem się obudziłam, bo śniło mi się to jajo. Poszłam do kuchni wyjąć jajo z wody. Miękkie.
W słoiczku gips miękki, jak masło. Moja gipsowa lawa - to samo...

Wychodzi na to, że gips jest felerny. Nie wiąże. Pracowałam przy okazji malowania ścian z gipsem budowlanym i szpachlowym. Powinny w tym czasie związać. A ten nie chce.

Dziś kupujemy nowy gips.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies