Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zielonej AniaK

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zielonej AniaK

basia3012 21:11, 13 sty 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9459
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Basiu u mnie hortensje dobrze rosną ku mojej radości oczywiście lubimy się wzajemnie
Nawóz Florowit dodaje do kwiatów które mają zielone liście i raczej nie kwitną
Danusia pisała ze można podlewać nim (oczywiście rozcieńczonym) cisy,bukszpany)


Wiesz Aniu, to prawda z tym Florovitem. Ja podlewałam nim moje powojniki i tak poszły w liście a w kwiaty nie za bardzo. Muszę kupić nawóz do roślin kwitnących. Będą z potasem pewnie. I specjalistyczne do rododendronów oczywiście.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Anna_ogrodni... 09:50, 14 sty 2023


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Basiu tak wiosna idzie mus zakupić nawozy ja kupuje właśnie nawóz do hortensji i róż a jeszcze do surfinii
pozdrawiam serdecznie

____________________
Ania ogrod zielonej aniak
basia3012 22:30, 14 sty 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9459
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Basiu tak wiosna idzie mus zakupić nawozy ja kupuje właśnie nawóz do hortensji i róż a jeszcze do surfinii
pozdrawiam serdecznie



A masz jakieś nawozy sprawdzone, godne polecenia? Może na priw mi polecisz? Ja jeszcze nie kupiłam żadnych.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Anna_ogrodni... 21:00, 16 sty 2023


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Ja używam takich typowych nawozów (Magiczna Sila,Florowit) głównie do róż i nimi podsypuje również inne kwitnące rośliny a nawet jak sadze rośliny np.surfinie pelargonie latem do doniczek to również dosypuje i mieszam z ziemia
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
basia3012 21:14, 16 sty 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9459
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Ja używam takich typowych nawozów (Magiczna Sila,Florowit) głównie do róż i nimi podsypuje również inne kwitnące rośliny a nawet jak sadze rośliny np.surfinie pelargonie latem do doniczek to również dosypuje i mieszam z ziemia


Dzięki Aniu.
Magiczną siłę to dużo osób chwali i poleca. Ale Magiczna siła do wybranych grup roślin to wydaje mi się dosyć droga. Kupowałam kiedyś takie małe opakowania. Super działała.

Florovit taki zwykły, uniwersalny ja używam do wszystkich roślin, do kwitnących też ale on chyba bardziej do zielonych, nie kwitnących się nadaje.
Jeszcze nie robiłam zakupów nawozowych.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Anna_ogrodni... 21:52, 16 sty 2023


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Tak Basiu te wszystkie nawozy nie są tanie ja robię tez nawozy z pokrzywy i skrzypu .
Teraz sklepy oferują nam nawozy do wszystkiego borówek, truskawek itp.ale ja ich nie kupuje i chce ograniczyć nawozy a robić więcej naturalnych.
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 14:21, 18 sty 2023


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Wczoraj od Pani która sprzedaje kwiaty w kwiaciarni dowiedziałam się ze najlepiej rośliny podlewać woda z dodatkiem drożdży a storczyki po takiej odzywce kwitną jak szalone. Ciekawa jestem Waszego zdania na temat takiej odżywki
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 14:38, 21 sty 2023


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Tak było
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 14:40, 21 sty 2023


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 14:42, 21 sty 2023


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies