Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zielonej AniaK

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zielonej AniaK

Anna_ogrodni... 21:48, 08 kwi 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Dziewczyny, proszę o skomentowanie mojego wpisu;] plsss:}
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Kuba 08:06, 09 kwi 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Witaj, a z czego konkretnie jesteś niezadowolona?
ogród wygląda na wypielęgnowany, ma swój styl, z tego co widzę trawnik chyba mógłby być w lepszej kondycji
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Gardenarium 08:37, 09 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Pozdrawiam wszystkich zakręconych ogrodnikówUczę się obsługi Ogrodowska aby po wymianie doświadczenie mogla je zastosować w swoim ogrodzie



Aniu, działasz "pod prąd" nie rób kwadratów w owalnej rabacie, nie rób tych obwódeczek z kamyczków, kwadracików, kółeczek, obwódeczek na tak małej rabacie, pod drzewkiem zrób raczej walec, czyli okrągłe wypełnienie, to nie pasuje, gryzie się
Za dużo tego masz

Może być do środka wypełnione albo obwódka, wtedy w środku np Imperata cylindrica 'Red Baromn' takie "piórka wystające, albo jeżówki)

Nie rób tych kamyczków porozrzucanych. usuń je w to miejsce albo zrób trzmielinę te samą co na pniu, tylko płożącą albo nic.

Bukszpany posadź ścisło, nie w tak dużych odstępach, bo to źle wygląda.
Kulę z trzmieliny piennej przystrzyż w ładną kulę, a nie takie spłaszczone coś. Doniczki wprowadzają zamęt, więc je przenieś pod ścianę. Tam brakuje, a donice powinny być nawet większe, albo kompozycje donic pod ścianą.

Kula na pniu - widać rewersję,część zielona odbija i za chwilę opanuje część szlachetną - kolorową Trzeba było wycinać zaraz jak tylko zielone liście się pokazywały, a teraz to już po ptokach.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:43, 09 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na pierwszych zdjęciach jest ładnie, ale widać że masz tendencję do "naćkania", chaosu wszystkiego w jednym miejscu. I nad tym musisz pracować
Pozdrawiam i nie obraź się, ale ja muszę pisać żeby było lepiej
Zadbane, widać że kochasz ogród
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:47, 09 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



Na tym zdjęciu wygląda jakby ogród był dla przechodniów a nie dla ciebie. Kurz z ulicy leci, nie ma prywatności

Rabata nie dolega do płotu tylko jest zupełnie wydzielona. Utrudnia to koszenie no i chaos, o którym pisałam wcześniej
Jeśli tak się podoba to zostaw, ale może przemyśl połączenie jej z całym ogrodem?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anna_ogrodni... 08:51, 09 kwi 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Witam, ale szok dzień dobry nawet nie mam śmiałości pisać ale dziękuje za bardzo cenny wpis na mój watek. Biorę go sobie do serca i głowy, postaram się to zmienić. Danusiu nawet nie wiesz jaki ten wpis jest dla mnie cenny i ważny):
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Kindzia 09:03, 09 kwi 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Właśnie rzuciła mi się w oczy ta ciemna zieleń w trzmielinie Emerald’n Gold. Danusia błyskawicznie to wyłapała Ja bym jednak wycięła te zielone odrosty. Na początku będzie łysawa ale z czasem się znowu zapełni tą szlachetniejszą odmianą.

Macham
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Anna_ogrodni... 09:14, 09 kwi 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Danusiu Dopóki nie znałam Ogrodowiska sadziłam rośliny porostu źle teraz to wiem kupowałam pojedyncze sztuki. Ale dziki Bogu znalazłam Ogrodowisko): i jak zaczarowana oglądałam Twój ogród i czytałam i czytam Twoje artykuły, zrozumiałam ze nie mam co, czas na zmiany. Jak tylko ochłonę przeczytam Twoje Uwagi ze zrozumieniem
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
hanka_andrus 09:39, 09 kwi 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Powitanie przez szefowa z błogosławieństwem już masz!
Ode mnie masz życzenie kwietnego sezonu! I miej na względzie jedną zasadę, to jest ogród dla Ciebie, dla Twoich potrzeb i Tobie ma się podobać.
Porządeczek masz i wstydu nie ma, a uwagi projektantki bierz do serca jeżeli celujesz do grupy najładniejszych ogrodów w kraju. Dzięki uwagom szefowej wiele ogrodów się wypromowało do "Mai w ogrodzie"
Pozdrawiam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
AnnaCh 09:47, 09 kwi 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Cześć Aniu, masz wypielęgnowany ogród i myślę, że z pomocą Ogrodowiska stanie się on po prostu przepiękny
Danusia udzieliła Ci bardzo dobrych rad, teraz musisz je zastosować i będzie cudnie
Co do tej rabaty w przedogródku, to też zrobiłabym tak jak mówi szefowa. Zdejmij darń aż do płotu, posadź coś przy płocie, jako tło.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies