Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zielonej AniaK

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zielonej AniaK

Milka 17:46, 12 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tak, każdy tego potrzebuje to na pewno lepsza metoda niż fochy i karcenie uciekam dziś, miłego wieczoru
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anna_ogrodni... 18:15, 12 kwi 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 733
Również miłego
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
MirellaB 18:22, 12 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ja do działania w ogrodzie dostałam od eMa prawie wolną rękę
Podoba mu się, że ogród się zmienia na lepsze

To od kiedy zaczynasz zmiany?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Anna_ogrodni... 20:09, 12 kwi 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 733
Ja tez mam prawie wolna rękę bardzo spodobało mi się to określenie bo jednak plan działania uzgadniamy wspólnie
Co do zmian to dziamania prawdopodobnie rozpoczniemy bliżej weekendu. Najpierw muszę poczynić zakupy. Dzisiaj robiłam wywiad w szkółce która u nas jest cisy kto re mi polecono tj Wojtek są po 20 zł, za sztukę as na razie małe.
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 07:56, 13 kwi 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 733
Witam ja już tak myślę o moich zmianach ze w nocy nie mogę spać
Zdjęcia na których Danusia naniosła mi poprawki przedstawiają mój przedogrodek. Z prawej strony proponuje Danusia nasadzić np Cisy a z lewej gdzie jest trzmielina mam bukszpan co robić? i z jeden i drugiej strony jest zielona siatka od ulicy. Będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś spojrzy na moje pytania
Miłego i dobrego dnia życzę

____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Izoldka 08:25, 13 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Witam ja już tak myślę o moich zmianach ze w nocy nie mogę spać


Nie martw się nic Ja co prawda spać mogę, ale rośliny i rabaty już po nocach mi się śnią
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Anna_ogrodni... 08:25, 13 kwi 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 733
tak się spieszyłam ze nie sprecyzowałam pytania
Czy tak będzie dobrze z lewej szpaler z cisów a z drugiej bukszpany tylko gęściej
Chciałabym aby było dobrze i ładnie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 08:37, 13 kwi 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 733
człowiek nim wyda kasę to sama wiesz
Ale jak pospacerowałam po ogrodowiskowych ogrodach i zobaczyłam jakie są piękne po prostu dech zapiera to uświadomiłam sobie ze można pięknie komponować roślinytylko trzeba mieć wiedzę i wyczucie. Ja chce się tego nauczyć
Miłego dnia
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Izoldka 08:50, 13 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Anna_ogrodniczka napisał(a)
człowiek nim wyda kasę to sama wiesz
Ale jak pospacerowałam po ogrodowiskowych ogrodach i zobaczyłam jakie są piękne po prostu dech zapiera to uświadomiłam sobie ze można pięknie komponować roślinytylko trzeba mieć wiedzę i wyczucie. Ja chce się tego nauczyć
Miłego dnia


Oj wiem, wiem... Przydałby się worek kasy, bez dna
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
sylwia_slomc... 10:01, 13 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Witam się i ja z Tobą. Masz już fajne rośliny wyrośnięte. Rady Szefowej bezcenne. Nie napisałaś jaki charakter ogrodu bardziej Ci odpowiada, bo są różne. Pokarz jeśli możesz po kolei całość bo jesteśmy w przed ogródku , a nie wiadomo jak wygląda reszta ogrodu
Chcesz przed ogródek inny niż całość czy ma być jednolity z resztą ogrodu.
Masz sporo roślin zimozielonych, ogród ładnie wygląda zimą, a co z kolorkami bo nic nie wyczytałam, byliny też sadzisz?
Fajnie, że pasja dzielona z mężem , u nas ogrodujemy całą rodzinką, ale młodsi po drobnych perswazjach, też mam wolną rękę w planowaniu, eM pomaga w wykonaniu co cięższych prac, a od tego roku kosi

Co do ceny roślin rozejrzyj się na forum bo często forumowicze ogłaszają , że oddadzą rośliny nadprogramowe lub nadwyżki z własnych ogrodów za free.
Większość chętnie się też wymienia sadzonkami i nasionami roślin.
W sprawie siatki ja bym się jeszcze zastanowiła nad jakimiś roślinami pnącymi i kwitnącymi , na tle szmaragdów pięknie wyglądają
Cisy możesz kupić malutkie i urosną, a tempo wzrostu zależy od odmiany . Mam dwa malutkie kupione po 15-20cm , a teraz po dwóch latach mają już około 60-70 cm.
Trzymam kciuki powodzenia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies