Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na chabrowym wzgórzu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na chabrowym wzgórzu :)

ell 16:59, 12 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Dzisiaj rano wyskoczyłam do ogródka i zrobiłam kilka zdjęć, żebyście mogli się zorientować jak wygląda całość. oczywiście każda Wasza rada jest cenna.

Nie ma na co czekać - wrzucam i niech się dzieje co chce


widok z balkonu Olci na stronę południowo-zachodnią


widok z balkonu Olci na stronę południową


widok z balkonu Olci na stronę wschodnią


widok z drugiego balkonu (zachodniego) na stronę południowo-zachodnią


widok z drugiego balkonu (zachodniego) na stronę zachodnią


widok z okna z przodu domu na północ


widok strony zachodniej


moje biedne klomby - nie dość, że na północ to jeszcze pod dachem i jest tam zawsze sucho


południowa strona

wrzucę jeszcze kilka zdjęć, żeby pokazać ukształtowanie terenu - z górki na pazurki





____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Michael 17:09, 12 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Bardzo sympatycznie się zapowiada... ukształtowanie terenu bardzo MI odpowiada gdyż lubię takie uskoki to coś dla mnie
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
ell 17:55, 12 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333

a to ostatni kawałek, którego jeszcze nie przekopałam - muszę to zrobić w tym roku
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Pwl 22:48, 12 maj 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
te poziomy są super, rewelacja! podoba mi się kamienna ścieżka przechodząca w schody
____________________
paweł
ell 09:50, 13 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Mam w głowie kilka pomysłów, ale nie jestem pewna czy dobre wiec powoli w miarę wolnego czasu bedę wrzucała kolejne.



na ścianę chciałabym puścić winorośl i przedłużyć taras bo planujemy kupić komplet na 6 osób , a teraz na pewno jest za mało miejsca
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
ell 19:36, 13 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333

a to nowy nabytek od myszy, będę o niego dbała, żeby się przyjął wygląda świetnie po przebyciu takiej długiej drogi

Jak myślicie można już skosić tą nowo zasianą trawkę?
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
hanka_andrus 20:19, 13 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jeżeli mam radzić odnośnie pigwowca: Skróć go maksymalnie.Wszystkie gałązki o 1/3.Szybciej się ukorzeni w nowym miejscu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
tyna 20:23, 13 maj 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
hanka_andrus napisał(a)
Jeżeli mam radzić odnośnie pigwowca: Skróć go maksymalnie.Wszystkie gałązki o 1/3.Szybciej się ukorzeni w nowym miejscu.

własnie....zmniejsz masę zieloną, zmniejszysz transpirację......
____________________
pozdrawiam :)
Sebek 20:44, 13 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No pewnie, że już możesz skosić ten trawnik. Tylko najlepiej zrób to etapami, żeby go przyzwyczaić. Np. jutro skróć go o jedną trzecią, we wtorek tak do połowy tego co dziś, potem już normalnie koś. Czytałem, że trzeba nowy trawnik przyzwyczaić do koszenia, ale może inni będą lepiej wiedzieć
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Michael 21:13, 13 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
kosić kosić tylko etapowo jak już pisał Sebek...
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies