Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród i co dalej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród i co dalej

Monka 17:41, 18 lut 2018


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Nikita napisał(a)
Monia, ja mało trawkowa jestem, ale jak w jednej części mają być rozplenice to w drugiej może jakieś niższe trawki. Carex „Ice Dance” mogę śmiało polecić (u mnie pięknie rośnie) albo „Evergold”.
Mnie ostatnio zachwyciła rozplenica kosmata – niestety nie zimuje i trzeba ją przenosić w jasne, chłodne miejsce; nie kwitnie w cieniu, natomiast w blasku zachodzącego słońca po prostu świeci !!!
A może coś z koloru: srebrnoniebieska - kostrzewa sina, czarny - Konwalnik, żółta - hakonechloa wysmukła "AUREOLA"
lub czerwony Red Baron ?

PS. Ania dobrze ci radzi.


Madzia myślę, że srebrnoniebieskie trawy do choinek nie bardzo o trawach jednorocznych nie myślę to nie dla mnie to musi być rabata samoobsługowa odnośnie red barona też mi przemknął przez głowę tylko co do niego carexy chyba są za niskie do tej rabaty i zginą w całości, byłaś u mnie to wiesz jak to mniej wiecej wygląda
____________________
Monika ogród i co dalej
iwka 17:52, 18 lut 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
a może trzcinnik krótkowłosy, fajnie by chyba wyglądał przy świerkach nie jest bardzo wysoki,można by coś jeszcze pomiędzy dać
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Gardenarium 17:54, 18 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Monka napisał(a)







Graby są zbyt nikłe, prawie niewidoczne w dodatku brzydkie, łyse, krzywe. Nie mają żadnego znaczenia na tej rabacie, nic nie wnoszą, bo zielone na tle zielonego.

Cała rabata z rozchodników - nudy niestety. Posadź zupełnie co innego, dom z naprzeciwka musi zostać przygaszony, zasłonięty tym co będzie w twoim ogrodzie rosło. Ja bym nie chciała żeby cudze okna wisiały nad moim ogrodem.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monka 18:11, 18 lut 2018


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Danusiu bardzo dziękuję za wytyczne czyli co pozbyć się grabów ? i posadzić buki jeśli tak to co jak na rysunku od dołu je przyciąć czy mogą rosnąc kolumnowo ? i kolejne pytanie czy hortensje bukietowe wytrzymają na tej patelni ?
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 18:30, 18 lut 2018


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
iwka napisał(a)
a może trzcinnik krótkowłosy, fajnie by chyba wyglądał przy świerkach nie jest bardzo wysoki,można by coś jeszcze pomiędzy dać


Iwonka powiem szczerze ze Danusia wywróciła mi świat do góry nogami miały być trawy, marzyłam o grabach a powinny być buki i co tu robić ??
o trzcinniku nie myślałam fajnie wygląda dobrze chyba by wyglądał przy rozplenicy
____________________
Monika ogród i co dalej
Wiolka5_7 18:34, 18 lut 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20461
Witaj!
Bardzo mi się podoba projekt Danusi też mam buki z hortensjami
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magleska 19:06, 18 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18369
fajnie Ci Danusia wymyśliła
pozdrawiam w zimowy wieczór
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Monka 19:46, 18 lut 2018


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Witaj Wiolu projekt Danusi fajny ale co teraz ? wywalić graby ? a propos buka szybko rośnie ?

Witam Madziu miło że zajrzałaś także pozdrawiam cieplutko
____________________
Monika ogród i co dalej
Wiolka5_7 20:02, 18 lut 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20461
na pewno graby szybciej...no to może zostaw te graby
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Krys 23:11, 18 lut 2018


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Monka napisał(a)
Danusiu bardzo dziękuję za wytyczne czyli co pozbyć się grabów ? i posadzić buki jeśli tak to co jak na rysunku od dołu je przyciąć czy mogą rosnąc kolumnowo ? i kolejne pytanie czy hortensje bukietowe wytrzymają na tej patelni ?


Monika pomysł Danusi rewelka,graby przesadz gdzieś indziej, hortensje wytrzymaja na patelni,u mnie tak rosną ,ale trzeba je podlewać
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies