Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Basiula 12:27, 24 cze 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Sezon letni w pełni, pracy nie ubywa, tej zawodowej też, stąd mało czasu mogę poświęcić forum. Staram się robić foty, może na jesień nadrobię zaległości

Ogród się rozrasta, miło patrzeć na tę świeżą zieleń, miło wyjść z domu i narwać sobie sałaty, szpinaku i rukoli na sałatkę za jakiś czas przyjedzie pora na cukinie, pomidory, paprykę.

Graby przycięte na początku czerwca ładnie się rozkrzewiają i tylko padać mogłoby trochę więcej



Nowy powojnik zaczyna kwitnąć, ten to jest akurat cud piękności Skyfall



Warzywka nadal szaleją, nawiozłam je magiczną siłą, będzie jeszcze lepiej







____________________
W basiowie
Basiula 12:29, 24 cze 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Być może w przyszłym tygodniu uda mi się kupić brakujące cisowe stożki i kule. Tfu tfu, nie zapeszam, bo to jedne z ostatnich roślin, które mają tworzyć szkielet ogrodu. Przynajmniej dwóch stron ogrodu, bo tej trzeciej w tym roku nawet nie zacznę.

____________________
W basiowie
Wendy79 21:14, 24 cze 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Basiula napisał(a)
Sezon letni w pełni, pracy nie ubywa, tej zawodowej też, stąd mało czasu mogę poświęcić forum. Staram się robić foty, może na jesień nadrobię zaległości

Ogród się rozrasta, miło patrzeć na tę świeżą zieleń, miło wyjść z domu i narwać sobie sałaty, szpinaku i rukoli na sałatkę za jakiś czas przyjedzie pora na cukinie, pomidory, paprykę.

Graby przycięte na początku czerwca ładnie się rozkrzewiają i tylko padać mogłoby trochę więcej



Nowy powojnik zaczyna kwitnąć, ten to jest akurat cud piękności Skyfall





Warzywka nadal szaleją, nawiozłam je magiczną siłą, będzie jeszcze lepiej










Piękny ten powojnik, zielonych grabów pozazdraszczam, mnie upały dobijają. Ja taka wiosenno-jesienna jestem

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Zana 18:56, 30 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Basiula napisał(a)
Tak sobie myślę, że droga jeszcze bardzo daleka przede mną, ale pewne zmiany już są widoczne






Świetna zmiana. Pozdrawiam
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
kaz742011 21:30, 03 lip 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Witaj Basiu, piękny ogród realizujesz. Trafiłam do Ciebie przypadkiem przeglądając wątek o bukach. Ja w tym roku również zaczęłam realizację projektu który wykonała mi Danusia i też mam problem ze znalezieniem buka Riversii. Czy zamieniłaś ten z projektu na inną odmianę? Jeśli tak to podpowiedz na jaką, bo nie wiem czy szukać dalej czy jednak skusić się na coś innego. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za realizację. Na pewno efekt będzie powalający.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Basiula 22:50, 03 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Kaz, dziękuję za odwiedziny. Lecę do Ciebie
____________________
W basiowie
kaz742011 23:59, 03 lip 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Basiula napisał(a)
Kaz, dziękuję za odwiedziny. Lecę do Ciebie


Dziękuję za odwiedziny i za podpowiedż w sprawie buka. Skoro Danusia poddała ci pomysł z zamianą Riversii na Atropurpurea to na pewno jest o.k. Też zastanawiałam się właśnie nad tą odmianą bo chyba gdzieś w moich okolicach była do zdobycia. W tym tygodniu zapowiada się więc intensywne poszukiwanie. Brałam też pod uwagę formy kolumnowe takie jak Rohan obelisk i Dawyck purple. Zobaczę co mają w naszych centrach ogrodniczych i coś w końcu kupię. Pozdrawiam. Będę zaglądać.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Dominika11 12:41, 04 lip 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
widze, że wszystko pieknie rosnie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Basiula 13:00, 04 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Rośnie, oj rośnie

Warzywa przerosły moje najśmielsze oczekiwania, powiem nawet.
W końcu zakwitł Chopin...mam nadzieję,że to Chopin



Limki też zabierają się za kwitnięcie, podobnie Vanilki i Phantomy




Derenie pięknie rozświetlają rabaty



No i wreszcie kwitnie bardziej grupowo mój ulubiony powojnik




____________________
W basiowie
kaz742011 13:59, 04 lip 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Basiula objechałam szkółki i atropurpurei brak. Może będzie jesienią, ale ja niecierpliwa jestem i nie zamierzam tyle czekać. Znalazłam dość okazały egzemplarz Dawyck purple i powiem Ci że kusi mnie ogromnie.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies