Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Diamentowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Diamentowy ogród

Matka 23:12, 12 maj 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Witaj,
I ja zawitałam do Ciebie

Dasz radę z nami Ogrodowiskowymi forumowiczamija się mnóstwa rzeczy nauczyłam dzięki tym radom, które otrzymałam, natchneli mnie wszyscy i dzięki temu mam taki pęd w rękach i nogach, że jeszcze z kawą na tarasie długo nie usiedzę bo zaraz sobie cos wynajdę do grzebania w ziemi
____________________
U Matki
inya 08:03, 13 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Oj jakie miłe odwiedziny
Muszę znaleźć chwilkę na rozrysowanie planu działki i wtedy będzie łatwiej to zaplanować. To jest chyba jednak podstawa zakładania ogrodu. Może w weekend wygospodaruję chwilkę czasu. Jest tak jak mówisz, każda wolną chwilę spędzałabym na jakimś wyrywaniu chwastów
____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
isia33 14:02, 13 maj 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Witam i ja, masz pole do popisu z takim dziewiczym ogródkiem
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
inya 14:16, 13 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Witaj Iwonko Z Jednym w pierwszych ogrodów, które "odwiedziłam" był Twój Z zapartym tchem czytałam zmagania z kostką chcianą przez M a brakiem miejsca na zieleń Musze ostrożnie planować swoją Dziękuję za odwiedziny
____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
inya 22:18, 13 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Proszę się nie śmiać W poprzednim wcieleniu z pewnością nie byłam plastyczką. Trudno. Chciałam tylko tak hmmm zobrazować i zwymiarować moją przestrzeń. Podzieliłam na dwie części, które są w sumie też podziałem funkcjonalnym. Z przodu ładna, reprezentacyjna, spokojna - z tyłu domu użytkowa, rekreacyjna, zabawowo-grillowa, roześmiana.
Naniosłam stan obecny. Nie ukrywam, że miłe memu serduszku będą każde wasze porady.



Dół - północ
Prawa - zachód
Góra - południe
Lewa - wschód
____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
inya 22:33, 13 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Prosto od bramy jest wjazd aż do garażu. Po prawej brzozy. Następnie staw i po prawej strony stawu górka z drzewami.
Za górką wzniesienie z dużymi orzechami włoskimi i to wzniesienie się zwęża i leci aż do końca działki na szerokość ok.1m. To są pozostałości po jakiś fundamentach szklarni wysypane ziemią torfową.
Przy tarasie biegnie chodniczek i ciągnie się aż do końca działki.
Po lewej stronie domu będzie wiata na samochód.
Z tyłu domu malutki taras na poranną kawusię.



Cały przód i lewy bok chciałam obsadzić cisami (do momentu, gdy za domem po lewej zaczynają się rosnące już malutkie sosenki), ale nie żywopłot, tylko jako tako gęsty szpaler. Z tym się wiąże pytanie
1. Jaka odmiana cisów i jak gęsto sadzone?
Myślałam o dodaniu akcentu kolorystycznego w postaci niskopiennych iglaków o jasnej barwie, czy też cisy, czy coś innego?

W tej strefie między brzozami a lipami, z przodu stawu myślałam o posadzeniu po jednym z różnego gatunku drzewku owocowym oraz jakieś porzeczki, maliny, jeżyny.
2. Co tym myślicie i co doradzacie?

Na górce chciałam coś puścić między drzewami, żeby nie trzeba było z kosiarką w takim trudnym miejscu zasuwać... Karmnik ościsty? Co mogę dać?

Przy stawie od strony domu pod tzw. jarząbkiem posadziłam paprocie. Pod orzechem bliżej stawu rosną posadzone konwalie. Najbardziej mi zależy na upiększeniu tego zakątka, to jest główny widok z salonu i z tarasu... Zero koncepcji



____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
inya 22:44, 13 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
No i mamy sferę za domem...cała obsiana trawą, lewa strona w sosenkach.
Chciałam ożywić sosenki może jakimiś berberysami przed. Trochę kolorku...



Nie mam bladego pojęcia gdzie urządzić plac zabaw. Chciałabym dziecioka (zmałpowałam hihi) widzieć zarówno z tarasu, jak i z kuchni (środkowe wyjście z tyłu domu).

Taka kropka po prawej stronie przy ogrodzeniu, na wysokości końca tarasu, to planowany grill z obecną już wędzarnią.

Prawą stronę ogrodzenia chcę obsadzić szpalerem świerków białych (conica). I znowu dylemat - jak gęsto? i co dalej?

Ech, wiele jeszcze wody upłynie zanim moje "nie mam pojęcia" zmieni się na "mam pomysł"...

____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
Gardenarium 00:10, 14 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sosenki można ożywić wrzosowiskiem z ozdobnymi trawami i kolorowymi iglakami.

O ogrodzie rodzinnym poczytaj tutaj http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/126-ogrody-rodzinne

Świerki Conica jako szpaler odradzam. chorują na przedziorki. Pojedyncze egz. jakoś można ogarnąc, ale szpaler ? - czarno to widze. Chcę Ci zaoszczędzić niepowodzeń. Posadź świerki serbskie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
inya 11:41, 15 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Dziękuję Danusiu za rady odnośnie Conica. W takim razie zmiana planów. A czy serby nie urosną wielkie? Może pomyśleć tam i dać zróżnicowane Iglaki, żółte odmiany cisów, kilka serbów i coś jeszcze...?

Spójrzcie jaki widok powitał mnie dzisiaj z rana mój M skończył wczoraj podłogę na tarasie Moje marzenia pomału się spełniają Oby tak dalej Hmmm, tylko ten widoczek z tarasu do jak najszybszej zmiany...pomóżcie


____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
monteverde 11:44, 15 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
jak do szybkiej to może bluszcz, albo duże egzemplarze serba)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies