Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Diamentowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Diamentowy ogród

inya 12:09, 15 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Wczoraj troszkę mi się rozjaśniło i i kilka zdjęć z ogrodowiska zainspirowało. Powstał pewien zarys działki przed domem. Zaplanowałam układ kostki (czarny to ciemny grafit, biały to jasny szary).



Urzekły mnie kule cisowe na pniu i ma się rozumieć żurawki Powinniśmy to chyba zapisać jako motyw przewodni ogrodów ogrodowiskowych Miłośnicy żurawek, hortensji, cisów i bukszpanów Ja też właśnie dołączyłam do tego grona
Zmałpowałam i pytam, czy to pasuje.

1.Brzozy
2. Cis
3. Dąb
4. Lipy
5. Malina
6. Jeżyna
7. Drzewka owocowe (jabłoń, grusza, brzoskwinia, śliwa itd.)
8. Bukszpan - kule
9. Żurawka citronelle
10. Żurawka jakaś ciemna
11. Kule cisowe na pniu
12. Hosty
13. Begonie białe
14. Jałowiec pośredni Gold Star lub cisy małe żółte
15. Tawułki Arendsa

Pomyślałam, żeby odsuną troszkę ścieżkę od podjazdu i tam w grubym żwirze zasadzić kule cisowe na pniu w otoczeniu żurawek kontrastowych. Żeby pociągnąć ten motyw przed wysepką na ścieżce pomyślałam o kulach bukszpanowych w żwirze i obwódce z żurawki. Nie za dużo tego? Czy lepiej, że tak powtórzony ten motyw?

Jak wspomniałam wcześniej w tym kąciku po prawej za brzózkami chcę zrobić owocolandię Trochę do ciast i dżemików się przyda
Zdecydowałam, żeby nie mieszać kolorów, część przednią zrobię na biało

Teraz mam pytania do was - specjalistów:
1. Punkt A - czy tam dać równy szpaler, czy jeśli zrobię linię wypukłą w jednym, bądź dwóch miejscach to nie zrobi się zbyt duży miszmasz? Myślałam o kolorowych iglakach i 3 kulach w otoczeniu żurawek...
2. Punkt B - czym otoczyć staw? Nie mam na niego pomysłu...
3. Punkt C wygląda tak:



Widok z tarasu, jest na granicy górki i stawu. Rośnie tam jarząb pod nim paprocie, z tyłu widać jałowiec. Wpadłam na taki niecny pomysł, nie wiem co o tym pomyślicie - aby zrobić tam ławeczkę jakoś to zagospodarować linią bukszpanu, żwirem, może jakimś pnączem kwitnącym...kocham czytać książki i to byłby taki mój kącik

4. No i nieszczęsny punkt D, o którym wspominałam wcześniej. Widok ze strategicznego miejsca - orzechy i aż do grillowni (Y).

Mam jeszcze taki punkcik obok dębu po lewej (X) -to szambo, które muszę czymś zakryć...czy jak zrobię otoczkę z bukszpanu to go tym bardziej nie wyeksponuję. Może jakieś trawy ozdobne?
____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
Gardenarium 01:24, 16 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podoba mi się pomysł z kostkami w dwóch kolorach.
Z lewej szpaler jest ok.

Kulki można powtórzyć w pobliżu cisa na pniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
inya 07:12, 16 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Danusiu, dziękuję za podpowiedź Nocny marek z Ciebie
Myślę dalej nad tyłem domu i kilkoma punktami z przodu, może znowu mnie coś natchnie
____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
inya 21:37, 16 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Takie śliczne begonie znalazłam dzisiaj w zupełnym pobliżu



A tutaj już posadzone w swoim miejscu



Zobaczcie jak mi zakwitł jedyny głóg jaki mi się ostał Tak cudnie pachnie


____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
Sebek 21:50, 16 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Cuuudnie wyszło z hostami i ślicznymi begoniami - brawo
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
inya 07:07, 17 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Dzięki Sebek za wsparcie
____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
zbigniew_gazda 07:33, 17 maj 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Witaj Inya . Dasz radę. Piękny teren do zagospodarowania. Co do orzechów włoskich . Mam w ogrodzie jednego dużego .W jesieni grabię dokładnie liście i palę .Nie zauważyłem złego wpływu na sąsiednie rośliny (aronia , hortensja . żywopłot z ligustru ) .Orzech włoski to samo zdrowie i głowa do góry. Co do obsadzenia stawu - masz gotowca tutaj :
http://www.ogrodowisko.pl/watek/652-ogrodowy-salon-nad-woda

Życzę Ci wytrwałości i dużo pomysłów.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
inya 07:53, 17 maj 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Witam Panie Zbyszku Bardzo mi miło i dziękuję za odwiedziny. Wiem, że czeka mnie sporo pracy przy urządzaniu ogrodu. Ale wiem, że ogród mi to wynagrodzi
Ale pocieszenie odnośnie orzechów rośnie mi tam dzika róża i też się dobrze trzyma, chyba rzeczywiście będę próbowała coś tam zagospodarować na tej przestrzeni.
Brakuje mi bardzo takiej wiedzy podstawowej, co sadzić obok czego, jak dany krzaczek będzie wyglądał za 10 lat, w jakich odstępach sadzić. Niby tyle pomysłów w głowie, ale jak chcę przenieść na kartkę, to zaczynam mieć obawy... Czytam i czytam artykuły, odwiedzam wasze ogrody, może kiedyś w końcu się nauczę
____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
Ana 10:10, 17 maj 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
wow, jaka przestrzeń, ten zagajnik z brzózkami jest UROCZY Będę zaglądać na pewno i sledzić prace
Pozdrawiam
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
ela 11:30, 17 maj 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 461
Pięknie wygląda kwitnący głóg Mam u siebie, ale jeszcze mały.
____________________
Ela-Mój ogródek na Suwalszczyźnie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies