Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

ZieloneWrota 10:42, 26 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
malgol napisał(a)
To berberysy Thunberga "Admiration". W słońcu robią pięknie krwisto czerwone.Bo masz na myśli te krzewy kulki?


Dokładnie, dziękuję i czekam na więcej
____________________
Agataod początku
ZieloneWrota 10:52, 26 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Cudowne zdjęcia budowli, no tak nie ma to jak etap budowy jeśli tylko finanse pozwalają lepiej wykonać prace na zewnątrz za jednym machem, mieliśmy podobny zamysł wykonania ziemianki po rozebranym domku lecz baliśmy się o wody gruntowe jednak wymaga to solidnego zabezpieczenia przed wilgocią, ale patrząc na wykonanego przez was grila tego już u siebie raczej nie odpuszczę mam cegłe z rozbiórki więc mM będzie miał nowe wyzwanie, wasze wykonanie będzie dla nas wzorem, nie masz nic przeciwko jak podglądne ?.
____________________
Agataod początku
Basiula 11:05, 26 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Jej, przez chwilę myślałam, że faktycznie sama kopałaś to nawodnienie już miałam się załamać nad swoim lenistwem i niemocą, hahaha, ale mi ulżyło.

Mam też kilka berberysów 'Admiration' w projekcie, są piękne
U mnie będą rosły przez hortkami limonkowymi. I to chyba niedługo już
____________________
W basiowie
malgol 11:10, 26 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Jasne ,że niePodglądajcie. Cieszę się ,że się podoba. Nasz kolega mówi na to "Malbork"
A co do wód gruntowych to u nas też było to niebezpieczeństwo dlatego zagłębiona jest w ziemię tylko ok 1,2 m-1,5.
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 11:14, 26 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Basiula napisał(a)
Jej, przez chwilę myślałam, że faktycznie sama kopałaś to nawodnienie już miałam się załamać nad swoim lenistwem i niemocą, hahaha, ale mi ulżyło.

Mam też kilka berberysów 'Admiration' w projekcie, są piękne
U mnie będą rosły przez hortkami limonkowymi. I to chyba niedługo już

Za moimi berberysami tez w planie mam hortki limelight ,ale ciągle nie jest wykończone ogrodzenie i boję się ,że jak przyjdą "fachowcy" to mi poniszczą te hortki. Dlatego wstrzymuję się z ich posadzeniem do czasu ukończenia ogrodzenia. Na razie próbuję rozmnożyć moje Limelight rosnące z tyłu ogrodu ,ale jakoś bez sukcesów. Anabelki z patyków przyjmują się w 100% a te nie chcą
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Mysza 20:13, 26 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Witaj
Fajnie u Ciebie, będę podglądać dalsze poczynania.
____________________
Gosia
Basiula 10:52, 27 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
malgol napisał(a)

Za moimi berberysami tez w planie mam hortki limelight ,ale ciągle nie jest wykończone ogrodzenie i boję się ,że jak przyjdą "fachowcy" to mi poniszczą te hortki. Dlatego wstrzymuję się z ich posadzeniem do czasu ukończenia ogrodzenia. Na razie próbuję rozmnożyć moje Limelight rosnące z tyłu ogrodu ,ale jakoś bez sukcesów. Anabelki z patyków przyjmują się w 100% a te nie chcą


A to racja, znamy takich "fachowców" szkoda sadzić na razie.
Ciekawa jestem dlaczego nie chcą się rozmnożyć? Powodzenia! Może się jakoś uda
____________________
W basiowie
Dominika11 14:07, 28 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
malgol napisał(a)

Za moimi berberysami tez w planie mam hortki limelight ,ale ciągle nie jest wykończone ogrodzenie i boję się ,że jak przyjdą "fachowcy" to mi poniszczą te hortki. Dlatego wstrzymuję się z ich posadzeniem do czasu ukończenia ogrodzenia. Na razie próbuję rozmnożyć moje Limelight rosnące z tyłu ogrodu ,ale jakoś bez sukcesów. Anabelki z patyków przyjmują się w 100% a te nie chcą
a kiedy będą ci robić ogrodzenie ??? fakt szkoda roślin, lepiej się wstrzymać.

ciekawe czemu nie udaje się z Limelight
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
malgol 14:52, 28 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dominika11 napisał(a)
a kiedy będą ci robić ogrodzenie ??? fakt szkoda roślin, lepiej się wstrzymać.

ciekawe czemu nie udaje się z Limelight


No właśnie nie wiem bo ciągle brak kasy i pomysły się zmieniają

Anabelki rozmnażam jak większość krzewów z patyków pozyskanych z przycinania wiosennego. Pięknie wypuszczają listki i dalej sobie rosną. A limelight nie chcą wypuszczać listków i nie ukorzeniają się w ten sposób Nie wiem czemu takie kapryśne. Czytałam ,że lepsze efekty dają odkłady. Spróbuję w tym sezonie przygiąć najniższe gałązki do ziemi ...może się ukorzenią. Wtedy jak podrosną to może i ogrodzenie już będzie i byłoby jak znalazł.
U nas na razie zima i strach do ogrodu wychodzić więc czekam na powrót wiosny.
Próbowałaś może rozmnażać hortensje ? Masz jakieś inne doświadczenia z nimi niż ja?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Maryla 21:29, 06 maj 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Witaj
Piękny masz ogród, kompozycje roślinne super! No i robisz piękne ujęcia ogrodu na zdjęciach. Jestem pod wrażeniem! Będę zaglądać tutaj.
____________________
Maryla Mój zielony azyl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies