Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

Dominika11 08:05, 15 cze 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
cudowności
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Maryla 20:34, 15 cze 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Pięknieeee!!!! Super mieć takie widoki na co dzień, o każdej porze dnia.
Ja do swojego azylu niestety muszę dojeżdżać.
____________________
Maryla Mój zielony azyl
malgol 08:58, 23 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ostatnio dawno tu nie zaglądałam bo stale brak czasu. Ale robi się coraz barwniej w ogrodzie więc mam porcje fotek. Obserwuję inne ogrody , w których jest mniej drzew i pewnie więcej albo dłużej słońce dogrzewa rosliny i zaobserwowałam, że u mnie wiele roślin jest opóźnionych
Hortensje zbierają się do kwitnienia ,ale w różnym tempie. Te są od południowej strony domu



a te pod sosnami...



zaczynają kwitnąć funkie i tawułki Niezawodne w cieniu


____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Dominika11 09:04, 23 cze 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
hortki rewelacja
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
malgol 09:05, 23 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
W słońcu róże i lawenda też już cieszą oczy




Zaczynam budowę sciezki pod lasem wdłuż której chcę posadzić rosliny znoszące cień. Tam słońca prawie nie ma bo to stare brzozy i dęby,ścieżka jest na tyłach rabaty i będzie taka "techniczna"... żeby dostać się na tyły rabaty, wywieżć trawę , kompost itd...Chciałabym jednak ,żeby coś tam ładnego rosło( tzn wzdłuż tej sciezki i wśród drzew)i dlatego proszę was o radę . Jakie rośliny zniosą takie warunki? Dodam,ze pod drzewami jest linia kroplujaca...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 09:15, 23 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Wyślę póxniej fotki tego najciemniejszego zakątka...pomożecie jakoś go zagospodarować?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Joku 21:01, 23 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12048
Podam tak na szybko: paprocie, epimedium, funkie, cyklameny neapolitańskie i dyskowate.

Cofnęłam się żeby dopisać brunnerę, carex elata aurea.

Ależ masz piękne rabaty.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
anbu 22:39, 23 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ślicznie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Maryla 23:58, 23 cze 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Pięknie u Ciebie w ogrodzie!
A pod drzewami poradzą sobie też żurawki, bergenie, bodziszki, barwinek, kopytnik, miodunka, konwalie, tiarella. Można też posadzić bluszcz albo trzmielinę- one potrafią też ładnie wspinać się po pniach drzew.
Jeśli przez igły sosen przedziera się choć trochę promieni słonecznych to powinny poradzić sobie też rozchodniki wielkie i naparstnice.
Aha, bardzo ładną roślinką zadarniającą jest też golteria- radzi sobie wszędzie. Na poniższym zdjęciu, po lewej stronie rosną fiołki leśne, żurawki, golteria i funkie- a wszystkie te roślinki rosną pod sosną.

Tu można zobaczyć, jak bluszcz "idzie" do góry po pniach.

____________________
Maryla Mój zielony azyl
Marga 00:12, 24 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Gosiu, jak ja lubię do Ciebie zaglądać masz tak pięknie! Wspaniale komponujesz rośliny na rabatach.
Pozdrawiam
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies