Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Margarete 10:20, 14 sty 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
ana_art napisał(a)
Miło mieć takiego rzecznika Małgosiu. Dziękuję za życzenia i odwzajemniam.

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
malkul 10:22, 14 sty 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
ana obłędne masz te horki

musze w tym roku spróbowac przyciąć moje wg twoich wskazówk
całuski
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
annamazur 17:08, 14 sty 2016


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 30
ana_art napisał(a)
dokładnie tak te gałęzie które są od frontu rabaty tnę o oczko, dwa niżej od tych tylnich, wówczas hortensję mają kwiaty od samego dołu

Ana
moje hortensje Limelight posadzone w sierpniu 2015 mają ok 80-100 cm wysokości w najwyższym punkcie; pędy są jeszcze bardzo wiotkie i podwiązane;
moje pytanie brzmi - ile przyciąć tył a ile przód licząc od góry?
czy Ty co roku przycinasz je tyle samo od góry? a może im starsza roślina to zostawiasz ją wyższą po cięciu?
wklejam zdjęcie - możesz potem usunąć



Świetny pomysł z tym cięciem piętrowym
asta6265 18:44, 14 sty 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
Piękny ogród!
____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
ana_art 10:24, 15 sty 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
annamazur napisał(a)

Ana
moje hortensje Limelight posadzone w sierpniu 2015 mają ok 80-100 cm wysokości w najwyższym punkcie; pędy są jeszcze bardzo wiotkie i podwiązane;
moje pytanie brzmi - ile przyciąć tył a ile przód licząc od góry?
czy Ty co roku przycinasz je tyle samo od góry? a może im starsza roślina to zostawiasz ją wyższą po cięciu?
wklejam zdjęcie - możesz potem usunąć



Świetny pomysł z tym cięciem piętrowym
trudno powiedzieć jak dużo przyciąć bo tnie sie nad pąkiem. Czasami te paki sa blisko siebie czasami odległości między nimi sa duże. Zrob zdjęcia takich łysych z bliska i mi wstaw zobaczę. Chodzi o to by wyciąć wszystkie cieniuteńkie gałązki, zeby nie osłabiać rośliny a pozostałe przyciąć nad drugim lub trzecim oczkiem (pąkiem liściowym)
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
annamazur 10:35, 16 sty 2016


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 30
ana_art napisał(a)
trudno powiedzieć jak dużo przyciąć bo tnie sie nad pąkiem. Czasami te paki sa blisko siebie czasami odległości między nimi sa duże. Zrob zdjęcia takich łysych z bliska i mi wstaw zobaczę. Chodzi o to by wyciąć wszystkie cieniuteńkie gałązki, zeby nie osłabiać rośliny a pozostałe przyciąć nad drugim lub trzecim oczkiem (pąkiem liściowym)

Ana tak to wygląda obecnie; mówisz o drugim lub trzecim oczku licząc od pozimou gruntu? (pytam bo miałam wcześniej posadzone tylko 3 hortensje Limelight w innej części ogrodu i po cięciu wiosennym bardzo słabo mi przyrosły, choć przyznam, że ziemia była tam nieodpowiednia - u Ciebie idą jak burza)


Madzenka 10:55, 16 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A ja jestem ciekawa Twoich pomysłow na jednoroczne i bylina na sezon 2016

Kiedy masz ferie? Wybieracie sie gdzies w góry?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 13:10, 16 sty 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Madzenka napisał(a)
A ja jestem ciekawa Twoich pomysłow na jednoroczne i bylina na sezon 2016

Kiedy masz ferie? Wybieracie sie gdzies w góry?

jeśli chodzi o jednoroczne to zapewne będą rózowe begonie, u Marty jak zwykle zapowiedziałam kosmosy, a co jeszcze? nie wiem zobaczymy.
Ferie za tydzień ale że rozpoczynamy je studniówką to narty w drugim tygodniu
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 13:16, 16 sty 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
annamazur napisał(a)

Ana tak to wygląda obecnie; mówisz o drugim lub trzecim oczku licząc od pozimou gruntu? (pytam bo miałam wcześniej posadzone tylko 3 hortensje Limelight w innej części ogrodu i po cięciu wiosennym bardzo słabo mi przyrosły, choć przyznam, że ziemia była tam nieodpowiednia - u Ciebie idą jak burza)




pozwiązywane że kiepsko widać nie można bać się cięcia, bo wtedy wzmacnia się roślinę. wiosną tak w marcu rozwiążesz ten sznurek i zrobisz fotkę, teraz co widzę to ten dół do wycięcia, czarnym znacznikiem. Reszty na tę chwilę nie powiem bo nic nie widać

____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
annamazur 14:58, 16 sty 2016


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 30
ana_art napisał(a)


pozwiązywane że kiepsko widać nie można bać się cięcia, bo wtedy wzmacnia się roślinę. wiosną tak w marcu rozwiążesz ten sznurek i zrobisz fotkę, teraz co widzę to ten dół do wycięcia, czarnym znacznikiem. Reszty na tę chwilę nie powiem bo nic nie widać



Dziękuję Ana

no to będzie radylakne cięcie; na wiosnę doślę zdjęcie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies