Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

ana_art 10:46, 12 sty 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
marta_d napisał(a)
Aneto!
Na początku wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Mam pytanie odnośnie hort Limelight - przycinasz ją piętrowo? Jak długo rośnie u Ciebie miłorząb ?

Hej odwzajemniam życzenia i nie dziękuję by nie zapeszyć... wszystkie hortensje tnę piętrowo, a miłorząb mam od 2012
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 10:48, 12 sty 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
eee_taam napisał(a)
ooo to tu ...wątek z serii....hortensji w ogrodzie nigdy dość! ....aż wyjrzałam przez okno żeby sobie na moje suchelce popatrzeć ...tak warto je mieć w ogrodzie , nawet teraz cieszą

oj gdybym miała więcej miejsca to dalej bym hortki sadziła uwielbiam...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 10:55, 12 sty 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
MirellaB napisał(a)
Planuję ten mój przedogródek i mam jeszcze do Ciebie pytanie.

Te hortensje to jaką mają wysokość, tak średnio na oko?

Trawy za hortkami to jakie masz?
Zastanawiam się czy Miskant ML pasuje do hortensji czy może lepiej Gracymillius?

średnio na oko... wstawiałam taką fotkę na której stoje za hortensjami w ich niższym miejscu (ta część jest dwa sezony młodsza) a ja mam 168, za mną jest gracilimus, ML mam takie do 'cycków' według miary Gierczusi i według mnie nie będzie ich widać zza vanilek czy limek
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 10:57, 12 sty 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ogrodomaniaczka napisał(a)
Witaj Ana, w tym roku bedę pierwszy raz przycinała hortensje i mam pytanie do Ciebie ,czy przycinasz piętrowo tzn.przód niżej a tył wyżej ,czy jest to bez znaczenia
dokładnie tak te gałęzie które są od frontu rabaty tnę o oczko, dwa niżej od tych tylnich, wówczas hortensję mają kwiaty od samego dołu
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
marta_d 11:02, 12 sty 2016


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
ana_art napisał(a)

Hej odwzajemniam życzenia i nie dziękuję by nie zapeszyć... wszystkie hortensje tnę piętrowo, a miłorząb mam od 2012


no właśnie! dlatego hortensje tak pięknie wyglądają! a pytałam o miłorzęba, ponieważ mam u siebie 2 egzemplarze w formie piennej, dosyć ładnie przyrastają, ale jeszcze nie są tak gęste, stąd moja ciekawość ile czasu im potrzeba, żeby były takie.. dorodne a czy gałązki, które nieco wyrastają poza obszar kuli przycinasz?
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
ana_art 11:22, 12 sty 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
marta_d napisał(a)


no właśnie! dlatego hortensje tak pięknie wyglądają! a pytałam o miłorzęba, ponieważ mam u siebie 2 egzemplarze w formie piennej, dosyć ładnie przyrastają, ale jeszcze nie są tak gęste, stąd moja ciekawość ile czasu im potrzeba, żeby były takie.. dorodne a czy gałązki, które nieco wyrastają poza obszar kuli przycinasz?

kupiłam go już takiego dość ładnego, w tej chwili nie mam dostępu do zdjęć z 2012, ale wydaje mi się że przyrasta wolno bo to mariken, nigdy go nie przycięłam, raz chłopaki ułamali kawałek jednej gałązki jak się ganiali
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
marta_d 11:54, 12 sty 2016


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
ana_art napisał(a)

kupiłam go już takiego dość ładnego, w tej chwili nie mam dostępu do zdjęć z 2012, ale wydaje mi się że przyrasta wolno bo to mariken, nigdy go nie przycięłam, raz chłopaki ułamali kawałek jednej gałązki jak się ganiali


no właśnie też mam Marikeny i kupiłam już dosyć spore okazy i to będzie ich trzeci sezon u mnie w ogrodzie, porównując zdjęcia po posadzeniu już ładnie przyrosły, ale czekam kiedy będą takie ładne gęściutkie swoją drogą bardzo Cię podziwiam za wychowywanie czwórki chłopaków, ja ogłaszam kapitulację po pierwszym.. ale tak to jest jak kobieta rodzi swoje pierwsze dziecię po 30-stce
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
ogrodomaniaczka 13:01, 12 sty 2016


Dołączył: 20 lip 2015
Posty: 407
Dziękuję bardzo za ekspresową odpowiedź
____________________
Monika - Nowego początki
Pszczelarnia 13:05, 12 sty 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jak hortensje to tylko u Ciebie .... tralalala. Cudnie, że śpiewać się chce na cześć Twoich hortensji.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ren133 13:10, 12 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Ana
Mogłabyś mi podpowiedzieć gdzie szukać fajnych ciurkadełek ... coś na wzór takiego jak Ty masz?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies