Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

ana_art 20:37, 04 lip 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Martek napisał(a)

nie wytrzymałam i pojechałam po trawki, narazie jeszcze nie wiem gdzie je wsadzę z trawkami kupiłam zieloną żurawkę z czerwonymi kwiatkami i się zastanawiam czy będzie dobrze współgrała z tą trawką czerwonawą?


Najlepiej posadź je u mnie ))
Bardzo żałuję ,że minęłyśmy się na spotkaniu .Twoje wyczyny bardzo mi się podobały i podobają .Może jeszcze będzie jakaś okazja ,a ja się nie zgubię ))Pozdrawiam Cię
Marta


Marto faktycznie nie mialyśmy szczęścia się poznać. Mój młody się zbuntował i zasnoł więc musiałam jechać coby go nie męczyć, byłam bardzo krótko i mam niedosyt. Zapewne będziemy miały okazję kiedyś się spotkać
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 20:38, 04 lip 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Odpisal mi gość z ebaya że nie wysyłają do Polski ;/ czekam aż mi kumpela odpiszę czy zrobi mi przysługę i za ile mona toto wysłać
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 21:01, 04 lip 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
u mnie od środy leje , no dzisiaj i wczoraj z przerwami i zobaczcie co zrobiło się z moimi różami


mam jeszcze jedną różę która rośnie obok jeszcze w pączkach, co to jest i co z tym zrobić?
a były takie ładne ((((
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 21:16, 04 lip 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Na tyłach domu trwają roboty. Ponieważ działka ma spadek postanowiliśmy ją wyrównać za pomocą murków oporowych. na niższym poziomie ma być plac zabaw rośnie tam już trawka

wyżej ma być miejsce do biesiadowania, stół krzesła altanka, tam gdzie cały rozpierdzielnik będzie budynek gospodarczy z drewna.


No i teraz mm pytanie. Chcę obsadzić czymś ten okropny murek z gazonów (niestety to co mi się podobało było strasznie drogie), tak by było go widać jak najmniej, tylko co?

czy coś wieloletniego czy jednorocznego? Wiadomo wolałabym coś wieloletniego ale czy rośliny nie przemarzną w tych gazonach? od pola zimą strasznie wieje i chyba zamontuje tam wiklinową matę
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
kaisog1 21:22, 04 lip 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
hmmmm a nie można w około dać najprostszych tui? Zrobicie sobie taki troszkę intymny kącik a tych gazonów widać nie będzie. Z drugiej strony jakieś niższe krzewy.... sama nie wiem, tak mi się tylko pomyślało więc napisałam
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ana_art 21:35, 04 lip 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
nie przepadam za thujami... mam z jednej strony wzdłuż płotu bo dostalam je od ojca i glupio mi było nie wziąść bo by się obraził a może od strony placu zabaw zrobić wąski ekran z cisów? nie chcę zabardzo zmniejszać tej przestrzeni (8x8m) bo upatrzyliśmy juz plac zabaw ze statkiem piratów, ścianką wspinaczkową, bujakami, zjeżdżanią, mostkiem na łańcuchach. Na górze będzie altanka więc mogłabym ją obsadzić jakimś pnączem...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
kaisog1 21:43, 04 lip 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ekran z cisa byłby super. Tylko, że cis to drogi materiał....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Ana 21:52, 04 lip 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
o jaaa, ależ fajny pomysł z tym podwyższeniem! no i brzdące będą na oku

ekran z cisa fajna rzecz, no ale koszty spore...ja bym posiała w gazonach lawendę, zioła (będą w sam raz do biesiadowania), sezonowo moze plamy białych petunii lub surfinni zwieszających się kaskadowo...

____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
ana_art 21:58, 04 lip 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Na górze będziemy jeszcze nawozić ziemi tak że gazony będą praktycznie zasłoniętę, początkowo myślłam by zasadzić w nich tojeść rozesłaną lub trzmielinę, ale obawiam się że przemarzną zimą w tych gazonach.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
kaisog1 22:04, 04 lip 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Tojeść Ci nie przemarźnie.... rozwiązanie jest jedno, nie sadź w gazonach... nasyp na nie ziemi i przy samych gazonach sadź cos co by zakryło ewentualne ich "wychylanie się" z nad warstwy ziemi.... Możesz dać np. ciąg niskich, jasnych krzewinek i kule z bukszpanu i powtarzać tak co ileś. Nie wiem ile tam masz miejsca...
Albo najprościej posiej tam trawę i już
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies