Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

ana_art 11:24, 23 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Bogda napisał(a)
nie zostało Tobie nic z marmoladek po sadzeniu?
kilka zostało, ale mam na nie plan
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 11:40, 23 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Gardenarium napisał(a)

W tym miejscu



może posadź drzewo (buk grab) stożek na nóżce, a tam gdzie tuja bliżej ogrodzenia stożek też na nóżce, ale innej wysokości. Coś jak tutaj na zdjęciu poniżej. Będzie spójnie. Tylko wtedy klon będzie za duży, więc tutaj tez by się przydało takie coś. A klona przesadzić.

Zawijaski są spójne, ale to co jest w nich jako punkty przyciągające uwagę - niespójne. Trzeba to uładzić dając to samo tylko na różnych wysokościach. Będzie po mistrzowsku.

Im mniej różnych elementów na tej rabacie tym lepiej.

Zamiast takich drzew moga być na prostych pniach wiśnie Umbraculifera, ale róznej wysokości, koniecznie proste pnie i koniecznie wtedy wszystkie wiśnie np. 3 szt w kluczowych miejscach.




Danusiu dzięki, widzisz ja pisałam że mi nie pasuje bo bałagan jest wewnąrz rabaty... Póki co przesadzanie klonu nie wchodzi w gre... muszę kombinować z tym co mam, mogę ewentualnie dokupić wiekszego stożka bukszpanowego i go posadzić w miejscu wskazanym I , a pozostałe stożki rozmieścić jakoś... one są różnego wzrostu... Strasznie mnie ta rabata denerwuje. Piszesz, że czym mniej gatunków na tej rabacie tym lepiej, ja to wiem... tylko czym i jak zagospodarować przestrzeń by nie bylo widać kory?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
leon60 20:58, 23 lip 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Pięknie przed firmą !
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
ana_art 21:57, 23 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Podoba mi się propozycja Danusi ale nie przejdzie bo bordowe klony muszą zostać...

jak myślicie ma to sens? mogę dokupić jednego większego stożka bukszpanowego resztę przesadze




podłoże zrobiłam na szaro żeby było przejżyściej, ale chyba nie chce całej żwirowej rabay, chciałabym tam dać jakiś wypełniacz. PLIS podpowiedzcie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Kondzio 22:00, 23 lip 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Ja bym nic nie ruszał podoba mi sie taka jaka jest bo jest boska hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
ewa004 22:24, 23 lip 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Dla mnie ona zawsze była i będzie BOSKA
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ana_art 22:25, 23 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a mnie drażni... jak żyć...?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Syla 22:25, 23 lip 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do Twoich pomysłów dodam jeszcze to ... może się przyda .....

Rozproszyć to żółte w sposób jak na obrazku,
rozproszyć to czerwone ,
biżuterię ogrodowę w ten sposób (białe plamy)

i dodać trzy kule duże cisowe ..... Będzio kulkowo - stożkowo .....

mam nadzieję , że Cię Marmaladka nie rozczaruje

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Madzenka 22:37, 23 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)


może posadź drzewo (buk grab) stożek na nóżce, a tam gdzie tuja bliżej ogrodzenia stożek też na nóżce, ale innej wysokości. Coś jak tutaj na zdjęciu poniżej. Będzie spójnie. Tylko wtedy klon będzie za duży, więc tutaj tez by się przydało takie coś. A klona przesadzić.

Zawijaski są spójne, ale to co jest w nich jako punkty przyciągające uwagę - niespójne. Trzeba to uładzić dając to samo tylko na różnych wysokościach. Będzie po mistrzowsku.

Im mniej różnych elementów na tej rabacie tym lepiej.

Zamiast takich drzew moga być na prostych pniach wiśnie Umbraculifera, ale róznej wysokości, koniecznie proste pnie i koniecznie wtedy wszystkie wiśnie np. 3 szt w kluczowych miejscach.





Moje ulubione graby Wiesz że tak moje stożkuję na tyłach domu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 22:38, 23 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Sylwia te zielone kropki to kulki ułożone pomiędzy stożkami które już są?
żółte to hakone, czerwone obsydiany, a co z korą zostawić czy wszystko wyżwirować?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies