Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

ana_art 23:26, 23 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Syla napisał(a)
Pozbyła bym się jedynie thujki Aurea Nana ..... a resztę już opisuję ....

Trzy białe kuleczki (biżuteria ogrodowa) rozstawiona inaczej (moje się za duże narysowały)

żółte trawki bym rozproszyła .... może tak a może inaczej ....

żurawki również

dodałabym trzy duże kule cisowe .... tak jak rozstawiłam nic przy tym nie przesadzając .....

a czy żwirek czy kora ?.... ja bym wybrała korę bo nie lubię żwirku ....ale wydaje mi się że na rabacie żwirowej będzie to wszystko się bardziej odznaczało



Sylwia aurea nana i cyprys wylatują, już to pisałam
Najgorsze jest to, że cisowych kul to ja nie widziałam.. ewentualnie po bukszpanowe do Szmita pojadę, przy okazji krwawnik kupię...
a jak myślisz tam 'u góry' coś dać jeszcze np inną odmiane żurawki, georgie będzie wpółgrała z resztą rabat lub runiankę ?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
kaisog1 23:27, 23 lip 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ana ja dopiero teraz obejrzałam fotki "firmowe" - no wypas kobieto! O Twoim ogrodzie to już nie wspomnę
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ana_art 23:31, 23 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Tess napisał(a)
Marmoladkowe rabaty przed biurem świetnie wyglądają. Gdzie Ty masz ten ogrodniczy w którym mają 120 sztuk jednej odmiany żurawek???
Krwawniki cudne, są i na mojej liście chciejstw, ale nałożyłam sobie szlaban na zakupy roślinne - muszę najpierw powsadzać to, co w doniczkach od dawna trzymam po kątach
Tess a zamówiłam w ogrodniczym lokalnym i transport przyszedł
A mi krwawnik kojarzył się z białym zielskiem, kóry rośnie w przydrożnych rowach takiego nigdy nie widziałam i jak go zobaczyłam o oniemiałam. Teraz zasanawiam się czy on zimuje, rozsiewa się czy co i jak z nim postępować
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Tess 23:35, 23 lip 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
ana_art napisał(a)
Tess a zamówiłam w ogrodniczym lokalnym i transport przyszedł
A mi krwawnik kojarzył się z białym zielskiem, kóry rośnie w przydrożnych rowach takiego nigdy nie widziałam i jak go zobaczyłam o oniemiałam. Teraz zasanawiam się czy on zimuje, rozsiewa się czy co i jak z nim postępować

Na zamówienie? No to teraz rozumiem
Krwawnik jest wieloletni. Piękny kupiłaś, nic dziwnego, że oniemiałaś
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
ana_art 23:49, 23 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
kaisog1 napisał(a)
Ana ja dopiero teraz obejrzałam fotki "firmowe" - no wypas kobieto! O Twoim ogrodzie to już nie wspomnę
a jakie umbry za rok będę takie same miała za płotem
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 23:51, 23 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Tess napisał(a)

Na zamówienie? No to teraz rozumiem
Krwawnik jest wieloletni. Piękny kupiłaś, nic dziwnego, że oniemiałaś
Tess a on się rozsiewa czy wyłazi w tym miejscu gdzie był? Pytam bo szukałam informacji w necie ale albo szukać nie umiem albo nie piszą...bo niczego o rozmnażaniu nie doczytałam (chyba)
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Syla 04:33, 24 lip 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
ana_art napisał(a)
Sylwia aurea nana i cyprys wylatują, już to pisałam
Najgorsze jest to, że cisowych kul to ja nie widziałam.. ewentualnie po bukszpanowe do Szmita pojadę, przy okazji krwawnik kupię...
a jak myślisz tam 'u góry' coś dać jeszcze np inną odmiane żurawki, georgie będzie wpółgrała z resztą rabat lub runiankę ?



Kolejny kolor żurawki ..... Anet nie wiem , raczej nie ..... bardziej runianka ..... Ale przemyśl jeszcze na spokojnie .....całą tą rabatę ..... bo to front ogrodu .......
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 06:14, 24 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie zawijasy są lekko "przekombinowane", po prostu za dużo jest tego dobrego. Nie piszę żebyś się obraziła, albo na złość, po prostu tak jest w moim odczuciu. I to jest przyczyna, a nie to co jest wewnątrz tej rabaty.

Przysłowie mówi: "lepsze jest wrogiem dobrego".

To powinno być proste w odbiorze, czytelne.. W tej wersji źle wygląda kombinacja ściółki - poza zawijaskiem ta obwódka z kamyczków, potem są zawijaski, potem kora.

Kora nie pasuje, tak myślę - to pierwsza rzecz, bo na takiej małej rabacie masz dwa bardzo kontrastowe materiały, powinny być co najwyżej dwa odcienie kamyków. Kora nie.

Wg mnie za dużo się tutaj dzieje, że nie wiadomo na co patrzeć. Teraz dodatkowe pola, za dużo różnych drzew. klon, miłorząb..

A może na razie zmień ściółkę? czyli korę na kamyki ciemniejsze?

Zawijasek chyba za daleko od krawędzi się zaczyna, to mnie jakoś drażni.
Rozrzucić kule i stożki po rabacie to nie sposób i rozwiązanie na wszystko.

Wyrzucisz te iglaki i może dodaj po prostu łan jednolity trawek, nie wiem stipy czy carexów.

Wg mnie dokładanie plamek żurawek, tym bardziej takich różowych jak chcesz Gerogia Peach, widocznych z daleka najmniej tutaj pasuje, lepsze będą niskie trawki.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 06:44, 24 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czytam i się uczę od Danusi..... Zatem u mnie zamiast kosaćca będzie kula i trawka...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 07:33, 24 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a niby czemu mam się obrażać... skoro od dłuższeg czasu mówie że mi rabata nie gra... Większość roślin była sadzona przed ogrodowiskiem w tym zawijas bukszpanowy. Nie koniecznie podoba mi się ten margines pomiędzy kostką a bukszpanem, ale musi być bo brukarze zrobili gigantyczną podbudowę pod kątem i tam jest zwyczajnie beton
Ja wiem że najlepiej i najprościej byłoby wejść i wszystko wykarczować i ja gotowa byłabym to uczynić ale życie składa się z kompromisów... Chciałabym żebyście mnie dobrze zrozumiały... Pamiętasz Danusiu w ogrodzie z L zaplanowałaś ławkę wlaściciele kupili bo im się podobała i pomimo tego że nie koniecznie tam pasuje stoi... taki kompromis
Zatem porzebuje ogarnąć to co mam tak by był wilk syty i owca cała. Klony są dwa, po obu stronach furtki i są nie do ruszenia, jest inversa kóra kiedyś nie podobała się mojemu M a ja 'walczyłam' o nią. Usunę cyprysa, żółtą thujkę, iglaka na pniu który jest w zawijasie, muszę zostawić kamyk na obrzezach a co z resztą. Wiem marudzę...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies