Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

wrobelki 21:09, 02 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Już zapisałam do listy zakupów te trzmieliny będą super dziękuję bardzo

Co do tych form geometrycznych to myślałam o kole dlatego że jest tam nachylenie i teraz te kanty( zwłaszcza ten przy ganku) to moja udręka przy koszeniu. Wszystko trzeba obrywać.
Zawsze bardzo mi się podobały fale ale tu mi nie pasuje.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 21:59, 02 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
może być koło, to są twoje wybory, sprawdź wpierwej czy w kole gładko kosiarką będziesz brała łuki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Rojodziejowa 22:13, 02 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8401
wrobelki wpadam, żeby się trochę pojednoczyć w tych początkach zmagań . Zgadzam się z Toszką co do tych gazonów, a co do kształtów rabat, to musisz chyba sobie pooglądać co Ci się podoba. Ja np uwielbiam prostokątne rabaty Pozdrawiam i życzę powodzenia
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
wrobelki 22:13, 02 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Dziękuję za uwagę w sumie to nie sprawdzałam tego muszę przejechać
A co myślisz o tym że nie zasłoniłam płotu? Czy on może być tłem dla roślin?
Kurcze tak marzyłam o lawendzie uwielbiam ja i pod gankiem posadziłam w sobotę ale jak ma tam nie rosnąć to może ją przesadzę. Sadziłam już tam ją jesienią ale to były takie marniutkie sadzonki i z 6 tylko dwie przeżyły zimę więc teraz wymieniłam na nową. Nie znam się jeszcze na roślinach zawsze kupowałam te które po prostu mi się podobały i jak nie przeżyły to wymieniałam z lawendą też tak było
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 22:39, 02 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Rojodziejowa napisał(a)
wrobelki wpadam, żeby się trochę pojednoczyć w tych początkach zmagań . Zgadzam się z Toszką co do tych gazonów, a co do kształtów rabat, to musisz chyba sobie pooglądać co Ci się podoba. Ja np uwielbiam prostokątne rabaty Pozdrawiam i życzę powodzenia


Witam Cię, tak się cały czas zastanawiam nad kształtem w sumie to to koło to mi wpadło przedwczoraj do głowy. Myślałam też nad prostokątami, ale nijak nie mogłam tego ustawić i wtedy mi przyszedł do głowy pomysł z kołami. Myślałam, że będzie fajnie nawiązywało to do kulistych bukszpanów, lamp, trzmielin na pniu i trochę łagodziło te moje kanty.
Zaproponujcie mi coś do cienia zamiast tej mojej lawendy tylko żeby nie rosło bardzo duże i kwitło najlepiej na fioletowo.

Widzę że też jesteś z małopolski
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 23:18, 02 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Może tawułka chińska? Albo jakaś funkia tylko co nie duża rośnie? Myślę jeszcze o żurawce takiej bordowej? Jak myślicie co nadaje się i będzie najlepiej wyglądać?

Co do gazonów to ja się zgadzam z Wami ale jak przedyskutowałam w domu ich usunięcie to niestety ten pomysł odpada więc muszę je po prostu uatrakcyjnić w miarę możliwości.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 23:44, 02 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
stronę wcześniej pisałam ci o tawułkach, hosty kwitną na fioletowo, na wiosnę czosnki ozdobne
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 00:22, 03 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Toszka napisał(a)
stronę wcześniej pisałam ci o tawułkach, hosty kwitną na fioletowo, na wiosnę czosnki ozdobne


Właśnie jak szukałam tego co napisałaś to wpadłam na zdjęcie takiej tawułki w kolorze podobnym do lawendy ale teraz jak popatrzyłam na kompozycje żurawki z hostą i do tego te trzmieliny byłoby chyba fajnie choć ta bordowa żurawka też mnie kusi.

Hosty na pewno będą w dużej rabacie bo są śliczne i nie obejdę się bez nich
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 09:46, 03 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Przespałam się z waszymi radami myślę, że mała rabatka będzie taka: na przodzie zostawię żurawki za nimi zamiast lawendy dam małe hosty między nimi posadzę trzmielinę na pniu. Myślę żeby wysypać tam żwirek. Jak coś nie tak albo macie inne pomysły to proszę o komentarz.

Co do tej dużej rabaty to chyba zostanę przy kole, bo chce żeby tam też trawnik został, a jakoś nie widzę tam prostokątnych rabat . Posadzę więcej roślin, lawendy nie będę męczyła pod bukszpanami zastąpię ją może tawułką. Dodam więcej róż i host może w różnych kolorach, żurawki myślę że nie tylko żółte, ale i bordowe zrobię. Myślę jeszcze nad czymś kwitnącym latem tylko marzyłyby mi się jakieś intensywnie kwitnące (coś fioletowego lub żółtego boję się mieszać więcej kolorów a i tak już żurawki bordowe doszły) przed żywopłocikiem z bukszpanu nasadzę dużo żółtych tulipanów. Zastanawiam się nad obrzeżem takim z kostki zrobionym na stałe, żeby trawa mi tam nie wrastała.
Brak mi też pomysłu na te nieszczęsne gazony oj rabatka byłaby tam fajna ale niestety nie mogę. Tłumaczą mi to ukształtowaniem terenu wcześniej kilkanaście lat wcześniej nie było gazonów tylko takie 25 cm (wys.)obrzeże bo ziemia z tej skarpy się wsypywała na chodnik.
Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to to że skoro nie mogę mieć lawendy na rabacie to dam ją tam po trzy gazony z lawenda i trzy z żurawka czerwoną. Co prawda rabaty to mi nie zastąpi, ale zawsze coś się zmieni. Jeśli coś by Wam przyszło do głowy to będę wdzięczna za sugestie.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Rojodziejowa 10:37, 05 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8401
No to ja czekam na zdjęcia skarp i zrób sobie podpis z linkiem do wątku
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies