Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

wrobelki 20:42, 16 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Byłam sprawdzić w terenie te moje pomysły na nowy kształt i muszą te rabaty kanciaste być bardzo szerokie żeby to miało sens. Jak robię węższe to przy chodniku mi tylko po 1 żurawce wejdzie i tyle, a w tym ściętym rogu ogrodzenia to już wcale nie ma miejsca. Z tego wszystkiego chyba jednak zostanę przy kółkach. A tak byłam entuzjastycznie nastawiona do tych prostokątów.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
paula23 21:14, 16 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Zakładają że rabata na 10mx8m zdaje się że ma coś kolo tego?

Jedna kratka to 1m więc spokojnie możesz mieć 2-1,5m rabaty tylko w jednym miejscu wychodzi koło 1m.
____________________
Paula Moje trudne początki
wrobelki 23:07, 16 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Myślę i mślę i chyba jednak koła zostaną jakoś w realu mi te prostokąty nie leżą mimo, że na kompie fajnie spójnie jest z resztą ogrodu. Wstawię jeszcze raz plany ogrodu z jedną i druga wersją.




I co które lepsze domownicy są z kołami, ja już sama nie wiem.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
elmagra 23:16, 16 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Przeczytałam cały Twój wątek ze zmaganiami z frontowym. Przyznam, że nie wiem co ci nawet napisać - zero wyobraźni ogrodowej. Ja mam u siebie proste rabaty, wydaje mi się, że dla początkującej mniej z nimi kombinowania. A co będzie kiedyś - nie wiem.

Fajnie, że masz tylko kilka rodzajów roślin. Paula z pewnością madrze doradzi, ja bym się słuchała "starszych" hehehe.
____________________
Ela
wrobelki 23:30, 16 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Witam Elu w moim bałaganie

Właśnie dla ułatwienia zmiany chce zamontować taki border zamiast kostki. Nie chce za dużo gatunków roślin bo czytałam że na małej powierzchni zrobię wieloma gatunkami bałagan. Toszka lektury podsyłała szukam czegoś na pośrednie piętro. Za radą Toszki i przez uwielbienie żółtego w ogrodzie na górne wybrałam trzmielinę na pniu, w żurawkach i hostach zakochałam się od pierwszego wejrzenia do tego róże choć nigdy wcześniej nie marzyłam o nich. Kwitną u mnie całe lato pięknie czerwone pnące i czerwone rabatowe i różowe rabatowe(przez pomyłkę). Teraz postawiłam na żółte. Che coś jeszcze co będzie jesienią ładnie wyglądać i doda koloru.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
paula23 10:09, 17 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Wersja z liniami prostymi może tak:

____________________
Paula Moje trudne początki
wrobelki 10:57, 17 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Tak jak narysowałaś jest lepiej Tylko w domu mówią kółka Jak myślisz nie będzie razić? Rośliny w będą kulistego pokroju to może będzie nawiązywać?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
paula23 11:45, 17 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Jak już mówiłam gdybyś połączyła jedno i drugie na tym kawałku to napewno by się gryzło ale tu masz jakby oddzielną cześć ogrodu więc moim zdanie będzie ok a jak dobrze pamiętam lampy które planujesz umieścić będą okrągłe a postumenty pod nimi kwadratowe i moim zdaniem to element który połączy obie "części"
____________________
Paula Moje trudne początki
wrobelki 11:57, 17 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Bardzo się cieszę że tak piszesz czyli zostajemy z tymi kołami. Lampy to nawet eM już kupił jak pojechaliśmy je zobaczyć. Stwierdził, że nie będzie dwa razy jeździł, a podobały nam się bardzo bardzo. Wiem, że to od tyłu zaczynanie, ale cóż poradzę takie fajne były
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 11:59, 17 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
A jakby do gazonów dać skalniakowate ( takie kwitnące) i trawy + lawenda to dałoby radę?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies