Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

beata_m 14:52, 06 cze 2018


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
ojjej Wróbelku ja dopiero teraz te poletka tulipanowe widzę pięknie skomponowałaś co teraz ciekawego w ogrodzie?
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Magleska 17:29, 06 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Macham
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Anitka 22:07, 12 cze 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Witam się,
Moje klimat, murki, kamień. Bardzo mi się podoba ten frontowy fragment, a łączka irysowa do skopiowania.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
wrobelki 11:24, 18 sie 2018


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Witam, po baardzo długie przerwie. Niestety obowiązków teraz tak dużo że tylko czasami wpadam pooglądać co u Was Bardzo bym chciała nadrobić zaległości, ale chyba to dopiero w zimie takie cuda Bardzo dziękuję, zaglądacie i pamiętacie o mnie już pokazuję co u mnie się pozmieniało Frontowy przytył

Pokochałam rozplenice i dlatego będą na najwyższej skarpie w bardzo dużej ilości



Mam we frontowym Vanilki które od początku mnie denerwują. Co prawda mają piękne duże kwiaty ale o deszczach leżą i krzaczki są zdecydowanie mniejsze od posadzonych obok Limek. Udało mi się rozmnożyć Limki i MM w tym roku i zastanawiam się czy nie przesadzić z frontowego Vanilek i zastąpić je nowymi Limkami.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 11:27, 18 sie 2018


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
A tak wygląda teraz Kartkowa, a może już powinna to być około altankowa



Udało mi się nareszcie obsadzić skarpę za "wielkim murem" Teraz tylko czekać aż przytyje W przyszłym roku powinien być busz i będzie miło i zacisznie
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
HannaR 11:53, 18 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Ślicznie to wygląda i z góry i z boku.
Altanka super! Na pewno będzie miło w niej odpoczywać.
Pzdr.
Hania
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Toszka 13:02, 18 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Witaj Ptaszyno...miło cię widzieć!

Vanilki są piękne, ale właśnie wykładają się pod ciężarem kwiatów. Po 3-4 latach mężnieją. Radzę je wiosną dość nisko ciąć i zostawiać tylko patyki grubsze od ołówka. Resztę bezwzględnie wycinać
wrobelki napisał(a)
A tak wygląda teraz Kartkowa, a może już powinna to być około altankowa



Tu bym Vanilki posadziła. Nawet jak się wyłożą to będa tworzyć kaskadę i wylewać się wokół ławki
Trzmielinę przenieś, bo za dwa lata wśród hortek nie będą miały szans, znikną i zanikną z braku przestrzeni.

Mieczyki zabiły mnie Chwilę trwało zanim załapałam, że to one!

Czy czytałaś o ćmie bukszpanowej? Buksy potrzebują ochrony i czujności. W dziale chorobowym ćma ma swój oddzielny wątek. Oswój się z tematem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
A_gawa 17:53, 18 sie 2018


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Piękny front! Podziwiam rozplenice - mięsiste babeczki.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
wrobelki 22:10, 18 sie 2018


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
HannaR napisał(a)
Ślicznie to wygląda i z góry i z boku.
Altanka super! Na pewno będzie miło w niej odpoczywać.
Pzdr.
Hania


Bardzo dziękuję Haniu Już jest miło wypić tam kawkę lub po prostu posiedzieć
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 22:57, 18 sie 2018


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Toszka napisał(a)
Witaj Ptaszyno...miło cię widzieć!

Vanilki są piękne, ale właśnie wykładają się pod ciężarem kwiatów. Po 3-4 latach mężnieją. Radzę je wiosną dość nisko ciąć i zostawiać tylko patyki grubsze od ołówka. Resztę bezwzględnie wycinać


Tu bym Vanilki posadziła. Nawet jak się wyłożą to będa tworzyć kaskadę i wylewać się wokół ławki
Trzmielinę przenieś, bo za dwa lata wśród hortek nie będą miały szans, znikną i zanikną z braku przestrzeni.

Mieczyki zabiły mnie Chwilę trwało zanim załapałam, że to one!

Czy czytałaś o ćmie bukszpanowej? Buksy potrzebują ochrony i czujności. W dziale chorobowym ćma ma swój oddzielny wątek. Oswój się z tematem.


Jak miło że wpadłaś do mnie :* Vanilki moje mają teraz u mnie trzeci sezon, ale jak pamiętasz strasznie marne kupiłam. Tnę je na jedno oczko co roku żeby je wzmocnić, kwiaty mają piękne i olbrzymie, ale leżą nawet po małym deszczu

Pod kratkową mam Magical Moonlight, są najsztywniejsze z moich hortek, kwiaty tez mają piękne giganty bardzo nabite, bardzo je lubię Na kratkowej mam tylko jedną trzmielinę nie to ta która w pierwszym sezonie rosła przy bramce zastąpiłam ja wiśnią .Rosła cały tamten rok w doniczce i szkoda mi jej było, a tu bukszpan transplantowany z tunelu nie przeżył i była dziura Te niskie kulki to azalie japońskie które rosły we frontowym, ale z powodu koloru dostały eksmisje tu kolor cegły będzie bardziej pasował. Do frontowego dokupiłam różowe .

Mieczyki już przekwitają przynajmniej te z przodu te na skarpie sadziłam z 3 tygodnie później więc niektóre są nawet w pąkach jeszcze Uwielbiam te zielone więc innych nie mam.

O ćmie już co nieco czytałam choć w realu nie miałam styczności ( na szczęście) Przy ganku niestety moje bukszpany niektóre dostały grzyba chyba przez to że strasznie się tam żurawki rozrosły Musze je wszystkie wykopać i opryskać topsinem może się uratują. Oby bo pięknie tam rosną.


Ściskam Cię mocno :* i dziękuję za pamięć o mnie :*
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies