Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

wrobelki 15:23, 05 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Tak wyglądają u mnie inne skarpy:
Tu ze skalniakami i najwyższa cała porośnięta trawą.

Trzmielinowa niestety wydaje mi się że przez tkaninę trochę dłużej trwa zarastanie.

Tu kiedyś planuję że będzie wszystko porastał barwinek pospolity, ale to jeszcze potrwa bo dopiero go tam sadzę Jest to skarpa przed ogrodzeniem.


A tak u mnie żywopłot wygląda jest to winorośl i co kawałek róże parkowe plan był taki że wszystkie miały być czerwone. Przez pomyłkę szkółkarza na 5 dwie mam różowe


www.ogrodowisko.pl/watek/6781-ogrodek-frontowy
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Rojodziejowa 16:06, 05 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Wpadam pomagać z podpisem a tu już wszystko zrobione Skarp faktycznie masz trochę, a winiarnia też jest?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 16:15, 05 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
A może takie kanciki? I kosiłoby się dobrze

To szare to rabaty oczywiście
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
wrobelki 16:26, 05 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Wina trochę tata robi, ale bardziej do degustacji bo on ma szkółkę także bardziej w rośliny idzie Za to pomaga w zakładaniu winnic
Generalnie mam prawie całą działkę na skarpie. Koło domu trochę rekreacyjnego miejsca, a dalej szkółka i winnice przydomowe pokazowe, które tez fajnie wyglądają, ale w sezonie, teraz same gałązki jak na moim "żywopłocie". Tarasy między skalniakami też są obsadzone winoroślą jeszcze mało widać, bo nie ma liści u nas generalnie wegetacja późno się zaczyna i mamy zawsze przymrozki majowe. W tym roku oczywiście też nas nie ominęły, ale większość tego co namarzło wypuści pąki zastępcze.

Z podpisem się pomęczyłam, ale metodą prób i błędów jakoś się udało dzięki za chęci
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 17:16, 05 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Rojodziejowa napisał(a)
A może takie kanciki? I kosiłoby się dobrze

To szare to rabaty oczywiście



O takim nie myślałam zawsze chciałam złagodzić czymś te moje kanty, przy okazji odsuwając się od garażu bo duży okap i nic tam nie rośnie no i od ogrodzenia bo pies tam biegał. Wcześniej była rabata bylinowa w rogu tam gdzie teraz resztki tulipanów i w rogu koło ganku rosła oddzielona od trawy azalia wielkokwiatowa. Jak rozbudowaliśmy garaż to chciałam połączyć to jakoś w całość tak żeby żwirek przy ścianie był który również by robił za obwódkę garażu i tak właśnie padłam na pomysł rabaty. Musi być zrobiona z niskich podestów bo chce ją w wolnych miejscach wysypać żwirkiem, a nie chce go wybierać z trawy po każdym deszczu.
Co do kształtu to dziś wyznaczyłam koła w trawie żeby zobaczyć w realu jak to miałoby wyglądać i spodobało mi się
Wykopałam też lawendę z cienia i wsadziłam do słoneczka oby ładnie rosła.
Chyba też zrezygnuję z obwódki z bukszpanu na rzecz żurawek. Postaram się narysować co mi się wyklarowało po przeglądaniu zdjęć z rabatami, ale dopiero wieczorem.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 17:24, 05 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Marzą mi się bukszpany lub trzmieliny na pniu na tej rabacie, niskie kulki bukszpanu, hosty i lampy kulki to tak myślę że może nawiążę tym kształtem.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 18:57, 05 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
czy tam gdzie są gazony jest słonecznie?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 20:42, 05 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Toszka napisał(a)
czy tam gdzie są gazony jest słonecznie?


Od rana do 14 na całości słońce, a później się przesuwa cień, ale większość w słońcu.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 12:26, 06 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
czy widziałaś ten ogród?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 12:45, 06 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Przepiękny
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies