Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozmnażanie hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozmnażanie hortensji

AgaCzek 15:48, 28 gru 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Ja tam wrzuciłam do starej ziemi po pomidorach
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
hankaandrus_44 19:03, 28 gru 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7192
Też będę próbować już teraz. Patyki pobiorę podczas najbliższej bytności w ogrodzie. Zobaczymy
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
AgaCzek 12:38, 13 mar 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Jeśli chodzi o eksperyment z pobieraniem patyków w listopadzie i styczniu to U mnie obecnie wyglada to tak:

Ty widać juz wtórne rozkrzewianie się po dwóch skubnieciach. Jedna uparta gałązka w tle non stop produkuje mi kwiaty - jak je skubię to wystawia 2 kolejne- uparta.


Te mniejsze hortensje w donicy po lewej są z listopada, te większe ze stycznia. W donicy ze stycznia jest bardzo duża ilość korzeni - nie wiem czy nie będę ich musiała rozsadzić jeszcze przed wykopaniem do ziemi bo juz widzę jededincze nitki w dolnych dziurkach doniczki za to liści jest mało, z jednej strony dobry system korzeniowy to podstawa, ale zdziwiłam sie ze jednak liści jest zdecydowanie mniej. Te ze stycznia już 2 razy były skubane w celu rozkrzewienia i wyglądają na 2 letnie sadzonki bo z 3 górnych oczek mam już 6 i to skubnietych wiec jeszcze w tym roku powinno być ze 12 gałązek ale nie mam pojęcia czy te styczniowe maja już dobry system korzeniowy bo na oko w tej donicy nic nie widać. Te z listopada raz były skubane i w niewielu miejscach jak na razie się rozkrzewiły.
Trzeba tez pamiętać ze te patyki listopada były pobrane przy okazji korekty hortensji, a te ze stycznia to były wybrane najmocniejsze, najokazalsze i najdłuższe badyle specjalnie na hortensje na pniu.
W grudniowej doniczce są tez 3 patyki z teraz dla porównania. To by było na tyle - kolejnacrelavja jak juz bedą posadzone w gruncie
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 12:45, 25 kwi 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Ok podsumowując ten mały eksperyment - najlepsze szczepki wyszły z patyczków styczniowych- silne mocno rozkrzewione, te pobrane w listopadzie majà silny system korzeniowy ake są mniej rozkrzewione, te pobrane pod koniec marca bardzo kiepskie póki co.

Tutaj juz w ziemi patyk ze stycznia prowadzony od razu na hortensje na pniu. Patyk sięga do połowy uda wiec jest idealny na moje potrzeby ( jeszcze takich na pniu wyszło Ok 10 ze styczniowych i mniej więcej tyle samo z listopadowych


Czyli jak ktoś chce sue cieszyć ładnymi sadzonkami hortensji juz w pierwszym roku polecam wczesne pobieranie patyków na sadzonki - Np w styczniu.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Adela 14:32, 25 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Fajnie i szybko
Ja ukorzeniałam ogrodowe z zielonego przyrostu, bez kwiatu, latem.
Ukorzeniły się, ale był problem z przechowaniem podczas zimy. Kopcowałam takie maleństwa
Teraz posadziłam na miejsca stałe, mają ładne pączki, ale daleko im do takiej okazałości jaką sąTwoje.
____________________
Ela - Moja ostoja
AgaCzek 21:33, 25 kwi 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Tylko moje to bukietowe a nie ogrodowe
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Adela 22:05, 25 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
AgaCzek napisał(a)
Tylko moje to bukietowe a nie ogrodowe


Tak, wiem. Czytałam.
____________________
Ela - Moja ostoja
dms 17:17, 18 wrz 2023

Dołączył: 18 wrz 2023
Posty: 1
AgaCzek napisał(a)
Ok podsumowując ten mały eksperyment - najlepsze szczepki wyszły z patyczków styczniowych- silne mocno rozkrzewione, te pobrane w listopadzie majà silny system korzeniowy ake są mniej rozkrzewione, te pobrane pod koniec marca bardzo kiepskie póki co.

Tutaj juz w ziemi patyk ze stycznia prowadzony od razu na hortensje na pniu. Patyk sięga do połowy uda wiec jest idealny na moje potrzeby ( jeszcze takich na pniu wyszło Ok 10 ze styczniowych i mniej więcej tyle samo z listopadowych


Czyli jak ktoś chce sue cieszyć ładnymi sadzonkami hortensji juz w pierwszym roku polecam wczesne pobieranie patyków na sadzonki - Np w styczniu.


To ja jeszcze dopytam: jaka była temperatura na poddaszu, na którym tak pięknie ukorzeniły się te patyczki listopadowe i styczniowe?
Gratuluję sukcesów! Mi się do tej pory nie udało rozmnożyć hortensji (próbowałam tylko Vanille Fraise z marcowego cięcia).
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies