Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozmnażanie hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozmnażanie hortensji

Marga 21:42, 27 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Elżbieta, Anabellki (hortensja drzewiasta) i hortki bukietowe tniemy na wiosnę przed ruszeniem wegetacji. Ja swoje powtykałam bezpośrednio do wilgotnej ziemi w cieniu pod drzewami.
____________________
Ogród dla moich synków
23:28, 27 lip 2016
Jak pies mi gałązkę złamie to tnę i wsadzam do wody w słoik , szkoda wyrzucać, nawet teraz i puszczają korzonki
elzbieta_flo... 16:00, 28 lip 2016

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 13
Dziewczyny ( Marga i Monika) super że mi odpowiedziałyście, ale ja mam tę hortensję najzwyczajniejszą (nie krzewiastą) to czy też mogę wsadzić do ziemi dopiero na przyszłą wiosnę, czy ciąć je na jesień i dopiero do ziemi?
Jak mi się teraz jakaś złamię do dam do słoika z wodą- tak jak radzi Monika.
Pozdrawiam Was serdecznie z Krakowa (gdzie teraz jest własnie papież).Elka
Gardenarium 17:22, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jaka hortensja jest dla ciebie najzwyczajniejsza? ogrodowa czy bukietowa?? skoro nie drzewiasta?

czy też mogę wsadzić do ziemi dopiero na przyszłą wiosnę, czy ciąć je na jesień i dopiero do ziemi?

Zupełnie nie rozumiem pytania, zadaj je inaczej, zrozumiale

czy ciąć je na jesień i dopiero do ziemi...hmmm dopiero...kiedy masz na myśli?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:23, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wiosną robisz sadzonki zdrewniałe, czyli tniesz patyki i do ziemi. Ukorzeniają się, sadzisz na miejsce stałe teraz, bo już są spore i mają pędy nowe.

Z kolei teraz robisz sadzonki zielne, czyli niezdrewniałe i z liśćmi, wypuszczą korzenie w tym roku latem i do ziemi przed zimą
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
11:05, 29 lip 2016
elzbieta_florczyk napisał(a)
Dziewczyny ( Marga i Monika) super że mi odpowiedziałyście, ale ja mam tę hortensję najzwyczajniejszą (nie krzewiastą) to czy też mogę wsadzić do ziemi dopiero na przyszłą wiosnę, czy ciąć je na jesień i dopiero do ziemi?
Jak mi się teraz jakaś złamię do dam do słoika z wodą- tak jak radzi Monika.
Pozdrawiam Was serdecznie z Krakowa (gdzie teraz jest własnie papież).Elka


Tak np. wyglądają gałązki Vanille Fraise zaraz będą korzonki w tych białych punkcikach




Pluszakowa 19:29, 29 lip 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Może zielne lepiej w wodzie u mnie w doniczce się nie udało.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
elzbieta_flo... 20:24, 29 lip 2016

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 13
dla mnie zwyczajna - to hortensja ogrodowa.
Gardenium - napisałaś mi bardzo jasno kiedy i w jaki sposób je rozmnażać.
Kiedy zdrewniałe, a kiedy zielne.
Bardzo serdecznie dziękuję.
Gardenarium 17:12, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
ElżebietaF...jestem Gardenarium nie Gardenium

Moje hortensje sadzonkowane wiosną są już spore, czas je wyciągnąć z gruntu (namiotu).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pluszakowa 17:32, 04 sie 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Danusiu pochwal się swoimi patyczkami
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies