Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

anbu 12:10, 09 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Czasem warto dłużej pomyśleć, popodglądać jak jest u innych a nie kupować na już
Przy kupowaniu na już, raczej nie da się uniknąć błędów..
____________________
Ania Ogród Ani :)
BasiaLT 13:42, 09 maj 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Witaj
Bardzo fajnie wygląda ta rabata podwyższona. Śliczny murek. A ilością i różnorodnością roślin się nie martw. Nie o to chodzi żeby wszystkie ogrody były takie same według szablonu. Dobre rady zawsze są cenne ale całość ma się podobać przede wszystkim tobie. Zamiast wyrzucać to co już masz postaraj się zdobyć od sąsiadek albo dokupić takie same żeby zrobić grupy roślin. I nie bój się blędów ani eksperymentów. Człowiek się uczy przez całe zycie
Z przyjemnością będę zaglądać jak ci idzie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Makusia 13:50, 09 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
BasiuLT dziękuję za słowa otuchy. Rzeczywiście murek i ogrodzenie może nie są złe, choć murek w założeniu miał być dużo dużo niższy. Jakoś tak optymistycznie wyjechaliśmy na urlop, a Panów poniosło W dodatku murek miał być zrobiony "niedbale", ale Wykonawca ewidentnie nie znał tego słowa i wszystko jest pięknie i pod linijkę. Nie do końca taki zamysł mi przyświecał, ale cóż- sama sobie jestem winna.
I zdecydowanie racja- człowiek uczy się przez całe życie, a błędów podobno nie ma- są tylko "lekcje"- i tego się będę trzymać.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 14:22, 09 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Poglądowo wstawiam rzut działki. Rabata z murkiem znajduje się w prawym dolnym rogu. Wzdłuż całego domu jest opaska z kostki- o ile dobrze pamiętam- 80 cm, z tym, że na ścianie północnej (u góry zdjęcia) dodatkowo jest wiata na drewno. Na całej długości po tej stronie sąsiad ma wysoki na dwa metry żywopłot.
Za domem wzdłuż granicy jest rząd dość dużych już brzóz, w górnym rogu warzywniak, a w dolnym roku "quasi kojec" i pies potwór ma tam swoją siedzibę
Taras nie jest w prostokącie, lecz w półokręgu i jest większy niż na rzucie. Wzdłuż niemal całej granicy południowej (czyli na dole obrazka mówiąc wprost) są "choinki" Wg mojej wiedzy niemal na pewno w większości są to świerki srebrne.

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
MUZA 18:36, 09 maj 2016


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 604
Witam serdecznie murek marzenie, ja uwielbiam jak z takiego murku spływają kwitnące poduchy np.z żagwinu.
____________________
Agnieszka - Ogród MUZY
Mary 21:54, 09 maj 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Makusia napisał(a)
BasiuLT dziękuję za słowa otuchy. Rzeczywiście murek i ogrodzenie może nie są złe, choć murek w założeniu miał być dużo dużo niższy. Jakoś tak optymistycznie wyjechaliśmy na urlop, a Panów poniosło W dodatku murek miał być zrobiony "niedbale", ale Wykonawca ewidentnie nie znał tego słowa i wszystko jest pięknie i pod linijkę. Nie do końca taki zamysł mi przyświecał, ale cóż- sama sobie jestem winna.
I zdecydowanie racja- człowiek uczy się przez całe życie, a błędów podobno nie ma- są tylko "lekcje"- i tego się będę trzymać.

Zwykle chcemy, żeby było pięknie i pod linijkę, a Wykonawca robi "niedbale". A u Ciebie odwrotnie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Makusia 22:05, 09 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
No i zjadło mi wszytko, co napisałam zanim się opublikowało ;(
W każdym razie: parę zdjęć.
1. w odniesieniu do rzutu powyżej, to miejsce oznaczone nr "10" czyli zaraz przy bramie wjazdowej.

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 22:07, 09 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
a to zbliżenie tego samego:
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 22:07, 09 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
a to zbliżenie tego samego:
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 22:10, 09 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
To miejsce przed wejściem do domuz boku czeka w kolejce rododendron i magnolia)

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies