Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Makusia 23:20, 16 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
"żółta" róża na pniu


i takie coś (zobaczcie, co dzieje się z lawendą...):
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 23:25, 16 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
owocowo



____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 23:27, 16 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 23:32, 16 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692




____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 23:39, 16 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
zabawa w murarza (na suchy cement)


dzisiejsza praca...


i takie ładności:

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
tulucy 10:21, 17 maj 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Wpadłam z rewizytą obejrzałam wszystko, zazdroszczę brzózek i tarasu
Doradzać nie będę, bo nie umiem
Tylko 2 rzeczy mi się rzuciły w oko - psi teren jest chyba bardzo widoczny z tarasu? i druga rzecz to drewutnia zajmująca cały chodniczek przy ścianie, czyli jak chcesz dojechać z taczkami to po trawie?
Ania i Toszka mądrze radzą, początki, podstawy są najważniejsze, jak to wszędzie, nie tylko w ogrodzie
I jak to chyba Mała Mi pisała, lepiej mieć glinę jak piaski, glinę rozluźnisz i użyźnisz, a piasek to zawsze piasek, ile mu dobra nie dasz, piaskiem będzie, moja mama ma piach i po 30 latach użyźniania.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
ryska 11:19, 17 maj 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Witaj masz piękne ramy ogrodu: płot, dom, rabatę z murkiem i przecudowne brzozy. I wielkie pole do popisu. Lepiej tworzyć od nowa niż przerabiać. Wystarczy tylko wiedzieć co się chce, jaki styl się najbardziej podoba, jakie rośliny muszą się koniecznie znaleźć. Jak nie masz takich preferencji to ja bym radziła zacząć od wycieczek do arboretów, ogrodów pokazowych no i oczywiście buszować po Ogrodowisku. W międzyczasie na zaplanowanych rabatkach poprawić jakość ziemi. Ten przekrój gleby widoczny na zdjęciu jest wypisz wymaluj jak u mnie. Od lat wiosną i jesienią polewam humusem no ale ja mam mały teren i konewką mogę to oblecieć. Powodzenia życzę i będę oczywiście zaglądać
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
AnnaCh 22:47, 17 maj 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No masz już całkiem sporo ładnych roślinek
Przyjrzałam się jeszcze raz fotkom i u Ciebie nie ma innej możliwości jak dla mnie, jak fale. Linie proste nie wchodzą w grę, bo masz okrągłe schody, okrągły taras, podwyższoną rabatę z lekką falą i to kółko w chodniku
No więc jak dla mnie to fale, a żeby złagodzić posty podjazd zrób przy nim rabatkę i obsadź czymś lekko wylewającym się na podjazd Trawy czy coś

Nie mam myszki, tak na szybko, oczywiście proporcje nie zachowane


Musisz sobie coś takiego zrobić, zaplanować rabaty, warzywnik, plac zabaw itd...
A wtedy po kolei planować nasadzenia i realizować
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Makusia 08:53, 18 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aniu uwielbiam Cię!
O czymś bardzo podobnym myślałam, i faktycznie jeśli coś- w sensie wizji ogrodu/rabat- mam w głowie, to właśnie coś na ten kształt, który narysowałaś.
Nie zrobię wszystkiego w tym sezonie, ale chcę zrobić jak najwięcej, bo w przyszłym roku mam Komunię Synka i chcę żeby ten ogród jakoś wyglądał, a przez rok wszystko podrośnie.
Zgadzam się w pełni, że linie powinny iść w fale- to, co gdzieś powoli dziergam staram się, żeby właśnie taki kształt miało.
W piątek zostanie zakupiony wiąz- wymarzone drzewko mojego M (finansuje i wybiera). Będzie już dość spory i planuję go zasadzić (żeby wyeksponować) hmm...jak to teraz wytłumaczyć? Od frontu- w przestrzeni pomiędzy podjazdem, a ścieżką do domu. Chciałam tam wytyczyć okrągłą rabatę przy samym domu (spróbuję to dzisiaj narysować, ale jeszcze nie wiem, jak to się robi). Obok tego wiąza, w przyszłym roku ciurkadełko, czyli kamyczki.
Co myślicie tak "ogólnie" o pomyśle?

Renatko może taki urok łódzkiej gleby
Glina jest straszna, ale poprawiam ją systematycznie tam, gdzie mają być nasadzenia. Złamałam już jeden szpadel, i jeden "nóż do kancików" też niestety poległ śmiercią z wyeksploatowania
Walczę zacięcie, ale na szczęście mam jeden "dojrzały" kompostownik, więc spory zapas niezłej ziemi, którą mieszam z gliną.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 09:05, 18 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Uwaga uwaga...
Mój talent plastyczny w całej krasie

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies