Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Stawy i przydomowe oczka wodne

Pokaż wątki Pokaż posty

Stawy i przydomowe oczka wodne

pondlover 15:57, 07 mar 2017

Dołączył: 06 mar 2017
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Zbadaj pH wody i może wyjaśni się przyczyna. Podałam jakie ma być.
Zbadaj też zawartość fosforanów.

Masz ryby? Jeśli masz za dużo ryb, albo dużo liści spada i ich nie wyławiasz, to rozkładająca się materia i odchody ryb to wspaniała pożywka dla glonów.

Najpierw zastanów się dlaczego rosną glony i rób żeby im utrudnić, a nie inwestuj w sprzęt, który nic nie da.
Ale nie dasz sobie przetłumaczyć i wolisz działać głupio a nie mądrze.

Wcześniej zrobię pomiary właściwości wody, czy testery paskowe są miarodajne, czy lepiej wybrać jakieś inne? Zbiornik jest też w dosyć nasłoncznionym miejscu.
Jaga 07:38, 02 maj 2017


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 16
Szukam żabek zielonych do oczka.

Żabki zielone u mnie miały się bardzo dobrze przez kilka lat, do 2010r.
Wtedy modernizowaliśmy duże oczko a im zostawiliśmy "kałużę" z pałkami i tatarakami. Modernizacja trwała ponad sezon. Żabki się obraziły i wyprowadziły. Obecnie w okolicy brak żabek zielonych.
Inne żabki- trawne i ropuchy - co roku wiosną przychodzą się u mnie rozmnażać. Fajnie że mają gdzie.

Żabki zielone to ozdoba wizualna i dźwiękowa.
Może znacie miejsce w którym mogę je nabyć -(okolice Katowic).
____________________
Jaga
Gardenarium 07:39, 02 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żabek się nie kupuje, ryby tak. Żaby muszą same przyjść. Taka ich "uroda".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jaga 15:49, 02 maj 2017


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 16
Danusiu,
"nabyć" ma też znaczenie: zdobyć, dostać, zaopatrzyć się.
Nie jestem mieszczuchem i wiem że kura ma dwie nogi a żab się nie kupuje.
Poprzednim razem a było to w 2001r, przynieśliśmy je z okolicznych, podmokłych terenów. U nas się mnożyły i kumkały. Nawet podarowaliśmy innym.
Obecnie "żaba sama nie przyjdzie" bo tereny osuszono, powstały osiedla domków, wybudowano autostrady.

Ponawiam więc swoją prośbę.
Może mieszka ktoś w okolicach, gdzie w maju i czerwcu słychać rechotanie żabek, są to żabki zielone.
Dajcie znać.

Potomstwo trawnych i ropuch jak co roku już mam w jeziorku, chociaż ich nie zapraszam.
One wyjdą i pójdą sobie w pola.

____________________
Jaga
Jaga 15:58, 02 maj 2017


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 16
Zapomniałam dodać.
Żaby zielone nie opuszczają naszego oczka.
Tu dorastają i tutaj zimują.
Jak jest im dobrze, to nie "idą" w świat.
Taka ich "uroda".
____________________
Jaga
Gardenarium 10:36, 03 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziękuję za wyjaśnienie pojęcia "nabyć".

"Nabądź" sama, chodząc po podmokłych łąkach, no trudno żeby ktoś wyjawił miejsce swoich spacerów i napisał, że na ulicy Spacerowej obok mnie albo łące takiej to a takiej, przy drodze rowie czy stawie widział zielone żabki

Jak dla mnie to nie ma problemu z "nabyciem" - poszukaj a znajdziesz. Tylko czy wolno przenosić żabki z ich naturalnego stanowiska? Tego nie jestem pewna.

Od początku marca do końca maja nie wolno ich przenosić bo są pod ochroną https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBaba_jeziorkowa

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_b 11:34, 03 maj 2017

Dołączył: 04 lut 2015
Posty: 27
Czy ktoś z Was robił oczko z takiej wypraski?
Gardenarium 11:45, 03 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Okropne to jest, od razu rezygnuj. Przypomina wnętrzności smoka i przyprawia o odruch nie powiem jaki
Zdjęcie Twoje czy z netu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jaga 12:13, 03 maj 2017


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 16
Gardenarium napisał(a)
Dziękuję za wyjaśnienie pojęcia "nabyć".

"Nabądź" sama, chodząc po podmokłych łąkach, no trudno żeby ktoś wyjawił miejsce swoich spacerów i napisał, że na ulicy Spacerowej obok mnie albo łące takiej to a takiej, przy drodze rowie czy stawie widział zielone żabki

Jak dla mnie to nie ma problemu z "nabyciem" - poszukaj a znajdziesz. Tylko czy wolno przenosić żabki z ich naturalnego stanowiska? Tego nie jestem pewna.

Od początku marca do końca maja nie wolno ich przenosić bo są pod ochroną https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBaba_jeziorkowa



Przykro jest mi, że w twoim wpisie jest tyle sarkazmu.

Naturalne środowisko życia i rozmnażania się płazów drastycznie się kurczy.
Osuszane są mokradła, zasypywane bajorka leśne i polne.
Mniejsze zbiorniki wodne w czasie czerwcowego upału, w których jest złożony skrzek, wysycha.
W związku z tym, wszelkie inicjatywy podejmowane w kierunku zwiększenia populacji są godne podziwu a nie karania.

Gdyby nie inicjatywa człowieka w ochronie np. żubrów, to dzisiaj tylko na zdjęciach oglądalibyśmy te piękne, dostojne zwierzęta.
Los tego gatunku zależał od kilkudziesięciu osobników, które ocalały w zoo i prywatnych zwierzyńcach.



____________________
Jaga
sylwia_slomc... 22:37, 03 maj 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Przez weekend majowy udało nam się taki mały zbiorniczek zamontować teraz czekam, żeby rośliny zrobiły robotęOczko robione było dla gunnery , która rośnie obok , przelewać się będzie w jej kierunku i zwiększy wilgotność powietrza
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies