Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To miejsce trzeba kochać

Pokaż wątki Pokaż posty

To miejsce trzeba kochać

kasia_c 19:53, 09 lip 2019

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
I stare róże
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Zana 20:30, 09 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
kasia_c napisał(a)


Kasiu jakże się cieszę, że nie porzuciłaś całkiem swojego wątku.
Te nowe rabaty już wyglądają fantastycznie, bardzo mi się podobają trawiaste ścieżki pomiędzy nimi. Tworzysz piękny ogród. Powinnaś go częściej pokazywać.
Zapytam przy okazji o tę roślinkę z wysokimi kwiatostanami z pierwszego zdjęcia. Jakaś rutewka?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:32, 09 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
kasia_c napisał(a)


Kasiu, przepraszam, jeszcze jedno pytanie. W jakiej odległości od siebie masz posadzone świerki (serby?) w tle? I ile lat już mają?

Przepiękne te drzewa po prawej stronie.
I w ogóle się zachwycam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Nowa12 20:44, 09 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kasiu masz bardzo ładny ogród. Powinnaś go pokazywać częściej.
A ile ty masz trawnika... coś jak u nas. Tyle że kusi go ograniczyć zwłaszcza jak z roku na rok coraz szybciej wysycha .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wendy79 07:39, 10 lip 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Nie ma wyjścia: to miejsce trzeba kochać Bardzo fajnie Twój ogród prezentuje się w tej suszy.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
kasia_c 07:55, 10 lip 2019

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Zana napisał(a)


Kasiu jakże się cieszę, że nie porzuciłaś całkiem swojego wątku.
Te nowe rabaty już wyglądają fantastycznie, bardzo mi się podobają trawiaste ścieżki pomiędzy nimi. Tworzysz piękny ogród. Powinnaś go częściej pokazywać.
Zapytam przy okazji o tę roślinkę z wysokimi kwiatostanami z pierwszego zdjęcia. Jakaś rutewka?


Dziękuję
Nie porzuciłam. Cały czas czytam ogrodowisko, podglądam i planuję kolejne rabaty.
W pisaniu jakaś kiepska jestem. To orlik Nora Barlow. Rozsiewają się u mnie te orliki na rabacie różanej i pomyślałam że będę je przesadzać pod ten murek. Na wiosnę będą orliki a na jesieni rozchodniki (też rozmnożone)
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 07:58, 10 lip 2019

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Zana napisał(a)


Kasiu, przepraszam, jeszcze jedno pytanie. W jakiej odległości od siebie masz posadzone świerki (serby?) w tle? I ile lat już mają?

Przepiękne te drzewa po prawej stronie.
I w ogóle się zachwycam.


Muszę sprawdzić. Na pewno więcej niż 2,5 metra. Obawialiśmy się sadzić bardzo blisko siebie. Sadzone były w na wiosnę 2016 roku i kupowałam ok 160 cm. Sporo urosły. Zaczynają dotykać miskantów, które są przed nimi. Myślę, że jeszcze ze 3 lata i będę musiała coś kombinować i przesuwać rośliny "do przodu".

A te drzewa z prawej to platany. Bardzo duże rosną i szybko. Środkowy był posadzony wcześniej, dwa po bokach dosadziliśmy i bardzo szybko dogoniły. Środkowy nie miał nawadniania i rósł słabo. Teraz mają wodę to rosną jak na drożdżach. Trochę się ich boję bo bardzo szybko przyrastają. Mus ciąć
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 08:04, 10 lip 2019

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793

Myślę, że ponad 10x10 m ten trawnik. Po drugiej stronie domu mamy ok 4 x10 m. No i jeszcze jak się zejdzie schodkami. Koło placyka na ognisko mam jeszcze trochę miejsca do wymyślania. Ale to planuję na następne 5 lat co najmniej. Sami wszystko robimy więc idzie powoli, a i koszty niestety
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 08:06, 10 lip 2019

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Wendy79 napisał(a)
Nie ma wyjścia: to miejsce trzeba kochać Bardzo fajnie Twój ogród prezentuje się w tej suszy.

Dziękuję
W tym tygodniu pada, ale wcześniej po pracy mimo nawadniania stałam z wężem i lałam dodatkowo.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
sylwia_slomc... 00:17, 06 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81128
Fajnie się Wasz ogród zmienia i dojrzewa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies