Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To miejsce trzeba kochać

Pokaż wątki Pokaż posty

To miejsce trzeba kochać

kasia_c 07:19, 08 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
paola1a napisał(a)
Hej
Z różowymi anabelkami też tak mam- nie chcą się ładnie prezentować. Jedynie te w głębokim cieniu mają bardzo wyrazisty kolor ale łodygi też wiotkie, ogólnie jestem rozczarowana tą odmianą. Poza tym ogródek cudowny


Dziękuję. A przywiązujesz je jakoś?
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 07:21, 08 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
kasia_w napisał(a)
Hej Kasiu
Przeczytałam Twój wątek. Tworzysz piękny ogród, a że działasz wg planu, możesz liczyć na spektakularny efekt, pewnie już w przyszłym sezonie.

Wydaje mi się że Twoje berberysy dopadła choroba grzybowa, ale polecam Ci zapytać Mazana, na pewno dobrze zdiagnozuje i doradzi. Moje coś zjada i niestety musiałam zrobić oprysk przeciwko szkodnikom, choć bardzo nie lubię tego robić.

Macie piękną cegłę na murkach oporowych
Powodzenia


Dziękuję. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze gęściej. Choć i w tym jestem zadowolona.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Mazan 10:23, 08 sie 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kasia_c

Odpisałem w "Berberysach". Dopowiem, że ta roślina może często chorować gdyż jest gospodarzem wielu chorób dwudomowych, szczególnie z rodziny wiechlinowatych /traw/, np rdze źdźbłowa, zbożowa i niektóre plamistości.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
kasia_c 10:40, 08 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Dzięki Mazan. Idę zobaczyć co napisałeś.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 07:47, 11 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Niestety pada i nie bardzo da się opryskać te berberysy.
Za to moje bukszpany na obwódkach, kupione malutkie zaczęły puszczać młode listki.
Były kupione przez internet z gołym korzeniem i bardzo chyba przeżywały to posadzenie, bo nie dawały oznak życia. Teraz puszczają listki. Trochę późno się zebrały, ale myślę że to dobry znak. Już ich w tym roku chyba nie będę podlewać florovitem
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 08:02, 11 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Teraz poproszę o radę, bo to miejsce w moim ogrodzie najbardziej mnie denerwuje i jest największym dylematem.



Chodzi o rabatę z sosnami naprzeciwko tarasu.
Te sosny posadził mój mąż kilka lat temu. Są jak widać dość wysokie, ale nikt o nie nie dbał. Teoretycznie przed sosnami miały być posadzone miskanty, śliwa dziecięca, lilak palibin, ale to całe zestawienie mi jakoś nie pasuje. Z jednej strony wysokie miskanty tuż przy kostce zrobiły by taki korytarz roślin, z drugiej strony te sosny będę się pewnie ogałacać od dołu i raczej z biegem czasu będą wyglądać gorzej niż lepiej.
Koncepcji jest kilka:
1. posadzić miskanty i coś jeszcze przed sosnami
2. uciąć sosnom dolne gałęzie (skoro i tak mają się ogołocić), z tyłu pod sosnami dokończyć drewniane ogrodzenie, żeby nie mieć widoku z tarasu na siatkę i chwastowisko za płotem. Pod sosnami posadzić miskanty i z przodu coś jeszcze, ale nie wiem co bo lilak palibin i śliwa dziecięca mnie nie przekonują do końca. Może rh?
3. pozbyć się całkiem sosen i zastąpić np świekami serbskimi, ale ta koncepcja trochę nas przeraża (usuwanie korzeni, znowu małe rośliny i czekanie aż się zagęści itd)

Proszę poradźcie.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Tusiala 09:02, 11 sie 2016


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Hej Przepiękne rośliny posiadasz Ogród będzie piękny a już jest ładnie Co do sosen... jeśli masz możliwości finansowe i bez problemu możesz kupić serby to wyrzucaj sosny. Wiem... to ciężka robota ale ja też sporo usunęłam i nie żałuję. Te, które jeszcze mam, ciągle muszę podcinać, wycinać, usuwać igły a wszystko co pod nimi rośnie jest marne, gdyż sosny wszystko wypijają. Będę zaglądać
kasia_c 22:37, 11 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Dzięki za radę. Też na początku byłam tego zdania. Te sosny już do całej reszty nie bardzo pasują. Niestety mój mąż na razie nie daje się przekonać do tej koncepcji.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 22:33, 14 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Runianka puszcza młode listki. Trochę za rzadko ją chyba posadziłam
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
kasia_c 22:34, 14 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
A oto porcja zdjęć z dzisiaj
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies