Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój zakątek - początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zakątek - początki

JoannaDe 10:14, 17 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
natka098 napisał(a)
Wszyscy pokazują Cisy pokażę i ja ale mam wrażenie że nie są zbyt idealne jakieś takie łyse u dołu może za mało tnę?



Natka, ja na Twoim miejscu to bym te cisy podcięła ale nie od góry tylko same gałązki które od dołu rosną. Tak o polowe bym ciachnęła. I tak tam za wiele zielonego nie ma a jak podetniesz to pobudzisz je do zazieleniania.

Toszka pisała ze cisy im częściej tniesz tym bardziej się zagęszczają. Ja bym ich nie żałowała tylko ciachała.


A tak przy okazji czy one nie maja za sucho? Czy tylko zdjęcie przekłamuje?
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
natka098 12:23, 17 maj 2018


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
JoannaDe napisał(a)


Natka, ja na Twoim miejscu to bym te cisy podcięła ale nie od góry tylko same gałązki które od dołu rosną. Tak o polowe bym ciachnęła. I tak tam za wiele zielonego nie ma a jak podetniesz to pobudzisz je do zazieleniania.

Toszka pisała ze cisy im częściej tniesz tym bardziej się zagęszczają. Ja bym ich nie żałowała tylko ciachała.


A tak przy okazji czy one nie maja za sucho? Czy tylko zdjęcie przekłamuje?



Myślisz że teraz mogę je zaatakować z sekatorem?

Sucho raczej nie, dostają tyle samo wody co cały ogródek. Tak tylko wygląda bo to przed grabieniem po kopaniu przewodu.
____________________
Natalia - Mój zakątek
JoannaDe 17:52, 17 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Ja swoje ciełam ale dopytaj Toszki żeby nie było na mnie
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
natka098 09:53, 18 maj 2018


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Mam zamiar zakupić kule bukszpanowe pod dom szerokosc kuli 70cm. Mam 2 rabaty proste z kamieniem przed domem o wymiarach 1x4.5 obie. Ile tych kuli tam wsadzić? Chciałam takie rodziny z kuli zrobić.

____________________
Natalia - Mój zakątek
natka098 09:55, 18 maj 2018


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Moje kochane begonki. Ulubione jednoroczne.

____________________
Natalia - Mój zakątek
natka098 12:00, 18 maj 2018


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Dla lepszej weryfikacji co ciąć jak ciąć, dodaje aktualne zdjęcia cisów.

____________________
Natalia - Mój zakątek
natka098 12:02, 18 maj 2018


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Toszko zapraszam na ratunek.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Toszka 13:18, 18 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kiedy je sadziłaś? bo nie pamiętam
Przede wszystkim to musisz koniecznie wszystkie suche cieniutkie patyczki obciąć albo oderwać. One nie zazielenieją, a tylko będa robić gąszcz i światło zasłaniać.
I teraz wszystkie, absolutnie wszystkie cisy tniesz w słupki. Pracowicie - każda gałązka ma być równo obcięta tak byś uzyskała pionowe prostokąty, wąskie. TNIJ. NIE PŁACZ!!! I nie bój się, że jak to będzie wyglądać.
Na obecną chwilę każdy rośnie jak chce, bez ładu i składu, a niektóre długie boczne gałązki mogą przechylać krzaczki.

Aby uzyskać ładny zywopłot teraz musisz je ładnie, równo mocno skrócić, by fundament żywopłotu był stabilny i równy. Nie próbuj nawet zostawiać teraz długości takiej jaką byś chciała uzyskać. Tniesz krótko, by wszystko się rozkrzewiło.
Od góry też równiutko wszystkie ścinasz pod linijkę.
PAMIĘTAJ
teraz mają nie wyglądać ładnie, a mają krzewić się na przyszłość. Jak teraz będziesz ciąć, tak potem uzyskasz ładny, stabilny żywopłot.

Przemyśl te bukszpany. W dobie inwazji ćmy, może lepiej by było kupić cisy.
Ten cis, z ostatniego zdjęcia, na lewo ma doskonały pokrój na przyszłą kulę. Trzeba by go było tylko ciachnąć teraz na 1/4 wysokości.

Przekalkuluj czy kosztowny w utrzymaniu (opryski etc) buks, czy niewymagający cis.


____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
natka098 13:51, 18 maj 2018


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Toszka napisał(a)
Kiedy je sadziłaś? bo nie pamiętam
Przede wszystkim to musisz koniecznie wszystkie suche cieniutkie patyczki obciąć albo oderwać. One nie zazielenieją, a tylko będa robić gąszcz i światło zasłaniać.
I teraz wszystkie, absolutnie wszystkie cisy tniesz w słupki. Pracowicie - każda gałązka ma być równo obcięta tak byś uzyskała pionowe prostokąty, wąskie. TNIJ. NIE PŁACZ!!! I nie bój się, że jak to będzie wyglądać.
Na obecną chwilę każdy rośnie jak chce, bez ładu i składu, a niektóre długie boczne gałązki mogą przechylać krzaczki.

Aby uzyskać ładny zywopłot teraz musisz je ładnie, równo mocno skrócić, by fundament żywopłotu był stabilny i równy. Nie próbuj nawet zostawiać teraz długości takiej jaką byś chciała uzyskać. Tniesz krótko, by wszystko się rozkrzewiło.
Od góry też równiutko wszystkie ścinasz pod linijkę.
PAMIĘTAJ
teraz mają nie wyglądać ładnie, a mają krzewić się na przyszłość. Jak teraz będziesz ciąć, tak potem uzyskasz ładny, stabilny żywopłot.

Przemyśl te bukszpany. W dobie inwazji ćmy, może lepiej by było kupić cisy.
Ten cis, z ostatniego zdjęcia, na lewo ma doskonały pokrój na przyszłą kulę. Trzeba by go było tylko ciachnąć teraz na 1/4 wysokości.

Przekalkuluj czy kosztowny w utrzymaniu (opryski etc) buks, czy niewymagający cis.




Dzięki kochana za wizytację, będę płakać i ciąć, ale wiem, że to dobrze im zrobi.

Cisy sadziłam na jesieni 2016.

Te kule bukszpanowe to wyszły od tak, bo przez przypadek znalazłam ogłoszenie, że taki duże z własnego ogródka kobitka po 20zł chce sprzedać, tylko trzeba sobie wykopać, dlatego jakoś mam na nie ochotę.

A co do cisów, to wiem, że to lepszy materiał na kule, a bynajmniej mniej z nim problemu. Może masz rację, że lepiej zainwestować w nie. Muszę to przemyśleć.


____________________
Natalia - Mój zakątek
natka098 13:52, 18 maj 2018


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
A to mój najlepszy.



Jemu też mam kuku robić?
____________________
Natalia - Mój zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies