Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

AniMa 08:10, 28 lis 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Zauważyłam, też mam takie skojarzenia + słowa kolędy
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 08:18, 28 lis 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Nawiązując do ptasich rozmów u Agi Księżycowej i Agaty z Przenicznej wstawiam moje karminiki - jeden z przerobionego poidelka a drugi , tóry nie bardzo wiem jak ma służyć ptakom:

Widać po rozsypanych na ziemi ziarnach, że trwa tu bitwa....a na wiosnę będzie pole zbożowe


Tu jest dylemat - włożona kula z ziarnami nawet duża, po zjedzeniu brzegów staje się niedostępna dla krótkich dziobków ptaków...Co tu można dać, jakie ptaki przyciągnąć?
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AgataP 08:56, 28 lis 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
AniMa napisał(a)


Tu jest dylemat - włożona kula z ziarnami nawet duża, po zjedzeniu brzegów staje się niedostępna dla krótkich dziobków ptaków...Co tu można dać, jakie ptaki przyciągnąć?


Ja bym wypróbowała mniejsze kulki zbożowe. Moje dwie sprężynki też są duże, ale czasami wkładam 3-4 mniejsze kule ( robię sama) i wtedy zawsze któraś jest dostępna. Wiatr nimi targa i w środku układają się same. Jak następuje niedobór do od góry kolejne małe kulki.
Może tak spróbuj... bo rozumiem że ziarno wylatuje dziurkami ?
____________________
Z Pszenicznej...
AniMa 09:02, 28 lis 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
To, że wylatuje to nie problem, bo spada do tej miseczki. Chodziło mi, że ptaki dzióbkami nie dosięgają...Pomysł z kilkoma kulkami - prosty a rewelacyjny
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Kawa 10:05, 28 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
heloł Asia
fajny karmnik z poidełka
u mnie pełno kaszy i słonecznika na ziemi będe wśród słoneczników latem siedzieć

macham
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
AniMa 10:21, 28 lis 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Odmachowywuje

No, będziemy zbierać plony na wiosnęMi jeszcze dodatkowo wysiała się tam liriope...więc zabawa w odróżnianie siewek gwarantowana
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Wendy79 19:21, 28 lis 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AniMa napisał(a)
Odmachowywuje

No, będziemy zbierać plony na wiosnęMi jeszcze dodatkowo wysiała się tam liriope...więc zabawa w odróżnianie siewek gwarantowana


Nie mam z tym problemów, bażanty sprzątają to co wypadnie z karmnika
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
agnieszka_m 19:31, 29 lis 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Fajne karmniki ja też muszę jakiś sklecic bo nie mam żadnego
____________________
Mój mały ogródeczek :).
kamila66 22:03, 02 gru 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Świetny masz ten pierwszy karmnik Chciałabym taki
Macham
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
AniMa 14:18, 04 gru 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Wendy79 napisał(a)


Nie mam z tym problemów, bażanty sprzątają to co wypadnie z karmnika

U nas bażanty są - na nieogrodzonych działkach mają gdzieś gniazdo, jednak do nas nie podchodzą...poza tym mamy ogrodzenie...i kocura na warcie
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies