Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

asiak 21:55, 27 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Oj, to prawda, ja też mam chwilę słabości i zastanawiam się, co ja robię na ogrodowisku? Przecież to nie dla mnie Ale z drugiej strony, jak podpatruję wątki, to u wszystkich na początku było podobnie jak u nas teraz
Sylwia, jak pisze Marta - głowa do góry! zobaczysz, jeszcze u nas też będzie pięknie
A dziewczyny i chłopaki dobre duszki, na pewno nam pomogą
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 21:57, 27 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ja też przenosiłam swój wątek
Danusia, przemiła osóbka, raz dwa przeniosła
____________________
AsiaDziałeczka Asi
wrobelki 22:06, 27 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
pooglądałam sobie Twój projekt rabat widzę że idziesz w proste linie ja bym włączyła kominek i studzienkę w rabaty będzie łatwiej to zasłonić
Fajny masz warzywniak u mnie jest tradycyjny
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
alis 22:11, 27 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
wrobelki napisał(a)
pooglądałam sobie Twój projekt rabat widzę że idziesz w proste linie ja bym włączyła kominek i studzienkę w rabaty będzie łatwiej to zasłonić
Fajny masz warzywniak u mnie jest tradycyjny


U mnie też warzywniak tradycyjny, ale mój eM też tradycjonalista i trudno póki co przekonać go do tej formy uprawy warzyw
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
sylwik69 22:24, 27 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
alis napisał(a)
Iiiii tam Sylwia, masz chyba malutkiego dołka, co ściśle wiąże się z ogrodem Nie poddawaj się, każda z nas przez to przechodziła i przechodzi, ja na pewno
Toszce chodziło o to, że w dziale Projektowanie ogrodów wszyscy ( w większości) są na etapie początkowym, częściej odwiedzają wątki w poszukiwaniu rad wskazówek i nimi się dzielą. Dział Nasze ogrody, w moim odczuciu, jest dla bardziej zawansowanych ogrodników.

Warzywka w skrzyniach super i jeżówki supcio




Od strony siatki to hortensje? Chyba coś jeszcze tam dostrzegam.


Tak hortensje i pięciorniki białe.Dziękuję za wsparcie,faktycznie mam doła,nie wiem od czego zacząć..i tak mało czasu
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 22:27, 27 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
wrobelki napisał(a)
pooglądałam sobie Twój projekt rabat widzę że idziesz w proste linie ja bym włączyła kominek i studzienkę w rabaty będzie łatwiej to zasłonić
Fajny masz warzywniak u mnie jest tradycyjny


No właśnie,tylko jak to zrobić?To jest mój dylemat..Niestety geometrycznie mi się bardziej podoba
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 22:41, 27 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ach dziewczyny ASIA,BASIA,BASILICUM,MAKUSIA dziękuję za słowa otuchy i dobre słowo.Dopadlo mnie wiele wątpliwości,chyba zbyt dużo ogrodów oglądam i jak większość na początku chciałabym już,natychmiast a tak się nie da!Wydawało mi się że jakąś wiedzę ogrodniczą posiadam,a tak naprawdę człowiek uczy się całe życie.Siadam na tarasie i patrzę i patrzę..może coś się wreszcie urodzi przy Waszej pomocy
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
asiak 23:36, 27 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
sylwik69 napisał(a)
Ach dziewczyny ASIA,BASIA,BASILICUM,MAKUSIA dziękuję za słowa otuchy i dobre słowo.Dopadlo mnie wiele wątpliwości,chyba zbyt dużo ogrodów oglądam i jak większość na początku chciałabym już,natychmiast a tak się nie da!Wydawało mi się że jakąś wiedzę ogrodniczą posiadam,a tak naprawdę człowiek uczy się całe życie.Siadam na tarasie i patrzę i patrzę..może coś się wreszcie urodzi przy Waszej pomocy

Nie martw się, mam tak samo
____________________
AsiaDziałeczka Asi
sylwik69 18:56, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Dziś miałam dzień wolny i wykorzystałam go na maxa.Pracowałam na działce letniskowej i przywiozłam z niej carex ice dance i jeszcze jedną całą zieloną trawkę której nazwy nie znam.Podzieliłam i wyszła rabata-pas trawek,po 15 szt każdej.Niech trochę podrosną a potem trafią na docelowe miejsce.
Mam pytanie jakiej szerokości musi być rabata aby zmieściły się berberysy kolumnowe trawki i jeżówki?czy 80 cm jest wystarczające?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Gardenarium 19:00, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwik69 napisał(a)
Czuję się tu opuszczona..może faktycznie Toszka miała rację pisząc co ja tu robię?


Ale dlaczego opuszczona? Tyle osób tutaj zagląda, będzie im przykro Ja też przeczytałam cały watek i żeby coś podpowiedzieć to nawet dobrego planu działki nie ma. Poruszasz się po omacku, nie planujesz ogrodu po całości, tylko wyrywkowo rabatki. Popracuj nad planem całego ogrodu i dobrym zaznaczeniem wszystkiego, co masz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies