Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 22:33, 09 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Masz zapał w tych sezonie. Robota aż Ci się pali w rękach.


Haniu, tak długo czekaliśmy na tę wiosnę, że chyba. każdemu się chce.
Ponadto musimy działać szybko, jak mamy połowę czasu. tego lata poświęcić na robotę nad jeziorem.

Za tydzień planujemy wypożyczyć maszynę do ściągania darni, żeby poszerzyć zaplanowane. na ten rok rabaty.
No i jeszcze musimy dokończyć stipowisko.

Robota nie ma końca...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Martka 22:50, 09 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Johanka, dla takich widoków warto... pracowicie, ale jakie efekty. Różę widzę obok brzóz Cienista rabatka będzie piękna. Brzozy i graby świeżo ozielenione, szczególne w tym stanie.
LIDKA 01:43, 10 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7142
Hey. U Ciebie porządeczek. I fajnie ze córka z Toba w ogrodzie.
Ja 2 dni sama w domu I sama w ogrodzie.

Johanko dużo radości z tego jeziornego domku i ogrodu.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
kasia1 06:39, 10 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Asiu, piszesz, że Doorenbosy startują dwa tygodnie później niż zwykłe brzozy. I tu mnie utwierdziłaś w przekonaniu, że kilka lat temu w szkółce sprzedali mi zwykłą brzozę jako Doorenbos...
To był mój jeden z pierwszych zakupów. Teraz ta brzoza ma już liście, a prawdziwe Doorenbosy jeszcze w pąkach.
Dobrze, że wtedy tylko jedną brzozę kupiłam. Chociaż ostatecznie ona też jest piękna i przesadziłam ją w miejsce, gdzie jej rozmiary nie będą problemem. Chyba
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
greg66 07:39, 10 maj 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Wreszcie ciepło się robi to i wszystko ładnie wybije. Jak zwykle u Ciebie elegancja francja
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Johanka77 08:16, 10 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Martka napisał(a)
Johanka, dla takich widoków warto... pracowicie, ale jakie efekty. Różę widzę obok brzóz Cienista rabatka będzie piękna. Brzozy i graby świeżo ozielenione, szczególne w tym stanie.


Martka nie będzie ich widać.
Tam są miskanty ML w dużej masie.
Na obrzeżach Beni Kaze i w nich jeżówki.

Zresztą róże to nie moja bajka..
Podobają mi się u innych, ale pielęgnacja mnie przerasta.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 08:21, 10 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
LIDKA napisał(a)
Hey. U ciebie porzadeczek. I fajnie ze córka z Toba w ogrodzie.
Ja 2 dni sama w domu I sama w ogrodzie.

Johanko duzo radości z tego jeziornego domku i ogrodu.


Dziękuję Lidka!

Córkę zagniam regularnie do ogrodu. Daje jej małe czynności, puszczam jak ma dość. Ale staram się zrobić z niej pomocnika.

Podobnie było kiedyś z obowiązkami domowymi. Ma 12 lat, rozpakowuje zmywarkę, robi pranie, sprząta łazienkę i jak ma fazę to nawet odkurza i myje podłogi.
Zaczęło się od tego, że jak była mała to spodobało się jej wyciąganie ze zmywarki. A teraz to już jej działka. Nie pytamy
Podobnie było z myciem umywalki i blatu z łazience. Podobało jej się, że może układać mamy kremiki. I tak już zostało.

A odkąd jest nauczanie zdalne, to w zasadzie jest jedyną osobą obsługująca pralkę i suszarkę. My w tym czasie w pracy, bo oboje na szczęście branże mieliśmy nielockdownowe.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 08:23, 10 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
kasia1 napisał(a)
Asiu, piszesz, że Doorenbosy startują dwa tygodnie później niż zwykłe brzozy. I tu mnie utwierdziłaś w przekonaniu, że kilka lat temu w szkółce sprzedali mi zwykłą brzozę jako Doorenbos...
To był mój jeden z pierwszych zakupów. Teraz ta brzoza ma już liście, a prawdziwe Doorenbosy jeszcze w pąkach.
Dobrze, że wtedy tylko jedną brzozę kupiłam. Chociaż ostatecznie ona też jest piękna i przesadziłam ją w miejsce, gdzie jej rozmiary nie będą problemem. Chyba


No i jeszcze Doorenboosy mają takie długie kotki.
Zwyklaki nie mają.

Ta Twoja ma?

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 08:24, 10 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
greg66 napisał(a)
Wreszcie ciepło się robi to i wszystko ładnie wybije. Jak zwykle u Ciebie elegancja francja


Tak, nawet jak deszcz od czwartku, to i tak 18 stopni.
Będzie buchać zielenią
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
galgAsia 08:30, 10 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Śliczne widoki, pszepani
Te młode listki to najładniejsze, takie do schrupania
Dobrego dnia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies