Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 22:45, 22 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Wiaan napisał(a)
Przepiękne widoki, moje ulubione połączenie soczystej zieleni i różu
Powiesz proszę jaka to odmiana hakonki?


To Beni Kaze. Gorąco polecam. Bardzo wytrzymała. Nie kaprysi.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:46, 22 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Magleska napisał(a)
Asia

prześlicznie


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Martka 23:08, 22 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nie widzę zielska, Musiałabym Ci pokazać moja rabatę pt. „znajdź miskanty”
Agi2006 23:17, 22 maj 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Aska ale czestujesz fotkami. A zielska faktycznie nie widać. Zresztą nawet gdyby się gdzieś rzuciło w oczy to my wszyscy mamy to samo. Chwasty są wszędzie a walka z nimi to syzyfowa praca

PS. Twój powojnik ma już jakieś pączki? Pytam bo u mnie Jan Paweł II rośnie, idzie w liście i tyle na chwilę obecną . W tamtym roku nie kwitl w ogóle.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
kasia1 07:22, 23 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Asiu, u mnie też walka ze skrzypem. Na początku walczyłam, ale przegrałam. Teraz po prostu zbieram te choinki. Czasem robię gnojówkę, czasem komuś worek oddam, reszta do BIO. Ostatecznie uznałam, że to nie jest jeszcze najgorszy chwast, a nawet wartościowy, naturalny nawóz. U mnie musiałam go zaakceptować, bo mam ciężką ziemię i nie jest możliwe, żeby wyciągnąć te wszystkie korzenie. U Ciebie może być łatwiej.

Piękne czosnki masz. Co się z nimi robi po przekwitnięciu? Kiedy można przesadzać?
Pozdrawiam
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Johanka77 08:48, 23 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Martka napisał(a)
Nie widzę zielska, Musiałabym Ci pokazać moja rabatę pt. „znajdź miskanty”


Martak, ja mam rabatę „znajdź rozplenicę” na dolnej części skarpy.
Muszę ją dopaść
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 08:59, 23 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)
Aska ale czestujesz fotkami. A zielska faktycznie nie widać. Zresztą nawet gdyby się gdzieś rzuciło w oczy to my wszyscy mamy to samo. Chwasty są wszędzie a walka z nimi to syzyfowa praca

PS. Twój powojnik ma już jakieś pączki? Pytam bo u mnie Jan Paweł II rośnie, idzie w liście i tyle na chwilę obecną . W tamtym roku nie kwitl w ogóle.


Mój kwitł co roku, ale na razie nie ma jeszcze pąków. Ja mam Błękitnego Anioła.

Na razie mu przez przypadek ułamałam jednego przewodnika
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 09:03, 23 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
kasia1 napisał(a)
Asiu, u mnie też walka ze skrzypem. Na początku walczyłam, ale przegrałam. Teraz po prostu zbieram te choinki. Czasem robię gnojówkę, czasem komuś worek oddam, reszta do BIO. Ostatecznie uznałam, że to nie jest jeszcze najgorszy chwast, a nawet wartościowy, naturalny nawóz. U mnie musiałam go zaakceptować, bo mam ciężką ziemię i nie jest możliwe, żeby wyciągnąć te wszystkie korzenie. U Ciebie może być łatwiej.

Piękne czosnki masz. Co się z nimi robi po przekwitnięciu? Kiedy można przesadzać?
Pozdrawiam


Czosnki się ścina po przekwitnięciu, liście są brzydkie, więc je można nawet wcześniej.
ALe czosnków się nie wykopuje.

Nigdy nie przesadziłam, więc nie wiem, jak to robić.
Ja po prostu kupuję nowe cebulki i sadzę nowe

Ja mam piach, więc staram się skrzypowe korzenie też wyciągać. Trochę jak walka z perzem

Gnojówki jeszcze nie robiłam, zawsze z pokrzywy tylko robię.
W tym roku muszę spróbować, ale ją się chyba później stosuje, jak pamiętam.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Wiolka5_7 10:09, 23 maj 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20652
Przecudnie z czosnkami
Skarpa obłędna

Hakonki pieknie Ci rosną ,fajnie,że planujesz je nad jezioro
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Johanka77 10:37, 23 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Wiolka5_7 napisał(a)
Przecudnie z czosnkami
Skarpa obłędna

Hakonki pieknie Ci rosną ,fajnie,że planujesz je nad jezioro


Dzięki Wiolu!
Czekam na słońce i pogodę, żeby ta skarpa buchnęła swoją największą mocą

Nad jezioro w zasadzie planuję tylko hakone. Może ewentualnie rozplenic kilka.
Z wysokich jakieś miskanty. Jeden rodzaj i koniec
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies