Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

eVka 10:42, 23 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Jakie Tymasz widoki!!! Ogród boski ale tło za ogrodem równie zacne. Zazdroszczę braku domów wokoło. To jednak dużo daje.
____________________
pawel2806 10:46, 23 maj 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Widzę że z rabatą koło palmera nie zaczęłaś działać jeszcze. Po tych grabowych fotkach zapytam jak twój mini żywopłot grabowy?
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Basia_KRK 10:51, 23 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Ołłłł jeeee... czosnki zaczynają Czekałam na ten widok u Ciebie!

Johanka77 napisał(a)
ML pod tarasem puściły się jak szalone. Powojniki też w gazie.
Zaczęłam już wyrywać Emperory spod tarasu, muszę się wziąć za te tulipany jutro.
Co to znaczy wyrywać? Chyba coś mi umknęło? Usuwasz je tam spod tarasu, czy ogławiasz?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Dorii 12:46, 23 maj 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jak czosnki przestają kwitnąć to znaczy że im za ciasno i cebulką nie ma się gdzie rozrastać. Wykop latem te gdzie się za duży gąszcz liści robi. Największe cebulki posadz z powrotem. Mniejsze też można posadzić i jak nie w tym to w następnym zakwitną. Będzie zapewne mnóstwo drobnicy te zakwitną za parę lat więc jak masz gdzie np na jakimś zaplociu je też można posadzić a jak nie to wyżucić.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Johanka77 13:14, 23 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
effka napisał(a)
Jakie Tymasz widoki!!! Ogród boski ale tło za ogrodem równie zacne. Zazdroszczę braku domów wokoło. To jednak dużo daje.



Nie zapeszaj Kochana!
Widzisz, że za brzozową już mi się budują...
Niestety.

Kolejne działki też już podzielone

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 13:18, 23 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
pawel2806 napisał(a)
Widzę że z rabatą koło palmera nie zaczęłaś działać jeszcze. Po tych grabowych fotkach zapytam jak twój mini żywopłot grabowy?


Paweł, nowe rabaty czekają na zdjęcie darni. A do tego musimy mieć z mężem wspólnie wolne w tygodniu i jeszcze Szwagier, co nam maszynę do darni przetransportuje zatem rozumiesz.

Zywoplotek to na razie 7 małych grabków, z czego jeden wielopienny, więc już planuję jego los
Jak wypielę pod nim, to go obfocę.
Ogólnie wydaje mi się za rzadki, muszę mu dosadzić kolegów.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 13:20, 23 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Basia_KRK napisał(a)
Ołłłł jeeee... czosnki zaczynają Czekałam na ten widok u Ciebie!

Co to znaczy wyrywać? Chyba coś mi umknęło? Usuwasz je tam spod tarasu, czy ogławiasz?


Usuwam. To znaczy wycinam lub urywam tak zgrabnie, żeby cebulki nie wyrwać. Ja nigdy nie trzymam liści. Nie mogę na nie patrzeć, jak już przekwitną.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 13:22, 23 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dorii napisał(a)
Jak czosnki przestają kwitnąć to znaczy że im za ciasno i cebulką nie ma się gdzie rozrastać. Wykop latem te gdzie się za duży gąszcz liści robi. Największe cebulki posadz z powrotem. Mniejsze też można posadzić i jak nie w tym to w następnym zakwitną. Będzie zapewne mnóstwo drobnicy te zakwitną za parę lat więc jak masz gdzie np na jakimś zaplociu je też można posadzić a jak nie to wyżucić.


Dorii... komu by się chciało
Ja mam je pod grubą warstwą żwiru. Wykopywanie czegokolwiek oznacza rewolucję na rabacie i wymieszanie żwiru z ziemią.
Nie robię tego jak nie muszę, bo potem mi się chwasty w żwirku wysiewają.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Rojodziejowa 13:31, 23 maj 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8689
Johanka77 napisał(a)



Nie zapeszaj Kochana!
Widzisz, że za brzozową już mi się budują...
Niestety.

Kolejne działki też już podzielone



U mnie przed nosem mi się budują i usypali Giewont ziemi... ciekawa jestem czy to nie zjedzie na drogę. Wygląda obrzydliwie. Mam nadzieję, że jakoś to ogarną. No ale na to wpływu nie mam.

Życzę Ci więc jak najmniej sąsiadów
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 13:33, 23 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rojodziejowa napisał(a)


U mnie przed nosem mi się budują i usypali Giewont ziemi... ciekawa jestem czy to nie zjedzie na drogę. Wygląda obrzydliwie. Mam nadzieję, że jakoś to ogarną. No ale na to wpływu nie mam.

Życzę Ci więc jak najmniej sąsiadów


Asiula!!! Czeeeeść!!!

No też tego sobie i Wam życzę

A Ciebie zapraszam do mojego nowego Jeziornego wątku
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies