Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 19:21, 03 paź 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rojodziejowa napisał(a)


moje też (nie)gracki! :/ dziś po dwóch tygodniach nicnierobienia w ogrodzie do niego weszłam a tu gracek ma kwiotki! Ciekawa byłam właśnie czy kupiłam te prawdziwe, czy nie. Wolałabym w sumie w tym miejscu, w którym je mam niekwitnące. Poza tym wydają mi się bardziej srebrne niż zielone.

Przy tarasie masz gracki czy ml?


Przy tarasie mam ML. Prawdziwe gracki mam trzy na dolnej rabacie od strony cisów
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
April 09:01, 04 paź 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10164
Porządeczek masz Asiu aż w oczy kłuje U mnie brązowo od igieł. pewnie diabli by cię brali jak byś miała tak jak u mnie, hi,hi,hi. Ale nie sprzątam już z rabat, tylko z trawnika. Naturalna ochrona na zimę.
Dziwne że Anabelki tak słabo ci kwitły. Jak rozmnażałam to nawet malutki, pojedynczy patyczek miał kwiatek. Od pierwszego roku zawsze masa kwiatów.
Czasem marzy mi się taki nowoczesny ogród jak u ciebie. Nie kombinowałabym gdzie kolejną roślinkę upchnąć
____________________
April April podbija las Mazowsze
eVka 10:48, 04 paź 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Johanka77 napisał(a)
Widać, że przyszła jesień, bo i my coraz mniej czasu mamy na ogrodowisko.
Powoli zapadamy w sen zimowy.

Ja ostatnie tygodnie miałam intensywne zawodowo.
Dziś udało mi się posadzić co nieco cebulek.

Poszły krokusy Barrs Purple przed lawendy na wprost tarasu. W narożniku przy brzozowej posadziłam też paczkę tulipanów Flaming Prince.
To moje pierwsze krokusy. W tym roku pozazdrościłam Wam, że u Was wiosna tak szybko rusza

Za domem na rabacie cienistej posadziłam z Córeczką setkę Van Eijków. Połowa Salomon, połowa Mystic Van Eijk.

Zostały mi jeszcze do posadzenia tulipany pomarańczowe i ciemno różowe.
Pomarańczowe pójdą na skarpę pod graba Frans Fontaine.
A różowe pewnie na nową rabatkę obok cisów.


Tak, tez zauważyłam że Ogrodowiczanie zapadają w sen zimowy Sama mniej się na O. udzielam za to odkrywam Insta i jego możliwości.

Nic nie zastąpi naszego forum, tu jest tak przytulnie, bez spiny, swojsko ale Insta tez ma swoje uroki i inne mozliwości.

Co do cebulowych, czekam jak co roku na mega wyprzedaże późnopaździernikowe obkupuję się wtedy setkami cebul. Oby w tym roku tez dopisały.
____________________
Johanka77 17:39, 04 paź 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
April napisał(a)
Porządeczek masz Asiu aż w oczy kłuje U mnie brązowo od igieł. pewnie diabli by cię brali jak byś miała tak jak u mnie, hi,hi,hi. Ale nie sprzątam już z rabat, tylko z trawnika. Naturalna ochrona na zimę.
Dziwne że Anabelki tak słabo ci kwitły. Jak rozmnażałam to nawet malutki, pojedynczy patyczek miał kwiatek. Od pierwszego roku zawsze masa kwiatów.
Czasem marzy mi się taki nowoczesny ogród jak u ciebie. Nie kombinowałabym gdzie kolejną roślinkę upchnąć


Co do Annabelle, to już słyszałam od kilku osób, że w pierwszych dwóch latach im nie kwitły.
Rok temu u mnie nie kwitł żaden. W tym roku jeden krzak zakwitł w pełni, a jeden miał jednego kfiottka

Chciałam Ci tylko powiedzieć, że tonie prawda, że w nowoczesnym ogrodzie nie ma roboty.
Jest jej nawet dwa razu tyle, bo każdy chwast razi na kilometr
A u mnie w tym roku wyjątkowo porządku nie ma… hahaha!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 17:43, 04 paź 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
effka napisał(a)

Tak, tez zauważyłam że Ogrodowiczanie zapadają w sen zimowy Sama mniej się na O. udzielam za to odkrywam Insta i jego możliwości.

Nic nie zastąpi naszego forum, tu jest tak przytulnie, bez spiny, swojsko ale Insta tez ma swoje uroki i inne mozliwości.

Co do cebulowych, czekam jak co roku na mega wyprzedaże późnopaździernikowe obkupuję się wtedy setkami cebul. Oby w tym roku tez dopisały.


Ja z wyprzedaży też skorzystam, bo mam jeszcze kilka miejsc do podrasowania

Co do Forum to mnie bardzo męczy mozolność dodawania zdjęć…
Żeby choć można było kilka na raz. I zrobić jakieś narzędzie do wyszukiwania.
Zdecydowanie bardziej by się nam chcialo
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agi2006 17:55, 04 paź 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Johanka77 napisał(a)


Ja z wyprzedaży też skorzystam, bo mam jeszcze kilka miejsc do podrasowania

Co do Forum to mnie bardzo męczy mozolność dodawania zdjęć…
Żeby choć można było kilka na raz. I zrobić jakieś narzędzie do wyszukiwania.
Zdecydowanie bardziej by się nam chcialo


Asia popieram. Ciężko się wstawia tu fotki. Fajnie byłoby wstawić na raz przynajmniej z 4. Ale i tak O. "jest lekiem na całe zło "

Znów magiczne fotki wstawiłaś A powiem Ci ze stipowa przy wjeździe w następnym sezonie rzuci nas na kolana
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Rojodziejowa 19:19, 04 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8435
Nie ma to jak O. Insta i FB właśnie padły
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Martka 19:51, 04 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wyszukiwarka na O. jest tragiczna, ale na FB i insta nie jest z tym lepiej O. cenię za „porządek przekazu”. Czy kiedyś będą filmiki? Jak wyrośnie konkurencja to pewnie tak
AnnaCh 19:53, 04 paź 2021


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Rojodziejowa napisał(a)
Nie ma to jak O. Insta i FB właśnie padły
Dokładnie
A na O zawsze chętanie wracam i zaglądam, czuję się tu dobrze

Asiu, pięknie masz, to wiesz, wszystko takie dopieszczone, porządeczek, cudnie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Johanka77 23:43, 04 paź 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)


Asia popieram. Ciężko się wstawia tu fotki. Fajnie byłoby wstawić na raz przynajmniej z 4. Ale i tak O. "jest lekiem na całe zło "

Znów magiczne fotki wstawiłaś A powiem Ci ze stipowa przy wjeździe w następnym sezonie rzuci nas na kolana


Aga też czekam na ten jej efekt whow! Codziennie patrzę na nią krytycznie i zastanawiam się, czy ten etap już jest ok
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies