Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Gruszka_na_w... 19:08, 18 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Swoich miskantów nigdy nie chroniłam specjalnie przed zimnem. Wydaje mi się, że im bardziej szkodzi nadmiar wilgoci niż zimno. U Ciebie gleba jest przepuszczalna, więc nadmiar wilgoci im nie grozi. Zwiąż je 20 cm nad ziemią.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 21:04, 18 lis 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Swoich miskantów nigdy nie chroniłam specjalnie przed zimnem. Wydaje mi się, że im bardziej szkodzi nadmiar wilgoci niż zimno. U Ciebie gleba jest przepuszczalna, więc nadmiar wilgoci im nie grozi. Zwiąż je 20 cm nad ziemią.


Dziękuję Hania! W zeszłym roku zebrinusa obsypywałam liśćmi i dawałam pomiędzy też trochę. A w tym jakoś się po liście nie mogę wybrać...

A z innej beczki. Jak rodka zabezpieczyć?
Wystarczy mu sypnąć więcej kory, czy może odkryć jakoś?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
leon60 21:08, 18 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
W pierwszym roku swoje maleńkie trawy okładałam igliwiem
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Johanka77 22:01, 18 lis 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
leon60 napisał(a)
W pierwszym roku swoje maleńkie trawy okładałam igliwiem


No nie mam igliwia na podorędziu... Szczególnie w ilości 40 sztuk
Ale liście mogę przytargać
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
leon60 22:38, 18 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Johanka77 napisał(a)


No nie mam igliwia na podorędziu... Szczególnie w ilości 40 sztuk
Ale liście mogę przytargać

Liście to wiatr wywieje
Przejedź się do lasu i natnij gałązek jodłowych
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
nicol21 14:48, 20 lis 2017


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
Johanka77 - Witam się u Ciebie!
Fajny domek i fajny ogród powstaje. Prześledziłam trochę pierwszych stron i sporo ostanich i powiem ze mimo sprzeciwów terenu udaje Ci się fajnie ogród kombinować. Przy takiej powierzchni brakuje mi kilku większych drzew żeby były bardziej 3D widoki.Widziałam dyskusję z dziewczynami ale chyba ogród mógłby więcej zyskać gdybyś z przodu [nie od wjazdu] też coś większego dosadziła - tymbardziej, że tam dołek jest więc zbyt dużej ilości widoków Ci to nie zasłoni.

Inspirka rabaty pod oknem b.fajna - ale czy ona nie jest większa niż to co Tobie się udało wydzielić pod oknem? A może to tylko wrażenia ze zdjęcia że tam mało miejsca jest? Na pewno rozrośnięte rośliny będą stwarzać lepszy efekt, ale już w tym sezonie było fajnie jako pojedyncza rabata; kolejny sezon będzie jeszcze lepszy. Ciekawa jestem jak ona się prezentuje z dalszej perspektywy i jak komponuje się z resztą rabat?

a miejsca na ognisko nie chcesz jakoś wysłonić i trochę oddzdielić od reszty ogrodu żeby nie tak wszystko było od razu na talerzu?

Zajrzę czasem na tyle na ile czas mi pozwoli Myślę, że idziesz w dobrym kierunku! Grunt to się cieszyć pracą w ogrodzie i jej efektami. Ogród jest dla Was a nie dla nas-forumowiczow



____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
malkul 08:12, 22 lis 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Ja tylko zwiazywalam i nic więcej.cmok
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gruszka_na_w... 18:25, 24 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Johanka77 napisał(a)



A z innej beczki. Jak rodka zabezpieczyć?
Wystarczy mu sypnąć więcej kory, czy może odkryć jakoś?


Zima rodkom nie zaszkodzi, zwłaszcza taka ze śniegiem. Trzeba tylko zadbać, aby miały wilgoć w korzeniach. Wykorzystuj każdą temperaturę na plusie, aby je podlać. Bardziej szkodzi im zimowe i wczesnowiosenne mocne słońce i silne suche, mroźne wiatry. Gdybyś wtedy miała pod ręką gęstą cieniówkę, to można zarzucić na rodka. One w czasie mrozów zwijają listki w ruloniki i w ten sposób chronią się przed mrozem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
iwka 10:17, 25 lis 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
dzisiaj w rok w ogrodzie pokazywali właśnie. Robili taki kopiec z trocin po sam czubek i na to siatkę żeby trocin nie wywiewało. Wiosną trochę sprzątania.
Ja swoich nie zabezpieczam.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Johanka77 22:48, 26 lis 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
malkul napisał(a)
Ja tylko zwiazywalam i nic więcej.cmok


To też tak zrobię. Już tylko te 40 gracków mi zostało i trzcinniki KF.
W weekend Mama pomogła mi z pozostałymi rozplenicami i trawami.
Mąż przedmuchał nawdnianie - można czekać na Święta
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies