Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 17:28, 19 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
anna_t napisał(a)
Asia zabieram się zaraz za to moje lawendowe pole i powiedz mi jak Ty robiłaś carexową? Najpierw rozłożyłaś mate, wycielas dziury i potem sadzilas?


Nie, najpierw posadziłam, a potem kładłam tekturę, taką z rolki. Zaraz Ci znajdę gdzie to było.

Mam! Na tronie 410.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7059-ogrod-pierwszy-nie-wielki-projekt?page=410
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 17:28, 19 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Sima napisał(a)


Moja działka - faktycznie w ogrodzie się przydaje ;D


Hehehe
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gruszka_na_w... 18:53, 19 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Aśka, zdjęcia z wyprawy za ocean zrobiłaś świetne. Nasz forumowa Inka na widok tych tulipanowych łanów miałaby uśmiech od ucha do ucha. Zieleń publiczną mają znakomicie obsadzoną.
Twoja skarpa z czosnkami prezentuje się okazale. Front, po okrawężnikowaniu, nabiera spójności. Ciekawa jestem efektu po rozłożeniu płyt.
Brawa dla męża. Spisał się na medal.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 19:09, 19 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Aśka, zdjęcia z wyprawy za ocean zrobiłaś świetne. Nasz forumowa Inka na widok tych tulipanowych łanów miałaby uśmiech od ucha do ucha. Zieleń publiczną mają znakomicie obsadzoną.
Twoja skarpa z czosnkami prezentuje się okazale. Front, po okrawężnikowaniu, nabiera spójności. Ciekawa jestem efektu po rozłożeniu płyt.
Brawa dla męża. Spisał się na medal.


Jeszcze chwilę poczekamy na efekt, ale też liczę nań
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
anna_t 19:13, 19 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Johanka77 napisał(a)


Nie, najpierw posadziłam, a potem kładłam tekturę, taką z rolki. Zaraz Ci znajdę gdzie to było.

Mam! Na tronie 410.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7059-ogrod-pierwszy-nie-wielki-projekt?page=410
ja myślałam robić takie krzyżowe nacięcie i podwijac szmatę. Spore lawendy mam i nie wiem jakbym taka płachta 10×3 miała w powietrzu naciąć??
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Johanka77 20:24, 19 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
anna_t napisał(a)
ja myślałam robić takie krzyżowe nacięcie i podwijac szmatę. Spore lawendy mam i nie wiem jakbym taka płachta 10×3 miała w powietrzu naciąć??


No teoretycznie tak się robi
Tylko ja robię tak na odwrót z tekturą.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
anna_t 21:40, 19 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Ciekawe co mi z tego wyjdzie, chyba za duża to rabate zrobilam..przerasta mnie to
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Johanka77 21:50, 19 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
anna_t napisał(a)
Ciekawe co mi z tego wyjdzie, chyba za duża to rabate zrobilam..przerasta mnie to


Skąd ja to znam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agi2006 22:44, 19 maj 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824


Asia ale miałaś wypad. Fajnie ze wstawilas fotki. Ciekawe czym podsadzona jest magnolia na tych zdjęciach. Wiesz może? A tak w ogóle to soczyście zielono u Ciebie. A czochy bajka. Na skarpie to tez Krzyski? A lewenda jaka juz do przodu u Was w ogrodzie. Nie mogę już doczekać się efektu końcowego.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Johanka77 06:58, 20 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)


Asia ale miałaś wypad. Fajnie ze wstawilas fotki. Ciekawe czym podsadzona jest magnolia na tych zdjęciach. Wiesz może? A tak w ogóle to soczyście zielono u Ciebie. A czochy bajka. Na skarpie to tez Krzyski? A lewenda jaka juz do przodu u Was w ogrodzie. Nie mogę już doczekać się efektu końcowego.


Agi wygląda to na irgę albo barwinka.
Ale raczej obstawiam irgę.
Na skarpie to nie Krzyśki, tylko Allium aflatunense 'Purple Sensation'.
Krzyśki są pod oknem przy buksikach i carexach.
Na skarpie mam ich tylko kilka, ale dopiero w pąkach.

Lawendę mamy bardzo rozmaitą na tej skarpie, bo tak się trafiła. Nie wszystkie takie równe.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies