Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 11:58, 01 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Toszka napisał(a)
U mnie jeszcze kwitną. Nie będę pomocna, bo mam Globmastery, Gladiatory i Giganteum. I szczerze mówiąc nie wiem który jest który, bo wszystkie fioletowe, ale jeden z nich właśnie teraz kwitnie. Inne są już po.
I aktualnie kwitnąć będą główkowate shearocephalon. Zaczynają Obliquum. Teraz, na cebulachkwiatowych jest spora obniżka Aż kusi by brać


Toszka nie kuś!

Co do odmian mam tak samo.
Ale u mnie w tym roku Gladaitory nie zakwitły.
Krzyśki i Purple nieco różnią się kolorem.
A na kulkowisku rok temu miałam jakieś białe, ale też nie kwitły w tym roku.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Toszka 12:27, 01 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Bo jak wschodzą, czyli wybijają się z ziemi to trzeba nawozić. Mam z tym kłopot, bo w lutym lub styczniu nawozić?

W tym roku namoczyłam obornik granulowany i w marcu podlewałam rozcieńczonym "zaczynem".
Tez głowię się kiedy je nawozić. Po przekwitnięciu już nie można, bo cebula ma odpoczywać, a azot spowoduje jej zgnicie.
Wymyśliłam sobie, że od września nawiozę trochę nawozem PK bez azotu. Taki mam chytry plan do zrobienia eksperymentu
Na stronie holenderskiego producenta wyczytałam, że nawożą....ale nie wiem kiedy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Johanka77 23:09, 01 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Toszka napisał(a)
Bo jak wschodzą, czyli wybijają się z ziemi to trzeba nawozić. Mam z tym kłopot, bo w lutym lub styczniu nawozić?

W tym roku namoczyłam obornik granulowany i w marcu podlewałam rozcieńczonym "zaczynem".
Tez głowię się kiedy je nawozić. Po przekwitnięciu już nie można, bo cebula ma odpoczywać, a azot spowoduje jej zgnicie.
Wymyśliłam sobie, że od września nawiozę trochę nawozem PK bez azotu. Taki mam chytry plan do zrobienia eksperymentu
Na stronie holenderskiego producenta wyczytałam, że nawożą....ale nie wiem kiedy.


No wiesz, to dla mnie zbyt skomplikowane
Chyba jednak wolę dosadzać, bardzo mnie ten jesienny atak na Biedronkę bawi
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 10:41, 02 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dzień dobry! Miłej niedzieli Wam

Ja dziś lecę do ogrodu, bo mam w końcu wolne.
Zostawiam Wam pyszny koktajl truskawkowy i zapraszam przy kawie do mojej wizytówki.
Trzy noce ją robiłam... no i cóż. Niestety, wiele fajnych zdjęć pominęłam, a chronologicznie już ich się wstawić nie da...

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
kasiab 11:14, 02 cze 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Piękna wizytówka!!! Ogrom pracy za Wami a i efekt jest cudowny, boski i w ogóle wow! Brawo!!!
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Johanka77 11:20, 02 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
kasiab napisał(a)
Piękna wizytówka!!! Ogrom pracy za Wami a i efekt jest cudowny, boski i w ogóle wow! Brawo!!!

Kasia dziękuje!
Jeszcze dużo roboty przed nami
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
kasiab 11:39, 02 cze 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Gdybyś nie napisała że wizytówka dostępna to nawet bym nie zauważyła super brawo ... Jak skończycie to w ramach wyrywania chwastów będziesz zbierały szczęki wszystkich odwiedzających po spacerze w Waszym ogrodzie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Johanka77 13:02, 02 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
kasiab napisał(a)
Gdybyś nie napisała że wizytówka dostępna to nawet bym nie zauważyła super brawo ... Jak skończycie to w ramach wyrywania chwastów będziesz zbierały szczęki wszystkich odwiedzających po spacerze w Waszym ogrodzie


Póki co własne zęby wbijam w glebę pieląc
Właśnie obleciałam dwie rabaty i obcięłam czosnki.
Koniec ich niestety... tylko Krzyśki jeszcze trwają.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 13:51, 02 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Tuż przed cięciem
Polecam Waszej uwadze rozplenice na dolnym pięterku skarpy. W tym roku są niesamowite!


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Toszka 14:07, 02 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Johanka77 napisał(a)


No wiesz, to dla mnie zbyt skomplikowane
Chyba jednak wolę dosadzać, bardzo mnie ten jesienny atak na Biedronkę bawi

No tak, ale te duże czosnki typu Globmaster, Giganteum i jemu podobne dość drogo liczą za jedną cebulę. Przez kilka lat namnożyłam ich sobie i chcę zadbać by kwitły co roku.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies