Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Gruszka_na_w... 22:32, 27 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
A ja wrócę do swojego starego pomysłu.
Z samych traw bym zrezygnowała. Masz już i tak sporo z nimi cięcia na wiosnę.
Przy tarasie idealnie by się sprawdziła rabata Jagody z berberysem Erecta w roli głównej. Współgrałaby z innymi rabatami i byłaby praktycznie bezobsługowa. Dodatkową zaletą jest szybki start na wiosnę i cudowne jesienne przebarwienia, a zimową porą czerwone jagódki.
Tylko to wszystko w normalnej ziemi, bez grysu.

jesień

lato

początek sezonu
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 23:04, 27 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
No jest w tym coś Hania!
Dzięki

Jeszcze red baron mi miga w myślach...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
nicol21 08:38, 28 maj 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Rabata z czosnkami wymiata, choc brzozowa w trakcie zachodu słonca też piękna. Nadrobiłam widoki i obejrzałam jakby-zielensza zielen tez. Fajnie móc czasem wyskoczyc i zobaczyć coś innego i stwierdzić że to w zasadzie to samo
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
amatorodniczka 13:15, 28 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Johanka77 napisał(a)
Kulkowisko po pieleniu wymaga dosypania tony żwiru, tyle prześwitów



Pięknie tutaj masz Pozdrawiam
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Gruszka_na_w... 17:53, 28 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Johanka77 napisał(a)
No jest w tym coś Hania!
Dzięki

Jeszcze red baron mi miga w myślach...


Sam Red baron będzie za niski. Taras jest dość masywny. Na moje oko trzeba go nieco zatopić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 21:29, 28 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
nicol21 napisał(a)
Rabata z czosnkami wymiata, choc brzozowa w trakcie zachodu słonca też piękna. Nadrobiłam widoki i obejrzałam jakby-zielensza zielen tez. Fajnie móc czasem wyskoczyc i zobaczyć coś innego i stwierdzić że to w zasadzie to samo


Miło mi!
U Ciebie znacznie mniejszy areał , ale masz rację, coś w tych podobieństwach jest
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 21:30, 28 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
amatorodniczka napisał(a)


Pięknie tutaj masz Pozdrawiam


Bardzo dziękuje
U Ciebie tez się pięknie zapowiada!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 21:31, 28 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Sam Red baron będzie za niski. Taras jest dość masywny. Na moje oko trzeba go nieco zatopić.


I za czerwony...
Stanowczo poniosła mnie fantazja
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
wiklasia 08:28, 29 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
jak zobaczyłam zdjęcie czosnków na skarpie o zachodzie to aż niedotlenienia dostałam (oddech mi ustał z wrażenia)
Cudo!!!!!!
I zazdraszczam tej Hameryki
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Johanka77 08:39, 29 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
wiklasia napisał(a)
jak zobaczyłam zdjęcie czosnków na skarpie o zachodzie to aż niedotlenienia dostałam (oddech mi ustał z wrażenia)
Cudo!!!!!!
I zazdraszczam tej Hameryki


No co Ty!!! Oddychaj!
Jeszcze będę musiała defibrylator na skarpie walnąć
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies