Gdzie jesteś » Forum » Spotkania » Spotkanie - Różany weekend w Rosarium

Pokaż wątki Pokaż posty

Spotkanie - Różany weekend w Rosarium

Anda 08:20, 25 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
No proszę jakie piekne fotki zbiorowe Pięknie wyglądacie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
zbigniew_gazda 08:20, 25 lip 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Asiu, Mirello dzięki za wyjaśnienia. Chętnie bym Was zobaczył w parterze a Sebek chyba też he he he.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
AsiaK_Z 08:29, 25 lip 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
zbigniew_gazda napisał(a)
Asiu, Mirello dzięki za wyjaśnienia. Chętnie bym Was zobaczył w parterze a Sebek chyba też he he he.

____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Zagajanka 09:08, 25 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Madzenka napisał(a)
Zapomniałam... Jana podpowiesz? To któraś z moich faworytek do kupienia


Na pewno roza Kordesa. Nie byla to Larissa? Tylko kolorek wyszedl na zdjeciu za ciemny.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 09:15, 25 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
MirellaB napisał(a)

Zbyszku róże rosną w gruncie.
Po przekwitnięciu są ścinane i idą do doniczek.
W trakcie kwitnienia nie usuwają przekwitniętych kwiatostanów.

Dodam jeszcze, że chwastów nie widziałam.

Te roze z gruntu na jesieni sa wykopywane i sprzedawane z golym korzeniem. Co sie nie sprzeda idzie do przechowalnika i czeka na wiosnę. Jezeli znowu sie nie sprzeda wiosna, jest wysadzane do doniczek.
Roze w polu byly ponoc specjalnie przycinane, by opoznic ich kwitnienie, bysmy mogli je zobaczyc
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
monteverde 11:19, 25 lip 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Dziękuję bardzo za relację różaną spotkałam zdjęcia róż które rosną w moim ogrodzie rozpoznacie ?

to nie wszystkie ale 4 wystarczą
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Borbetka 12:17, 25 lip 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Szkoda, że cięcia róż nie pokazują na Święcie. Bardzo by się taka nauka przydała. Po krzaczku z każdego rodzaju i ciach. Tutaj tniemy, tutaj zostawiamy. Może w roku następnym coś takiego zrobią. Ja kupiłam Albę Meidiland, okrywową. Zasusza kwiaty po przekwitnięciu, a to jest dla mnie ważne. Nie lubię płatkowego bałaganu . Jestem ciekawa jaka będzie, bo idzie do donicy.
Róże na polu w rzędach faktycznie wyglądają jak na plaży. Ziemia jest taka sobie, lekko żółtawa i najciekawsze jest to, że róże nie są w ogóle podlewane. Uwierzycie?
____________________
borówcowy wizytowka
zbigniew_gazda 12:54, 25 lip 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Jana i Borbetka dziękuję. No to teraz mam pełny obraz. A że nie są podlewane to aż dziw bierze. Wychodzi na to, że róże z gołym korzeniem na jesieni są najmniej wymęczone i najbardziej świeże.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
elka_ 14:27, 25 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
AsiaK_Z napisał(a)

Zbiniu mus poczekać na relację Elki. Pilnie spisywała informacje, przekazywane przez przewodniczkę


No to zostałam wezwana do tablicy

Będę się starała sprostać chociaż częściowo zadaniu
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
elka_ 14:34, 25 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Na wejściu częstowano nas herbatą, kawą, wodą do wyboru i różnymi słodkościami oczywiście z konfiturą różaną

Kolejnym punktem był pokaz układania bukietów z zastosowaniem róż i innych dobrodziejstw natury.

Bukieciki w różnych naczyniach szklanych, ceramicznych, typu butelki, słoiki i inne



Dekoracja w starej szufladzie



Stożek w naczyniu na stopce

____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies