Gdzie jesteś » Forum » Spotkania » Spotkanie - Różany weekend w Rosarium

Pokaż wątki Pokaż posty

Spotkanie - Różany weekend w Rosarium

elka_ 18:12, 26 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Zagajanka napisał(a)


Elu, upierać się każdy moze przy czym tylko chce - nawet że Ziemia nie jest okrągła
Tak się składa, że mam w ogrodzie obie róże, i raczej one nie są do siebie podobne wcale. Larissa jest okrywówką, średnica jej różowego kwiatka to ok 3-4 cm, Aphrodite to wielkokwiatowa róża z łososiowymi kwiatami o średnicy do 12 cm.

Zdjecia Larissy, które pozazujesz, to są zdjecia pąka w pełnym rozkwicie,

I liście obu w porównaniu:



Janeczko, tymi zdjęciami przekonałaś mnie chapeau bas
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Sabina76 19:32, 26 lip 2016


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 887
kamila66 napisał(a)

O jakie zakupy duże Szkoda, że się nie ujawniłaś.


Oj, wybrałam się tak zupełnie nieoczekiwanie. Nie miałam do nikogo namiarów. Zakręcona zresztą tam byłam, bo i wpadłam jak po ogień. Byłam z moimi chłopakami, z czego dla synka była to godzina drzemki, ale dał radę, chociaż jak już szliśmy na parking, to krzyczał wniebogłosy - nie chciał jeszcze wracać. Na pewno go było słychać Coś mi się zdaje, że moje i Twoje chłopaki się poznali przy domku dla dzieci.
Niestety nie byłam na polach.


Wendy79 napisał(a)


Sabina, zaszalałaś Czy dobrze widzę w zakupach AQUARELL? Bardzo jestem jej ciekawa.


Nie nie, to nie są moje zakupy. Mówisz, że na ostatnim zdjęciu to jest AQUARELL? A miałam o nią zapytać.
Ja kupiłam po 1 szt.: Gebruder Grimm, Jude The Obscure, Moonligh, Pastella, i 2 szt. Graham Thomas.




____________________
Sabina - Ogrodowa symfonia
Sabina76 19:37, 26 lip 2016


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 887
inka74 napisał(a)
Ale wspaniały różany wypad miałyście. Piękne relacje, kilka nowych odmian dodałam do swojej listy chciejstw jesiennych. Dobrze wiedzieć, że Austina kupują z gołym korzeniem. Może do jesieni dodadzą do oferty Grahama Thomasa w wersji pnącej a nie tylko krzaczastej...


A tego nie wiedziałam, że Graham Thomas ma 2 warianty. Nie zależy to od prowadzenia? Chyba sam D.Austin sugeruje tę różę jako pnącą? W każdym bądź razie kupiłam 2 szt. z przeznaczeniem na pnące.
____________________
Sabina - Ogrodowa symfonia
Sebek 22:16, 26 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
zbigniew_gazda napisał(a)
Asiu, Mirello dzięki za wyjaśnienia. Chętnie bym Was zobaczył w parterze a Sebek chyba też he he he.


no jak nie jak tak
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
BasiaLT 09:45, 29 lip 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Fotorelacja rewelacyjna Cudne te łany róż. Nie wiem czy potrafiłabym w tym ogromie coś wybrać.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Margarete 02:47, 02 sie 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ela ale dokładna relacja...
Jaki poradnik różany powstał. Cudne wszystkie. Dobrze że nie pojechałam bo nie mam miejsca na kolejne róże u siebie.....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
inka74 21:43, 02 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Sabina76 napisał(a)


A tego nie wiedziałam, że Graham Thomas ma 2 warianty. Nie zależy to od prowadzenia? Chyba sam D.Austin sugeruje tę różę jako pnącą? W każdym bądź razie kupiłam 2 szt. z przeznaczeniem na pnące.

Też nie wiedziałam. Wersja pnąca ma do 3-3,5 metrów wysokości. Krzaczasta do ok. 1,2 - 1,5 m i bardziej pękata. Krzaczastą można podobno prowadzić jak niską pnącą.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
gierczusia 11:21, 17 sie 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Dziewczynyyyy super spotkanie i super relacja fajnie, że fotografowałyście też tabliczki z napisami, bo jak ktosik blady w temacie różanym , to dla niego...( czyli dla mnie , jak cuś ) jest to idealna pomoc
Wiec jeszcze raz dzięki


I mam rozumieć ,że to jednak lariisa , która potem w sumie staje się prawie biała .....??





____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
elka_ 07:40, 18 sie 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Elu, według znawczyń z tego forum, to Larissa, akurat ten rządek róż nie miał tabliczki z nazwą
Dziewczynom można zaufać, one się znają, zrobiły porównanie liścia, kwiatu, pokroju krzaczka itp. itd.

Poczekaj, może jeszcze ktoś odpowie
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies