Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

Nett 14:11, 02 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Kochani potrzebuję porady i pomocy przy zmianie dwóch rabat. Pierwsza przed samym wejściem do domu, totalne południe, bardzo gorąco, dodatkowo nagrzewa się od ściany domu. W tej chwili wygląda tak (oczywiście dojadą kamyki na opaskę wokół domu):





Do tej pory najlepiej trzymają się tu juki. Próbowałam z trawami,sosną, ale nawet one podsychają lub sa popalone, pomino podlewania. Jest to rabata zaraz przy wejściu do domu, widac ją z zewnątrz, a niestety nie mam pomysłu jakie rośliny mogłyby tu rosnąć.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 14:23, 02 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Bardzo podoba mi się ta realizacja, ze świerkiem Inversa i trawami , ale nie wiem czy świerk wytrzyma takie upały i jakie trawy ewentualnie. No i pewnie kupowałabym nie za duży świerk, więc efektu na początku by pewnie nie było wcale.

http://krolestwo-zieleni.pl/podmiejski-ogrod-przydomowy-nowoczesny-projekt/
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Moniq 14:25, 02 wrz 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Część aneta, pospacerowałam sobie po Twoim ogrodzie; bardzo ladne kompozycje robisz. Jesli chodzi o rabate z jukami, moja rada uważaj na nie bo bardzo sie rozrastaja i ciężko sobie potem z nimi poradzić; na bieżaco najlepiej usuwac tworzące sie nowe odrosty.
Widzę że na elewacji masz drewno. Wlasnie przymierzam sie do zmainy wlasnej i wprojeklcie tez mam takowe; mozesz zdradzic co to za gatunek?
____________________
beskidzkie marzenie
Nett 14:32, 02 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
A druga rabata, to ta, o której już pisałam. Właściwie fragment rabaty o zacnej długości 5,5m (od hortensji do hortensji). Słońce cały dzień, dokładnie na przeciwko tarasu, więc widok z głównego okna, widoczna też z zewnątrz. Chciałabym coś reprezentacyjnego, ale nie mam pomysłu na rośliny. Kształt rabaty można oczywiście zmienić, rośliny przesadzić. Tylko co zamiast tego. Doradźcie proszę.



____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 14:36, 02 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Moniq napisał(a)
Część aneta, pospacerowałam sobie po Twoim ogrodzie; bardzo ladne kompozycje robisz. Jesli chodzi o rabate z jukami, moja rada uważaj na nie bo bardzo sie rozrastaja i ciężko sobie potem z nimi poradzić; na bieżaco najlepiej usuwac tworzące sie nowe odrosty.
Widzę że na elewacji masz drewno. Wlasnie przymierzam sie do zmainy wlasnej i wprojeklcie tez mam takowe; mozesz zdradzic co to za gatunek?


Witaj
Miło mi,że zajrzałaś. Tak, znam problem z jukami i staram się na bieżąco usuwać rozłogi. A na elewacji, zaskoczę Cię, ale to nie drewno , to płyty z piaskowca, ułożone w poziomie na fugę poziomą. Ale wiele osób przechodzących obok domu odnosi wrażenie, że to własnie drewno.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 14:41, 02 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Może jeszcze jedna rzecz. Plan sytuacyjny mojej działki wygląda tak:


Patrząc więc na zdjęcia, wydaje się, że rabata i tuje posadzone są krzywo (przynajmniej ja mam takie wrażenie), a to przez granicę, która biegnie po skosie. Dlatego też mam problem z wyznaczeniem rabat. Lubię linie proste, ale patrząc z góry niestety proste nie są .
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 15:32, 02 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
A tu jeszcze w wersji kolorowej z aktualnymi rabatami- ciemnozielony kolor. Jasnozielony to w tej chwili trawa. Szary- powierzchnie z kostki.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 16:44, 04 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Chciałabym się przywitać w dziale Projektowanie. Założyłam wątek w dziale Nasze ogrody, ale daleka droga przede mną, aby tam prezentować swój wątek. Myślę, że ze swoimi rozterkami bardziej pasuję tutaj. Bardzo na Was liczę. Na porady, inspiracje, podpowiedzi, na każde dobre i krytyczne słowo, wszystko, co pozwoli mi stworzyć ogród, który będzie moją dumą, radością, moim miejscem na ziemi.

Na poprzednich stronach jest nieco historii dotychczasowych poczynań i opis moich największych rozterek. Zerknijcie proszę i napiszcie co Waszym zdaniem mogę poprawić. Będę bardzo bardzo wdzięczna.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Toszka 17:28, 04 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
trochę uśmiałam się patrząc na plan, bo rzeczywiście masz przezabawnie na dokładkę usytuowany dom. Przy rabatach po łuku łatwe do zamaskowania. przy twoich ulubionych liniach prostych będzie trzeba pogłówkować i pobawić cię optyką. Albo za punkt odniesienia potraktować trawnik, nadać mu kształt foremnej figury, a rabaty tak obsadzić, żeby nie było widać, że się rozszerzają ku płotowi.
Albo połamać trzeba linie rabat.
Wszystko po to aby oszukać oko

Muszę przeczytać watek od początku. Powyższe uwagi tak na szybko, pierwszy look po zobaczeniu planu działki.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nett 17:36, 04 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Toszka napisał(a)
trochę uśmiałam się patrząc na plan, bo rzeczywiście masz przezabawnie na dokładkę usytuowany dom. Przy rabatach po łuku łatwe do zamaskowania. przy twoich ulubionych liniach prostych będzie trzeba pogłówkować i pobawić cię optyką. Albo za punkt odniesienia potraktować trawnik, nadać mu kształt foremnej figury, a rabaty tak obsadzić, żeby nie było widać, że się rozszerzają ku płotowi.
Albo połamać trzeba linie rabat.
Wszystko po to aby oszukać oko

Muszę przeczytać watek od początku. Powyższe uwagi tak na szybko, pierwszy look po zobaczeniu planu działki.


Witaj Toszko, ależ się cieszę, że zajrzałas do mojego wątku. Czyli jest szansa, że cos się poprawi. Super!!!
Jestem pod wrażeniem jak opisałaś tą "optykę". Już wiem, że trafiłam pod własciwy adres.
Czekam w takim razie cierpliwie na wnioski z przejrzenia poprzednich wpisów i już nie mogę się doczekać.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies