Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

Nett 14:34, 21 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Bardzo lubię róże i mam kilka:
Lacre

Souvienir of Baden Baden

Nostalgie

i moja ulubiona Chandos Beauty

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 14:47, 21 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Gardenarium napisał(a)
Zapraszam do przeczytania moje książki http://www.multicobooks.pl/hobby/ogrod/jak-zaprojektowac-ogrod-marzen_9140.html

a jeśli nie to śledź moje realizacje, posty, artykuły a na pewno jest tutaj tyle moich doświadczeń i nie tylko moich ale całej rzeszy posiadaczy pięknych ogrodów, że stworzenie ogrodu to będzie "pikuś".

A że glina, to kiepsko.


Pani Danusiu, książkę chętnie przeczytam. Do tej pory na nią nie trafiłam. Posty, artykuły staram się czytać na bieżąco. To rzeczywiście skarbnica wiedzy, jak i całe forum. A Pani realizacje to taki mój niedościgniony ideał. Próbuję, próbuję, ale niestety nie wychodzi. Mam nadzieję, że tylko na razie i wkrótce się to zmieni.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 14:59, 21 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Mam też 2 psy, które co prawda na rabatach nic złego nie robią, ale niestety niszczą trawnik.

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 15:21, 21 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
To, co najbardziej chciałabym zmienić, to ta część rabaty przed tarasem. To widok z głównego okna w salonie:

Na lewo od tej części jest 5 hortensji Lime, posadzonych co 1 metr, za nimi miskanty ML, przed nimi rozchodniki i żurawki, a na prawo 3 hortensje - Baby Lace i Diamantine, podsadzone żurawkami. Za nimi trzcinnik KF. ta część, którą widac na zdjęciu ma 5,5 długości i 2,2 szerokości. Są tu tuje Smaragd, 2 róże na pniu (można je jesienią przesadzić), tawułki Golden Princess, 4 kulki z bukszpana, rozplenice i jakies brązowe trawki.
Tak to wygląda z różnych perspektyw:


____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
malkul 15:29, 21 sie 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Witam i ja
apropo gliny - ja mam glinę a pod gliną ił i ogród porósł mi jak na drozdzach. glian jak wszytsko ma i plusy i minusy, ale daje radę
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Nett 15:36, 21 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
malkul napisał(a)
Witam i ja
apropo gliny - ja mam glinę a pod gliną ił i ogród porósł mi jak na drozdzach. glian jak wszytsko ma i plusy i minusy, ale daje radę


O tak, Twój ogród jest piękny! Zaskoczyłaś mnie tym, że u Ciebie też glina. Uwielbiam trawy, ale w moim ogrodzie prawie nie rosną. Zebrinusy mam wysokości 40 cm, miskanty około 60cm i myślałam, że to własnie przez glinę- choć przed sadzeniem zawsze dosypuję to, co dla danej rośliny potrzebne.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Karol99 18:53, 21 sie 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Nett 19:56, 21 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Karol99 napisał(a)
Witaj.

Witaj Karolu.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Aneta1309 20:23, 21 sie 2016


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Witam się u Ciebie i widzę że mamy dużo podobnych roślin w ogrodzie będę zaglądać bo w doradzaniu nie czuję się mocna u siebie wciąż przesadzam i poprawiam
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Nett 20:28, 21 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392

Chandos Beauty- pierwszy rok u mnie, ale kwitnie pięknie

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies