Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

Dorota123 21:54, 21 sie 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Doradzać raczej nie będę, u siebie ciągle zmieniam i nadal nie jestem zadowolona z osiągniętego efektu. Podglądam wiele wątków, zapisuję inspiracje, ale ja to taki typ zbieracza i ciągle wszystkiego jest za dużo, a z niczym nie potrafię się rozstać do końca.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Nett 08:18, 22 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Aneta1309 napisał(a)
Witam się u Ciebie i widzę że mamy dużo podobnych roślin w ogrodzie będę zaglądać bo w doradzaniu nie czuję się mocna u siebie wciąż przesadzam i poprawiam


Dzień dobry, witam Cię.
Ciesze się, że do mnie zajrzałaś. Ja wczoraj odkryłam Twój ogród . Ogromna metamorfoza. Marzę o takiej. A co do rad- każda będzie cenna, więc nie przejmuj się swoim przesadzaniem, tylko pisz jak najczęściej co Ci wpadnie do głowy. Będę wdzięczna
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 08:21, 22 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Dorota123 napisał(a)
Doradzać raczej nie będę, u siebie ciągle zmieniam i nadal nie jestem zadowolona z osiągniętego efektu. Podglądam wiele wątków, zapisuję inspiracje, ale ja to taki typ zbieracza i ciągle wszystkiego jest za dużo, a z niczym nie potrafię się rozstać do końca.

Witaj
Dobrze wiem o czym piszesz. Ja też oglądam, oglądam, czytam, próbuję poprzesadzać żeby było podobnie do wyobrażeń a wychodzi.. jak zwykle. I zmęczona tą sytuacją postanowiłam się przyłączyć do Ogrodowiska. Może ktoś zgadnie gdzie tkwi mój problem. Bardzo bym chciała.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 08:46, 23 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Rabata przed domem- lubię rabaty żwirowe, rozjaśniają miejsce. Niestety jedna rozplenica poprzedniej zimy zmarzła i musiałam dosadzić nową- stąd różnica w wielkości.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 08:53, 23 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
A to rabata za domem- dość mocno zacieniona przez dom, słońce raczej tylko do 12.00. I skarpa do obsadzenia w przyszłym roku.



Rododendrony i azalie podsadzone runianką, kilka host, na lewo Anabelki- tegoroczne, malutkie. Jak wszystko u mnie. Większość roślin posadzona w tym roku, więc maciupkie. Rododendron na zdjęciu ratowany przed fytoflorozą, jak większośc wrzosowatych u mnie i iglaków. Całe osiedle w tym roku walczyło z tą zarazą.
Kamienie nie stanowią elementu dekoracyjnego- to wypełnienie wolnych przestrzeni, które pieski od razu znajdowały i się układały na miękkiej korze, a przez swoje gabaryty nie mieściły się w pustych miejscach, tylko rozkładały na roślinach wokół.
Poniżej prawa strona- derenie Elegantissima. Troszkę się martwię czy nie za mało słońca dla nich, ale zobaczymy.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 08:58, 23 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
I taki zakątek z serbami i trawkami, gdzie myślałam założyć wrzosowisko- tak bliżej serbów. Co o tym myślicie?
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 09:11, 23 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Jeszcze ostatnie jeżówki Eccentric kwitną. Co z nimi robicie po przekwitnięciu? Ścinać je? Jak nisko? Czy zostawić żeby się wysiewały?

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Aneta1309 16:31, 23 sie 2016


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Te odmianowe się podobno nie wysiewaja ja bym zostawiła może się uda; ) obejrzałam zdjęcia i uważam że ładnie masz
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Nett 18:51, 23 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Aneta1309 napisał(a)
Te odmianowe się podobno nie wysiewaja ja bym zostawiła może się uda; ) obejrzałam zdjęcia i uważam że ładnie masz

Dziękuję. To miło, że zajrzałaś do mnie
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 12:26, 24 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Rozchodnik Thunderhead- piękny purpurowy akcent w jesiennym ogrodzie
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies