Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

Nett 13:24, 21 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
I stało się...
Po długim czasie podczytywania forum, zdecydowałam się założyć wątek. Czytałam, czytałam, podpatrywałam, próbowałam, ale niestety, mimo tylu informacji na forum, stwierdziłam, że bez "żywej" rozmowy na forum, nie dam rady. Nie jestem zadowolona z wyników, a dodatkowo łapię sie na tym, że wciąż dokupuję rośliny, dosadzam, przesadzam, a i tak efektu nie ma.
Więc bardzo na Was liczę, na pomoc, dobrą radę, podpowiedź, cokolwiek, co pozwoli mi spełnić marzenie o ogrodzie.
A teraz troszkę historii
Działkę kupiliśmy zimą 2010 roku, zupełnie się na tym nie znając. Okazało się, że warunki zabudowy są bardzo restrykcyjne, jest dość duży spad na północną stronę, wieją mocne zachodnie wiatry (co dało się we znaki roślinom tej zimy), jest wysoki poziom wód gruntowych i że jest typowa glina.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Gardenarium 13:28, 21 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zapraszam do przeczytania moje książki http://www.multicobooks.pl/hobby/ogrod/jak-zaprojektowac-ogrod-marzen_9140.html

a jeśli nie to śledź moje realizacje, posty, artykuły a na pewno jest tutaj tyle moich doświadczeń i nie tylko moich ale całej rzeszy posiadaczy pięknych ogrodów, że stworzenie ogrodu to będzie "pikuś".

A że glina, to kiepsko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nett 13:44, 21 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Kilka zdjęć poglądowych:
Tak było w 2012 roku:



Później budowa- widać, że dom jest na skarpie

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 13:49, 21 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
A później jakieś pierwsze próby z rabatami. Oczywiście kompletnie nieudane. Rododendrony były od południa, ziemia nieprzekopana, ale ja już chciałam coś mieć.



____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 13:53, 21 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
A z tyłu domu wciąż nawożenie ziemi. W sumie dowieźliśmy 1200 ton ziemi z pola i czarnoziemu.



Ziemia z pola okazała się być piaszczysto-gliniasta, niestety.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 13:57, 21 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Bardzo chciałam coś mieć więc chociaż do doniczek sadziłam:



____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 14:02, 21 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Dopiero w tym roku zaczęliśmy coś więcej działać z ogrodem.
Już co nieco się dowiedziałam o mojej działce- gdzie gleba wilgotna, gdzie wysycha, że więkzośc dnia mam słońce i tylko za domem jest cień, gleba lekko kwaśna. Na wiosnę musieliśmy przesadzić 5-letnie tuje, bo rosły w najniższej części działki, gdzie trzeba było dowieźć ziemi.
Taki miałam widok z balkonu nad salonem- moja najbardziej reprezentacyjna część ogrodu - straszna.


____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 14:09, 21 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Zrobiliśmy w sumie 2 poziomy ogrodu. Jeden naprzeciwko tarasu, przy ulicy, typowo od południa i drugi bardziej użytkowy z mini sadem, warzywnikiem, miejscem do siedzenia, które czeka na zadaszenie:


____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 14:20, 21 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Tych moich kilka rabat wygląda w tej chwili tak:
Rabata przed domem, całkowite południe:

Wejście na taras (też od południa):


I poglądowo- cały górny taras ogrodu

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 14:30, 21 sie 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies