Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

Nett 10:15, 07 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Tak widać tą rabatę jak sie wchodzi przez furtkę:


Do tego momentu gdzie ta linka zwisa jest daszek nad schodami, więc może tam być coś co urośnie max do 3 m, ale przez ten daszek sucho tam...
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Toszka 10:16, 07 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na jakiej głębokości jest piasek. Jak duża warstwa. Na tym etapie już sama powinnaś być świadoma gdzie leży problem tej rabaty...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nett 10:21, 07 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
I jeszcze jedno- ja nie mam nic wysokiego wzdłuż płotu w tym miejscu, więc ta rabata jest dość dobrze widoczna z ulicy, pod warunkiem, że rośnie tam coś większego, bo tych maluchów przy ziemi, to i tak nie widać.


Zastanawiam się czy zamiast Red Baronów nie dać tam wysokich traw lub wyższych krzewów, ale na pewno nie chcę robić żywopłotu, bo chciałabym widzieć ulicę z okna.
Tu widać ten daszek opisywany w poprzednim poście:
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 10:32, 07 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Toszka napisał(a)
Na jakiej głębokości jest piasek. Jak duża warstwa. Na tym etapie już sama powinnaś być świadoma gdzie leży problem tej rabaty...

Piasek zaczyna się na głęboości około 30 cm i biegnie 1,5 metra wgłąb myślę.
Toszko u mnie działka miała duży spad. Warstwa nośna była niemalże na wierzchu, w dodatku poziom ulicy był dużo wyżej. Fundament więc stawiany był niemalże na rodzimym gruncie a później obsypywany piaskiem zasypowym. Podobno taki wmóg.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Toszka 10:39, 07 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Rozumiem, że wymóg wymogiem...pod dom.Jednak na piasku to można się opalać, a nie rosnąć I jeśli chcesz aby cokolwiek ci rosło w takich warunkach to po pierwsze - musicie zainwestować w nawadnianie.
Po drugie - dobrze by było przeryć tą rabatę. Dogrzebać się do piasku. Ująć go sporo, tak by ziemia na tej rabacie miała minimum 60cm głębokości. Czym więcej tym lepiej

Tam by fajnie wyglądały kule na pniu (tzw. lizaki) albo z buksa, albo z trzmieliny. Albo pas hortek tak jak marzysz.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nett 10:44, 07 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Jeszcze może zdjęcie domu od frontu. Nie mam niestety aktualnego, ale poglądowo do planów może wystarczy.

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 10:49, 07 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Toszka napisał(a)
Rozumiem, że wymóg wymogiem...pod dom.Jednak na piasku to można się opalać, a nie rosnąć I jeśli chcesz aby cokolwiek ci rosło w takich warunkach to po pierwsze - musicie zainwestować w nawadnianie.
Po drugie - dobrze by było przeryć tą rabatę. Dogrzebać się do piasku. Ująć go sporo, tak by ziemia na tej rabacie miała minimum 60cm głębokości. Czym więcej tym lepiej

Tam by fajnie wyglądały kule na pniu (tzw. lizaki) albo z buksa, albo z trzmieliny. Albo pas hortek tak jak marzysz.


Co do wygrzebania ziemi, to i tak miałam zamiar. Wszystko stamtąd wypada, więc nie ma problemu. Nawadnianie... póki co podlewam ręcznie, bo nawadnianie na mój ogród zostało wycenione tak, że jeszcze ze 2 lata będę ciułać.
A hortensje naprawdę dałyby tam radę? Tam nawet surfinie schną jak 2 razy dziennie nie podleję. O lizakach nigdy nie myślałam. Nie umiem ich wkomponować na rabatę. Kiedyś jednego zrobiłam, bo pies osikał mi tuje od dołu i nie wiedziałam co z nim zrobić bo nigdzie mi nie pasował.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
anbu 11:00, 07 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Netko masz śliczny domek
____________________
Ania Ogród Ani :)
Nett 11:25, 07 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
anbu napisał(a)
Netko masz śliczny domek


Dziękuję Aniu

A Ty masz śliczne cycki, tzn. rabaty
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Toszka 11:31, 07 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W prawie nawadniania podpytaj Skuli, ona sam robił zmotywowany wyceną firmy

Wszystko ci schnie jak na razie, bo 30cm ziemi to jak nic...
a woda ucieka w piasek. Źle była przygotowana rabata i tyle. Jesli będzie dobrze przygotowane podłoże, to będzie dłużej trzymać wilgoć i problemy nie tyle się skończą, co będą łatwiejsze do pokonania.
Jest (do czasu nawadniania) inna opcja, zastępcza, wybrać piasek, tak jak pisałam wyżej, a podłoże zmieszać z hydrożelem. Hydrożel starczy na 4-5 lat.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies