Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Eksperyment ogrodowy Beaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Eksperyment ogrodowy Beaty

BEATA_S 22:20, 10 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Dziękuję Danusiu za odwiedzinki, irga przycięta - a jakże. Ja też lubię jak jest równiutko ciachnięta
Tylko momentami brak czasu na to, by o wszystko zadbać.. niestety.
Narazie u mnie w ogrodzie bez zmian. Byliśmy na wczasach, a po powrocie cały czas padało tak, że nawet trawy nie można było skosić.
Jestem trochę niepocieszona, bo bardzo chciałbym ten żywopłot wokół tarasu zrobić już, ale muszę poczekać na odpowiedniej wielkości cisy . W moim mieście przywożą częściej młodziutkie (malutkie) rośliny.
Może namówię męża na wycieczkę do jakiejś szkółki Zobaczymy....
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Gardenarium 08:37, 16 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten żywopłot możesz posadzić także z małych (dla mnie to około 60-100 cm) nie wiem jakie przywożą.
Trzeba tylko posadzić gęściej i przyciąc górą dla wyrównania. Urośnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:38, 16 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze zapytam, cięłaś już kulki bukszpanowe?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BEATA_S 22:10, 16 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Tak, bukszpany już przycięte. Dzisiaj widziałam piękne okazy.... laurowiśni, kurcze.... w sam raz na mój żywopłot - teoretycznie. Niestety, z tego co wiem laurowiśnia wschodnia lubi stanowiska cieniste i w naszym klimacie lubi przemarzać. Szkoda, bo te rosliny byłyby dla mnie idealne pod względem wielkości (100 cm) i ceny oczywiście
Natomiast cisów nie było żadnych. Danusiu, ja myślałam o takich roślinach jak Ty kupowałaś do ogrodu minimalistycznego. Ja jestem z tych niecierpliwych
Jak te rośliny mają za zadanie osłonięcie tarasu to chociaż troszkę, ale chciałabym , aby jednak przysłoniły i żeby je było widać w ziemi
Może jutro porobię fotki i zamieszczę aktualne zdjęcia. Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 23:39, 17 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
No to dziś wstałam rankiem i zwyczajem Danusi "polatałam" z aparatem po ogrodzie. Oto mój ogród w niedzielny poranek. Zapraszam
Front:

Tuje otulone barwinkiem

Pani wierzba


Żurawka

A teraz zapraszam na zaplecze Spacerkiem krok po kroku. Ta strefa wymaga zmian:




____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Matka 23:42, 17 lip 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Pani wierzba ładna(ile razy ja przycinasz?i jak krótko?)

O żurawie nie wspomnę
Widzę, że i Ty masz "wyspę"hehe...
Ładnie masz, ładnie...tfu...tfu..
____________________
U Matki
BEATA_S 23:49, 17 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Dziękuję Bogda, dziękuję ) Gdzie tam ładnie. Wierzbę przycinam kilka razy w sezonie, ona rośnie bardzo szybko. Moment i ma pędy do ziemi. Tnę ją "na oko" Wyspa zapewne będzie miała zupełnie inny kształt, na który szczerze mówiąc nie mam jeszcze pomysłu. Chciałabym ją połączyć może jakoś z tym okręgiem żwirkowym (tam stoi teraz trampolina). No nie wiem nie wiem...
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Matka 23:52, 17 lip 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Eeee, ja bym ją tak zostawiłazrób tylko ładny kanciksuper jest!a wiesz, mi się wyspy podobająForumowicze maja ze mną i wyspa stałe utrapienie
____________________
U Matki
BEATA_S 23:58, 17 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Ha.. ! Kanciki zrobię, mam już sprzęt zakupiony tylko ... nie wiem kiedy. Jakoś ten czas mi mija podwójnie szybko... nie wiedzieć czemu
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
monteverde 01:17, 18 lip 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Beatko ładnie u Ciebie nie narzekaj a czas podwójnie ucieka dziwne.......) którego kwietnia bąble się rodziły, chyba nie 25?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies