Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Eksperyment ogrodowy Beaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Eksperyment ogrodowy Beaty

jotka 21:52, 28 maj 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Witaj Beatko
I mnie się u Ciebie podoba, na zdjęciach rośliny wyglądają bardzo zdrowo...
Piękne otoczenie pięknego domu stworzyłaś - wszystko wyglada jak zaplanowane, przemyślane
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
ela 21:55, 28 maj 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 461
Witam również nową Ogrodowiczankę Bardzo podoba mi się u Ciebie. Wszystko przemyślane i uporządkowane. Osobiście wprowadziłabym trochę koloru Pozdrawiam.
____________________
Ela-Mój ogródek na Suwalszczyźnie
BEATA_S 14:13, 29 maj 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za miłe słowa. Są jak miód na moje serducho, ale bardzo cenię również uwagi i jestem otwarta na Wasze sugestie. Rzeczywiscie bardzo lubię iglaki, ale mam też w swoim ogrodzie liściaste (krzewuszki, wiśnia ozdobna, buk czerwony, wiąz, derenie, brzozy). Co do żywopłotu z berberysów to mam 3 sztuki Bardzo je lubię. Zbyszku - jestem Twoją kumpelą
Poniżej jeszcze kilka ujęć ( jest strona frontowa i południowa). Tutaj w wolnym miejscu pomiędzy żywopłotem z berberysów a ścieżką z bukszpanami planuję posadzić jakiegoś iglaka a la bonsai.Pierwszy żywopłot berberysowy:


Bonsai byłby ładnie podkreślony, gdyż jego tłem byłaby jasna ściana budynku. Do fajnego zagospodarowania pozostał tył domu .

Drugi żywopłot berberysowy:


____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
an_tre 14:35, 29 maj 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
Beatko masz piękny i zadbany ogród nie jeden zakręcony Ogrodowiczanin może Ci pozazdrościć masz przestrzeń i piękne nasadzenia moi przedmówcy mają całkowitą rację , ale jeśli chcesz zmieniać to życzę jeszcze piękniejszych efektów
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Sebek 15:06, 29 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No pięknie u Ciebie - a trawnik podziwiam za każdym razem jak Cię odwiedzam
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:56, 29 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Beatko w Ogrodowisku, właśnie wróciłam z Anglii, a tutaj mamy kolejną Fankę "danusiowego" stylu obsadzania ogrodów, ale przede wszystkim posiadaczkę przepięknego ogrodu Pochwała to za mało
Tak mi miło, nie było mnie kilka dni (Chelsea Flower Show - także dla Was w poszukiwaniu inspiracji) a tu tyle miłych wpisów. Dziękuję kochani, że tak przywitaliście wszystkich "nowych" ogrodników
Nie wiem, czy zaglądaliści do fajnego linka z "projektowania ogrodów".
Wspaniałe "gotowce" dla Was.


http://www.baltezers.lv/rus/gallery.php?cmd=images&type=darzs&page=1


BEATA_S napisał(a)




Tutaj może zamaskować tylko trzmielina żółta, trzeba ją poprowadzić w formie wału i zakryć wszystkie gołe placki. Albo Ilex crenata "Golden Gem" cięta poziomo potem (mam ją przy stawie).


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danuta_ 19:22, 29 maj 2011


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Witaj Beatko, ogród przepiękny , widzę, że jesteś posiadaczką wielu ciekawych odmian, które bardzo ładnie i gustownie skomponowałaś . Mi osobiście bardzo podoba się wejście z ciekawym donicami. I ten wypielęgnowany, równiutko przystrzyżony trawniczek
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
BEATA_S 21:32, 29 maj 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Dzięki bardzo za podpowiedź Danusiu. To miejsce (zdjęcie które zaznaczyłaś) jest przeznaczone na tego "bonsaia", co go jeszcze nie ma dlatego taka przerwa. Pomiędzy bukszpanami mam posadzoną irgę poziomą (kwitnie w tej chwili) i barwinek. Czy dodawać coś jeszcze?
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Pwl 21:54, 29 maj 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Cześć Beata! bardzo mi się u Ciebie podoba, żywopłocik z berberysu będzie przycinany czy taka samowolka?
____________________
paweł
BEATA_S 22:04, 29 maj 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Dziękuję, ojej tyle miłych słów dzisiaj Przycinam go tylko jesienią, bo lubię jak w trakcie lata jest taki nieposkromiony i dziki i ma te swoje pędy w górze w różnych kierunkach. Stanowi przeciwieństwo rosnących naprzeciw bukszpanowych kul równiutko przyciętych. Najlepiej wygląda to w lecie. Wstawię zdjęcie latem.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies