Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Eksperyment ogrodowy Beaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Eksperyment ogrodowy Beaty

BEATA_S 09:09, 23 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Barwinek rzeczywiście jest ekspansywny, ale mnie to nie przeszkadza. Lubię go i to, w jaki sposób otula większe rośliny
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
szkabona 13:56, 25 lip 2011


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
BEATA_S napisał(a)
Tak to wygląda u mnie. Żwirku już prawie nie widać


Wygląda bardzo dobrze
Mam słabość do barwinka i zastanawiam się czy przyjmie się przy moich szmaragdach, rosnących na południowej ścianie ogrodu. Twój wybarwiony na biało świetnie kontrastuje z zielenią tujek.
Pas żwiru będę miała szerszy - ok. 70 cm. Nie chciałam, żeby tuje "wchodziły" na ogrodzenie.

BEATA_S 17:55, 25 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Ja mam barwinek większy (Vinca major) "Variegata", dlatego on ma takie wybarwienie Lubię go
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
isia33 22:13, 26 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Beatko, jeszcze raz pospacerowałam po Twoim ogrodzie i nie chce mi się wierzyć, że ma on dopiero 2,5 roku! Wygląda na "starszy" Widzę, że masz trochę podobnie wzdłuż ścieżki, lampki i bukszpany. To kwitnące na biało to jest irga, nie? Jaka odmiana? I co ile masz posadzone bukszpany. Twoje kule już duże, moje to jeszcze maleństwa. No i jestem zachwycona barwinkiem. Pięknie to wygląda. Gdybyś kiedyś pozbywała się nadmiaru sadzonek, to będę się szeroko uśmiechać do Ciebie
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
BEATA_S 22:47, 26 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Tak Iwonko - ogród ma niecałe 3 lata. Tak jak pisałam wcześniej, jak zamieszkaliśmy w sierpniu 2008 została tylko J E D N A sosna ( ta z tyłu)
Pierwszymi roślinami , które zasadziliśmy były bukszpany (kule z przodu). One były przesadzone z ogrodu rodziców, były duże od początku i to od nich się zaczęło....
Pewnie ze względu na ich wielkość ogród wygląda na starszy. Moje bukszpany posadzone są w nierównych odległościach tzn jeden - większa przerwa - dwa bliżej siebie - dwa bliżej siebie- i jeszcze jeden. Ścieżka była za długa a bukszpanów za mało
Jeśli chodzi o barwinek to będę pamiętać, póki co sama uzupełniam luki
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
annka 08:26, 27 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Kaukaska na na spodzie igły dwa białe paski igły ułożone promieniście na górze a na dole rozłożone na dwie strony. Płaskie z zaokrąglonym lub wciętym szczytem. Środek charakterystyczne zgłębienie i starsze egzemplarze wypuszczają przewodnik. A ten jest chyba młody. Czy to nie jest koreańska której na razie po prostu nie chce się rosnąć. Bywa tak że koreanki przysłowiowego "kopa" dostają po kilku latach. Zrób zbliżenie igieł.
____________________
Funkiowe zacisze
BEATA_S 09:42, 27 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Rzeczywiście zrobię dodatkowe zdjęcia, bo na tych mało widać. Aniu - to raczej nie jest koreańska, bo taką też mam i wygląda inaczej.
Ta jodła ma niezwykle miękkie, płaskie, szerokie, lekko opadające w dół i zaokrąglone igły. Jak ją kupiłam to była nieco spłaszczona,niekształtna - choć ładna . Dopiero w tym roku na wiosnę wypuściła przewodnik. Może się wreszcie ruszy
A jak nie, to wyląduje w innym miejscu
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Gardenarium 09:52, 27 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mnie nie wygląda na koreańską, a na kaukaską - owszem

http://www.drzeweczkaa.sklepna5.pl/towar/26/jodla-kaukaska-hartowana-dwuletnie-sadzonki.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ell 10:07, 27 lip 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Beatko mam pytanie, a zarazem prośbę
Czy skubniesz dla mnie choć małą gałązkę tego superaśnego barwinka? Byłabym wdzięczna, bo naprawdę piękny z tymi białymi obwódkami. U siebie mam tylko tego zwykłego ciemnego, a fajnie wyglądałyby oba razem posadzone.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
BEATA_S 21:31, 27 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
No i stała się jasność... Moja jodła to jednak kaukaska. Pooglądałam ją ze wszystkich stron, pozaglądałam tu i ówdzie no i teraz jestem pewna. Okazuje się, że mam pod oknem jedno z najpiękniejszych drzewek bożonarodzeniowych Tylko wszędzie piszą, że ona szybko rośnie, dziwne... No chyba, że teraz dopiero ruszy! Oby...
Zbliżenie igiełek

Dwa białe paseczki są? Są

____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies